Opera zyskuje nową technologię dzięki przejęciu Skyfire, być może potrzebną do Opery Mini 8.0

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

opera-zyskuje-nowa-technologie-dzieki-przejeciu-skyfire-byc-moze-potrzebna-do-opery-mini-8Bez wątpienia informacją minionego dnia ze świata mobilnych technologii było przejęcie przez firmę Opera Software podmiotu Skyfire Labs (znanego ze swojej przeglądarki internetowej) za zawrotną sumę 155 milionów dolarów. Tak naprawdę norweski producent znany w telekomunikacji ze swojej przełomowej Opery Mini zyskał w ten sposób błyskawiczny dostęp do unikatowej technologii.

Rocket Optimizer, bo o niej mowa umożliwia nie tylko kompresję obrazków ze stron internetowych, ale również ciężkich filmów wideo. W tej chwili Opera Mini nie jest pod tym względem idealna, ponieważ strumienie otwierane są na zewnątrz za pośrednictwem systemowego odtwarzacza multimediów danego telefonu komórkowego. Tego problemu z embedowaniem (programistyczne określenie osadzania plików wewnątrz) nie ma już w przeglądarce Bolt Browser.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To właśnie dzięki niej mogliśmy później uruchamiać teledyski grupy medialnej VEVO (z największymi gwiazdami) niedostępne w zwykłym feature phonie. Bolt Browser bowiem posiadał bardzo unikatową i niezwykle praktyczną możliwość oglądania strumienia, streamingu Flash, HTML 5 bezpośrednio w oknie aplikacji Java. Być może w przyszłości to samo czeka nas w Operze Mini 8.0 na Androida. Choć raczej na ósme wydanie jest jeszcze za wcześnie (te ma zostać zaprezentowane w Barcelone na targach Mobile World Congress), ale każde następne to całkiem realna opcja. Wyobraźmy sobie sytuację, że teraz również Opera Mini odtwarza filmy wideo wewnątrz aplikacji w dodatku kompresując je i bez potrzeby otwierania dodatkowych programów jak to jest obecnie.

Takie rozwiązanie mogło być na rękę również operatorom. Play Formuła WWW nie ograniczała by się tylko do pełnego przeglądania stron www, ale również do klipów filmowych (właśnie z uwagi na ich duży stopień kompresji) wyłącznie na ekranie telefonu komórkowego czy smartfona. Na świecie były już takie pomysły. Wystarczy tylko przypomnieć przeglądanie internetu bez limitu z Operą Mini w Rosji. Sowieckie telkomy doskonale zdają sobie sprawę jak dużym odciążeniem jest ta przełomowa aplikacja dla transferu danych. W efekcie zaoferowali dedykowane rozwiązanie za dosyć wysoką cenę 20 PLN miesięcznie. Perspektywy rozwoju dla swobodnego streamingu wideo przez sieć 3G są zatem świetlane. Wszystko zależy od kreatywności marketingowców.

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.17 komentarzy do “Opera zyskuje nową technologię dzięki przejęciu Skyfire, być może potrzebną do Opery Mini 8.0”

 1. Grzegorz Odpowiedz

  znajdziesz aplikację ale nie będziesz mógł jej używać bo oni zamknęli działalność.
  kamil to oznacza że video będzie kompresowane i będzie mniej pobierało danych gdy będziemy odtwarzać filmiki? i będziemy mogli w popupie oglądać filmiki? tak jak to odbywało się w przeglądarce bolt?

 2. Kamil Odpowiedz

  Faktycznie, zapomialem ze ta aplikacja przetwarza dane po stronie serwera. Tym samym posiadanie pliku JAR nic nie daje 😐

 3. Kamil Odpowiedz

  W Bolcie otwierane były firmy w środku aplikacji. W Operze Mini zapewne też tak będzie plus do tego jeszcze kompresja danych w streamingu wideo

 4. Kamil Odpowiedz

  W Bolt Browser było to zrobione tak, że w momencie plików flash z YouTube pokazywał się biały odtwarzacz wideo, a następnie uruchamiał wszystkie teledyski z VEVO (symulował w pewnym stopniu komputer i nie przedstawiał się jako urządzenie mobilne), czego niestety nie dało się zrobić z poziomu Opery Mini (tam występował komunikat z niedostępnością dla telefonów komórkowych)

 5. Grzegorz Odpowiedz

  dasz link do oryginalnego artykułu? czyli wszystkie klipy video umieszczone na stronach (włącznie z youtube) będą śmigać? pamiętam raz odtworzyłem trailer z ghost ridera 2 w hd. w wyniku czego zjadło mi 10 zł z konta. a ciekawe co będzie z filmami hd. będzie zmieniony video i jakość rozmiar do telefonu?

 6. Kamil Odpowiedz

  Tak, działały w Bolt Browser (jak jeszcze przeglądarka istniała na rynku), choć niestety czasami się one przycinały. Jeśli natomiast chodziło o jakość to nie było z tego co pamiętam opcji HD. Tu masz screen (dokładnie prawy obrazek) tego odtwarzacza umieszczonego w środku aplikacji Java: http://www.wapreview.com/images/Bolt6.jpg

 7. Grzegorz Odpowiedz

  dzięki ale nie o to mi chodziło. chodziło mi o to żebyś mi podał linka gdzie na stronach Opery znalazłeś info o tym że będzie wydana wersja 8 ka.

 8. Kamil Odpowiedz

  Tej informacji nie ma nigdzie, są to tylko przypuszczenia (zwróć uwagę na słowo prawdopodobnie występujące w tekstach) 😉

 9. Grzegorz Odpowiedz

  a jak będzie Opera Mini z silnikiem webkit. To można dołożyć kompresję danych? Ciekawe jaki byłby rozmiar aplikacji i czy zadziałałaby na telefonach z systemem java.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt