Opera Mini i Mobile, choć notują rekordy to wzrosty nie są już tak dynamiczne jak dawniej

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

opera-mini-i-mobile-choc-notuja-rekordy-to-wzrosty-nie-sa-juz-tak-dynamiczne-jak-dawniejNasza ulubiona (i jednocześnie najlepsza) aplikacja mobilna w historii telefonów komórkowych, czyli Opera Mini właśnie świętuje swoje rekordy. Przedstawiciele norweskiego producenta informują, że w grudniu padła największa liczba użytkowników tej przełomowej mobilnej przeglądarki. I tak Opera Mini może się pochwalić liczbą 208 milionów, natomiast Opera Mobile skromnymi 21 milionami.

Jest to zrozumiałe, ponieważ wersję Mobile nie są w stanie uruchomić zwykłe telefony komórkowe z uwagi na ich duże ograniczenia sprzętowe typu 200 MHz procesor czy 64 MB RAM pamięci operacyjnej. W sumie z produktów mobilnych Opera Software korzysta aż 229 milionów użytkowników. Powodów do zadowolenia jednak nie powinno być, ponieważ Opera Mini jest w odwrocie. Spada też bardzo mocno dynamika wzrostu, co dobitnie potwierdza artykuł z liczbą jej 210 milionów użytkowników pod koniec września ubiegłego roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest Android i jego systemowa (notabene najpopularniejsza na świecie) przeglądarka domyślna. To właśnie z niej mniej doświadczeni użytkownicy korzystają w pierwszej kolejności oraz nie zawracają sobie głowy instalowaniem dodatkowej aplikacji z Google Play. Ten trend bardzo mocno jest widoczny również w tabletach, gdzie standardowy program do surfowania po sieci web w większym stopniu odwzorowuje rzeczywisty wygląd witryn dostępnych na komputerze. Zarówno Opera Mini jak i Opera Mobile powodują delikatne zakłamanie w tej dziedzinie. Na szczęście lada moment będzie miała miejsce premiera wersji Opera Ice oparta na silniku WebKit.

Jest to podobnie jak w Chrome czy Safari, a nie dotychczasowym Presto przeznaczonym właśnie na wyżej wspomniane tablety. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kilku ciekawostkach raportu Opery względem poprzedniego 2012 roku w porównaniu z 2011-tym. O 16% wzrosło przeglądanie stron internetowych. Ilość przesłanych danych powiększyła się o 45%, gdzie na jednego użytkownika przypadało średnio 20 MB. Top 10 odwiedzanych witryn należy kolejno do Google, Facebook, Onet, YouTube, Wirtualna Polska, Wikipedia, Allegro, NK (tutaj można mówić o ogromnym spadku z 2 lokaty na 8 pozycję), Gazeta.pl i Chomikuj (ciemna strona internetu kwitnie w najlepsze nawet na mobilnych urządzeniach).

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Opera Mini i Mobile, choć notują rekordy to wzrosty nie są już tak dynamiczne jak dawniej”

  1. Grzegorz Odpowiedz

    ciekawe ile będzie zajmowała Opera Ice i czy będzie tak szybka i oszczędna jak wersja Mini. I czy będzie działała na j2me.

  2. Kamil Odpowiedz

    Na wersję Java nie będzie Opery Ice to chyba oczywiste 😉 Nikt nie będzie sobie zawracał głowy programowaniem na środowisko feature phonów, jeśli już to tylko systemy operacyjne Android oraz iOS w pierwszej kolejności

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt