MWC 2013: Nowa Opera na Androida zaprezentowana, będzie rewolucja

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

mwc-2013-nowa-opera-na-androida-zaprezentowana-bedzie-rewolucjaSzykuje się nam ogromna rewolucja w temacie mobilnych przeglądarek Opery. Choć aktualnie mamy ostatni dzień targów Mobile World Congress 2013 w Barcelonie to nie zabrakło przedstawicieli również tego uznanego norweskiego dewelopera. Poznaliśmy najnowsze plany dotyczące tej przełomowej mobilnej przeglądarki. Po pierwsze, Opera ujednolici swoje produkty zgodnie z zapowiedziami z końca 2011 roku.

Tak więc Opera Mobile zmieni się w Operę (na wzór komputerowego odpowiednika, gdzie wprowadzona będzie również pełna integracja). Z kolei Opera Mini będzie dostępna tylko dla starszych telefonów z Androidem 2.3 Gingerbread i niższych. Zmiany na pierwszy rzut oka są kolosalne. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcie obok artykułu czy materiał filmowy na jego końcu. Interfejs będzie jasny, pasek adresu stanie się równocześnie polem wyszukiwania.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Akurat ta zmiana jest jest jak najbardziej na plus, ponieważ w obecnym wydaniu Opery Mini 7.5 można przeszukiwać sieć www z paska adresu. Nie będzie więc niepotrzebnego dublowania tzw. inputów (programistyczne określenie dla pola tekstowego). Karty będziemy zmieniać na zasadzie szybkiego przesunięcia palcem po ekranie, dzięki czemu cały proces będzie szybszy i trwać powinien kilka sekund. Zapowiadane jest lepsze, płynniejsze przewijanie stron. Teraz możemy spotkać delikatne przycięcia. W wybranych przypadkach kompresja ma być jeszcze większa i dochodzić do zawrotnego poziomu 90%. Niestety wersji beta Opery nie spotkamy w sklepie Google Play. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że o to postarają się niezawodni użytkownicy forum XDA Developers. Oficjalna premiera nowej Opery na Androida przewidziana jest jeszcze w tym roku. Zapewne będzie to jego pierwsza połowa.

(fot. The Verge/My mobile studio)

NOWA OPERA NA ANDROIDA

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “MWC 2013: Nowa Opera na Androida zaprezentowana, będzie rewolucja”

  1. aptaj Odpowiedz

    „Niestety wersji beta Opery nie spotkamy w sklepie Google Play. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że o to postarają się niezawodni użytkownicy forum XDA Developers.”

    Niby w jaki sposób użytkownicy XDA Developers mieliby mieć dostęp do wersji beta?

  2. Kamil Odpowiedz

    Oni zawsze maja swoje osoby. Mozna na targach podejsc z notebookem i po podlaczeniu takiego smartfona zrobic pobranie pliku zrodlowego pliku APK

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt