Opera ujednolici swoje produkty

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Norweska firma Opera Software, którą tak bardzo lubimy i cenimy za stworzenie fenomenalnej Opery Mini już wkrótce wprowadzi bardzo poważne zmiany. W największym skrócie Opera Mobile i Opera Mini zostaną połączone w jeden spójny mobilny produkt. Przeciętny użytkownik internetu już nie będzie sobie zaprzątał głowy, który rodzaj Opery ma wybrać.

Mamy tutaj na myśli dylemat pomiędzy Operą Mobile i Operą Mini. Zasadę działania tych aplikacji już wcześniej wyjaśnialiśmy w naszym serwisie. Można nawet powiedzieć, że Opera Mobile z włączoną funkcją Opera Turbo to tak naprawdę taka Opera Mini. Tu i tu możemy mówić o kompresji stron internetowych (przez dodatkowe serwery) na potrzeby telefonu.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gdy Opera Turbo jest wyłączona, wtedy Opera Mobile nic nie oszczędza na transferze danych, a witryny są przetwarzane wewnątrz aplikacji. Takie urządzenie musi spełniać zatem już pewne wymagania sprzętowe, stąd konieczność używania smartfona. Twórcy Opery chcą w ten sposób raz na zawsze zerwać z tym problematycznym podziałem. Wszystko więc wskazuje na to, że stara nazwa Opery Mini pójdzie do lamusa. Producent najprawdopodobniej postawi na nazwę Opera Mobile, co jest jak najbardziej zrozumiałe.

Pozostaje tylko jedno kluczowe pytanie, czy nadal będzie wspierana wersja Opera Mini na zwykłe i klasyczne telefony komórkowe. To właśnie tzw. feature phone pozwoliły Operze osiągnąć spektakularny sukces na rynku mobilnym. Oby tak właśnie się stało i w przyszłości musielibyśmy tylko się przyzwyczaić do zmiany nazwy tzw. rebrandingu. Nie jest też żadną tajemnicą, że Opera stawiać będzie na Androida, który generuje największy przyrost nowych użytkowników. Już można zauważyć ten trend. To własnie na tę platformę rozwijaną przez Google w pierwszej kolejności została udostępniona wersja Opery Mini 6.5 z licznikiem transferu (w tym także wygenerowanych oszczędności).

(fot. Opera)

Przygotowane przez

jest autorem 11712 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt