Lejek 32 kb/s na Operze Mini nie jest żadnym problemem

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

W przeszłości w serwisie My mobile ukazał się bardzo przydatny artykuł. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się co na lejku zadziała dobrze, a co źle. Wśród wymienionych tam aplikacji były takie produkty jak Opera Mini czy komunikator GG. W tym miejscu jednak skupimy się na tej niezwykle przełomowej mobilnej przeglądarce.

Okazuje się bowiem, że dla Opery Mini lejek 32 kb/s nie jest żadnym problemem. Od kilku dni mamy już go nałożonego przez operatora i naprawdę jest całkiem znośnie. Można nawet zacytować stare powiedzenie hulaj dusza, piekła (lejka) nie ma. Naprawdę w momencie nałożenia spowalniacza z Operą Mini nadzwyczaj dobrze będzie się nam surfowało po internecie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gorzej oczywiście będzie z innymi aplikacjami gdzie mogą wystąpić pewne problemy. Wyraźne spowolnienia odczujemy w Google Play oraz w aplikacji Facebook na Androida (choć niektóre wersje całkiem znośnie na nim działają). Warto jednak w tym miejscu zwrócić uwagę na samą prędkość lejka. W przypadku tak wolnych wartości ma on bowiem kolosalne, żeby nie powiedzieć fundamentalne znaczenie. I tak sieci komórkowe Play, Red Bull Mobile i Plus oferują poziom 32 kb/s. Z kolei w T-Mobile, Heyah oraz MTV Mobile mamy wartość już tylko 16 kb/s.

Zwłaszcza w tych ostatnich opcjach możemy być świadkami prawdziwego dramatu na zewnętrznych aplikacjach. O ile jeszcze Opera Mini działa na 16 kb/s dobrze, o tyle powinniśmy już raczej zapomnieć o poprawnym korzystaniu z Google Play czy aplikacji Facebook. Wersja smartfonowa jest dosyć ciężka, czego nie można powiedzieć o programie do obsługi największego portalu społecznościowego w wersji Java. Jest on zdecydowanie lżejszy i bez problemów wyświetli nam nawet zdjęcia znajomych na tak wolnym transferze danych w mobilnym internecie.

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11594 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “Lejek 32 kb/s na Operze Mini nie jest żadnym problemem”

  1. Kamil Odpowiedz

    Maksymalnie 5-10 sekund w widoku jednokolumnowym ze średnią jakością obrazków

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt