Za rozmowy bez limitu do wszystkich sieci zapłacimy więcej w nowych taryfach abonamentowych Orange

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wiele innych serwisów internetowych zachwyca się nową ofertą abonamentową Orange. Pomarańczowy operator wprowadza od 24 września 2012 roku taryfy Smart Plan Multi, Smart Plan Halo oraz Smart Plan Mix. Jak sama nazwa sugeruje, są one przygotowane specjalnie z myślą dla nieco bardziej internetowych smartfonów.

My jednak wylejemy na Orange przysłowiowy kubeł zimnej wody. Wszystko dlatego, że znacznie wzrosła cena kontraktów oferujących rozmawianie bez limitu ze wszystkimi sieciami. Wcześniej mogliśmy mieć tą funkcjonalność już za 79,90 PLN (z wyróżnikiem marketingowym dotyczącym połączeń na numery stacjonarne na czele).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Teraz nielimitowane rozmowy zaczynają się dopiero od abonamentu 109,90 PLN. Mamy zatem podwyżkę i to aż o 30 PLN. Operator natomiast dumnie się chwali wprowadzeniem tzw. bezpiecznego internetu z lejkiem transferu, w efekcie którego nigdy nie zapłacimy więcej niż poza ustalone progi. I w tym momencie znowu zaczynają się schody, ponieważ za pobrane dane do wartości 1 MB poniesiemy dodatkowy koszt 3 PLN. do 300 MB – 10 PLN i do 1 GB – 20 PLN. Dopiero po tym ostatnim aspekcie zostanie nałożony lejek 16 kb/s. Ten z kolei jest i tak 2x wolniejszy od tego co oferuje konkurencja (32 kb/s mamy w Red Bull Mobile, Play i Plusie). Widzimy zatem, że marketingowcy stworzyli zasady akcji na szóstkę z plusem. 

W przeważającej większości mogą bowiem zyskiwać dodatkowe złotówki, od 3 PLN w przypadku niedzielnych internautów czy nawet 20 PLN od tych dużo bardziej preferujących mobilne surfowanie. Być może zmiana Orange była podyktowana tym, że tylko 1 na 10 osób wybiera abonament bez limitu. Reszta i tak koncentruje się na zdobyciu dobrego smartfona w niezłej cenie. Słabym pocieszeniem jest również fakt przyznawania bezpłatnych pierwszych miesięcy abonamentu, nielimitowanych rozmów ze wszystkimi sieciami, pakietów internetowych czy oferowanie darmowej aplikacji muzycznej Deezer. Więcej szczegółów na temat nowych taryf Orange znajdziemy na jego stronach biura prasowego.

(fot. Orange/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Za rozmowy bez limitu do wszystkich sieci zapłacimy więcej w nowych taryfach abonamentowych Orange”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt