Opera Mini ma przeszło 200 milionów użytkowników na całym świecie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przeglądarka Opera Mini to naszym zdaniem zdecydowanie najlepsza aplikacja w historii telefonów komórkowych. To właśnie ona otworzyła okno na świat prawdziwego (pełnowymiarowego) internetu zwykłym urządzeniom wyposażonym jedynie w platformę Java. Kilka lat temu nie było tak dużej ekspansji smartfonów z uwagi na ich wyśrubowaną cenę.

Teraz Opera Mini (z mniejszym udziałem Opery Mobile) może się pochwalić zawrotną liczbą  210 milionów użytkowników. W porównaniu z zeszłym rokiem, produkt notuje wzrost aż o 40%. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze w styczniu tego roku Opera Mini miała 150 milionów użytkowników.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Natomiast w lutym 2010 roku ich ilość wynosiła tylko 50.000.000. Z kolei pod koniec września 2009, Opera Mini na swoim liczniku klientów wyświetlała liczbę 30 milionów. Widzimy zatem jak duża jest dynamika rozwoju tego przełomowego w dziejach mobilnego surfowania (i to dosłownie na każdym telefonie komórkowym) po internecie programu. Opera w swoim najnowszym raporcie wspomina także o znacznym przyroście smartfonowych słuchawek, na których są zainstalowane jej przeglądarki. W ostatnim czasie wyniósł on aż 34% (66% to zwykłe telefony). Rok wcześniej ich udział oscylował w granicach 18% (przy 82% feature phonach). Statystyki pokazują jasno, że zbliżamy się do podwajania ilości smartfonów i to w szybkim tempie rok do roku.

(fot. Opera/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Opera Mini ma przeszło 200 milionów użytkowników na całym świecie”

  1. Kamil Odpowiedz

    Pamiętam tą radość otworzenia każdej strony www na Sony Ericssonie K510i 😉 Domyślna przeglądarka była fatalna i zawsze wyświetlała komunikat braku pamięci

  2. Adam Odpowiedz

    właśnie mobile nie jest na javę, a po drugie mini jest szybsza i powinien też w niej być. Wtedy by była pełną przeglądarką!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt