Wprowadzenie opłat za rozmowy VoIP to zły pomysł

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

TeliaSonera to szwedzki operator sieci komórkowej, który działa na terenie naprawdę wielu krajów Europy i nie tylko. Niestety ten telkom wprowadził do swoich kilku marek opłaty za rozmowy przez Internet w technologii VoIP. Najpopularniejszym komunikatorem służącym do tego celu jest chociażby Skype.

Przykładem takiego brandu jest hiszpański Yoigo. W tym celu został nawet przygotowany specjalny pakiet 100 MB, który pozwolić ma nam na wykonanie od 300 do 600 minut rozmów w cenie 6 euro. Na naszą walutę wychodzi więc zatem aż 26 PLN. Takie informacje podał największy polski branżowy serwis (choć nie najlepszy) Telepolis.pl

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Być może tak będzie wyglądać przyszłość telekomunikacji. Już teraz można zauważyć pierwsze symptomy takich pomysłów. Mają one oczywiście dać przychód operatorom, którzy tracą coraz to więcej na połączeniach głosowych i SMSach. Internet będzie lekarstwem na całe zło. Taką strategię stosuje Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile) i jej młodzieżowa marka Heyah za sprawą komunikatora Freeyah. Sieć sygnowana logiem czerwonej łapy daje podobną możliwość rozmów za darmo pod płaszczykiem marketingu. W rzeczywistości jednak i tak musimy kupić wcześniej pakiet internetowy za 15 PLN o wielkości 600 MB, który jest warunkiem niezbędnym do skorzystania z głosowych połączeń VoIP.

Drugą sprawą jest zaś fakt, że transmisja danych w ramach rozmów nie pobierze nam nawet 1 kilobajta z tej paczki. Heyah co prawda zachwala w swojej reklamie to, że nie musimy już szukać hotspotu Wi-Fi by móc korzystać ze Skypa. W pierwszym komunikatorze na wynos Freeyah wystarczy tylko mieć wykupiony pakiet internetowy i być na terenie kraju (roaming odpada, o czym już nie ma mowy w przekazach marketingowych). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podobne bardzo negatywne pomysły nie będą pojawiać się w Polsce. Choć i tutaj można zauważyć delikatne pogorszenie wybranych ofert w ciągu ostatnich dni. Idealnym przykładem jest skrócenie czasu ważności konta w Play Lubię to z wcześniejszych 150 do 100 dni po doładowaniu sumą 50 PLN. Kończy się zatem powoli telekomunikacyjne Eldorado.

(fot. TeliaSonera/My mobile studio)

FREEYAH TO PIERWSZY KOMUNIKATOR NA WYNOS

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Wprowadzenie opłat za rozmowy VoIP to zły pomysł”

  1. Kamil Odpowiedz

    Będzie o tym felieton w My mobile, mialem odpoczac calkowicie w weekend od serwisu, ale nie mogłem się powstrzymać

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt