W USA zapłacimy mandat za SMSowanie w czasie spaceru

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Telefony komórkowe skutecznie odwracają naszą uwagę i jest to niezaprzeczalny fakt. W ostatnim czasie dużym echem w mediach odbiła się sprawa zaproponowana przez ministra transportu Sławomira Nowaka. Polegała ona na wprowadzeniu całkowitego zakazu obecności słuchawki w kabinie kierowcy. To właśnie ona była wiele razy przyczyną katastrof kolejowych (głośny przypadek z San Fernando w Kalifornii).

W Polsce już teraz możemy zapłacić karę 200 PLN za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy rowerem. Takie prawo ma Straż Miejska. Jeszcze dalej w kwestii bezpieczeństwa poszły Stany Zjednoczone. We wschodnim stanie USA, New Jersey zakazane jest nawet SMSowanie podczas spaceru.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Policjanci będą mogli ukarać niesfornych oraz nieuważnych przechodniów sumą 75 dolarów, czyli w przeliczeniu na nasza walutę kwotą 268 PLN (w przybliżeniu). Takie niepozorne zachowanie było w Ameryce przyczyną wielu śmiertelnych wypadków, które wydarzyły się zupełnie niepotrzebnie. Trzeba przyznać, że sprawa bezpieczeństwa w tym kraju robi się coraz bardziej istotna. W Polsce mniej zapłacimy za jazdę na rowerze i jednoczesną rozmowę przez telefon, która jest przecież zdecydowanie bardziej ryzykowna od wolnego spaceru. Nie wspominamy już o pisaniu wiadomości SMS. Ta czynność podczas prowadzenia pojazdu jest niesłychanie mocno ryzykowna dla kierowcy.

(fot. Wikipedia/Iconfinder/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt