Pop Up Video Player na Androida, czyli Super Video, Floating & Popup

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W momencie światowej premiery Samsunga Galaxy S III dumnie promowano wiele nowych funkcji w nim występujących. Jedną z nich była możliwość oglądania materiałów filmowych w małym okienku. Rozwiązanie nosiło nazwę Pop up play i jak się później okazało naprawdę miało sens.

To właśnie dzięki niemu mogliśmy chociażby pisać wiadomość SMS czy też Email bez przerywania oglądania swojego ulubionego teledysku z YouTube. Na szczęście szybko potwierdziło się, że niemal każdy może cieszyć się tą nowatorską funkcją na smartfonie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wystarczy tylko posiadać najpopularniejszy mobilny system operacyjny Android. Później z Google Play wystarczy pobrać darmową aplikację o nazwie Super Video, Floating & Popup. Produkt umożliwia nam odtwarzanie filmów w małym oknie, które możemy regulować. Co ciekawe, możemy oglądać klipy z serwisu YouTube (wystarczy tylko skopiować adres www). Duże wrażenie robi też galeria plików multimedialnych prezentowana w stylu muzycznych okładek Cover Flow od Apple. Można wyświetlać więcej niż dwa okna.

Tytuł wspiera też napisy, dzięki czemu filmy w obcym języku również staną się możliwe do oglądania na małym okienku. Pewnym minusem aplikacji jest standardowe minimum dla szerokości oraz wysokości okna, które wynosi odpowiednio 320×240 px. Efekt jest taki, że na początku program działa nam na pełnym ekranie. Tak więc posiadacze tanich smartfonów muszą te ustawienie wyłączyć, aby poznać działanie programu i ręcznie zmienić szerokość na zasadzie dotknięcia ramek na wyświetlaczu dotykowym.

Te początkowe trudności warto jednak pokonać, by móc później cieszyć się funkcjami najnowszego Samsunga Galaxy S III. Produkt ma design w stylu Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Podobną strategię stosuje Mobilna Ulotka. Super Video, Floating & Popup oferuje szereg przydatnych skrótów. W momencie naciśnięcia prawego dolnego rogu obrazu oraz przeciągnięcia zmieniamy rozmiar okienka.

Aby przenieść okno naciskamy środek obrazu i przeciągamy go w odpowiednie miejsce na ekranie. Ruchem palca po prawej części okna zmienimy poziom głośności, zaś po lewej jego jasność. Gesty w dolnej części wyświetlacza odpowiadają za szybkie przewijanie do przodu i do tyłu (kliknięcie w środek wyświetli nam pasek przewijania). Dużym plusem pozycji jest też fakt jej darmowości w stosunku do płatnej konkurencji występującej w Google Play.

(fot. Google/My mobile studio)

SUPER VIDEO, FLOATING & POPUP PLAYER

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Super Video, Floating & Popup

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Google Play (ikona białej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Super Video, Floating & Popup
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupVideo&hl=pl
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9679 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt