GG otwiera swój własny sklep z aplikacjami

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Dzisiejszy dzień bez wątpienia należał do GG Network. Producent tego popularnego komunikatora poinformował o stworzeniu własnego sklepu z aplikacjami. Programy będą zatem częścią wielkiego ekosystemu GG, czyli społeczności użytkowników liczącej aż 6 milionów. Wprowadzonym zmianom będzie również towarzyszyć największa w dziejach firmy kampania reklamowa.

Aplikacje w ramach komunikatora GG mają działać na zasadzie oddzielnych procesów. Coś podobnego możemy spotkać chociażby w komputerowej wersji przeglądarki Opera np: widgety z pogodą aktualizowaną w trybie na żywo. Co niezwykle ważne katalog aplikacji będzie również dostępny w formie aplikacji na Androida.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Na chwilę obecną na profilu GG Network S.A. na Google Play niestety wciąż jej nie ma (są tylko dobrze już nam znane GG i OpenFM), choć według zapewnień dostawcy ich premiera miała mieć miejsce jeszcze tego samego dnia. Ogromną zaletą aplikacji tworzonych dla GG jest ich wszechobecność. Inaczej mówiąc użytkownicy komunikatora GG korzystają z niego nie tylko na komputerze, ale również w przeglądarce i telefonie komórkowym. Programy tworzone dla GG mają działać na wszystkich trzech miejscach jednocześnie.

Jedynymi ograniczeniami w takiej sytuacji zaś będą parametry systemowe smartfonów. Z tym akurat nie powinno być większych problemów, ponieważ współczesne słuchawki doganiają już pod względem wydajności komputery osobiste w naszych domach. Przedstawiciele GG zwracają również uwagę na fakt, że program cały czas pracuje w tle na naszym komputerze co jest niezwykle rzadkie wśród użytkowników. W większości przypadków jest to prawda, ponieważ nawet jak nie prowadzimy pogawędki to i tak jest on włączony (nawet z ukrytym statusem niewidoczny).

Ciężko powiedzieć, czy GG uda się skutecznie rywalizować z takimi gigantami jak Google Play czy App Store w urządzeniach Apple. Proste gry w komunikatorze GG (ostatnio producent dodał nawet nowe pozycje, jeszcze później doszedł do tego wirtualny dysk o wielkości 3 GB) są jednak używane przez część użytkowników np: kółko i krzyżyk jest miłym urozmaiceniem mobilnej pogawędki tekstowej. Choć z pozoru wydawało się to zupełnie bezcelowe. Więcej szczegółów na temat nowego katalogu aplikacji w GG znajdziemy na stronie biura prasowego GG Network.

(fot. GG)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt