Darmowe rozmowy VoIP w Heyah przez komunikator Freeyah

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Na forum serwisu Telepolis pojawiło się zdjęcie, które ma zwiastować zapowiadany przełom w Heyah. Teraz znane są już pierwsze szczegóły. Sieć sygnowana logiem czerwonej łapy ma dać swoim klientom darmowe rozmowy w kraju i na świecie za pośrednictwem tej technologii VoIP. Do tego celu będzie służyć specjalna aplikacja.

Produkt nosi nazwę Freeyah i będzie komunikatorem na Androida, który umożliwia nam prowadzenie rozmów głosowych. Do tego dochodzi jeszcze klasyczne czatowanie za pomocą wiadomości tekstowych. Co niezwykle ważne, działania za pośrednictwem komunikatora Freeyah nie będą się wiązać ze stratami nawet 1 bajta z naszego pakietu internetowego.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak było w przeszłości w komunikatorze GG w GaduAIR. Jak już wcześniej pokazaliśmy, niemożliwe jest prowadzenie normalnych rozmów głosowych VoIP w trybie na żywo w telefonach z Javą. Są pewne obejścia polegające na nagraniu sekwencji dźwiękowej (podobnie jak na dyktafonie) i przesłanie go od razu do innego użytkownika mobilnego komunikatora. Tak więc oferta związana z aplikacją Freeyah jest kierowana tylko do posiadaczy smartfonów. W obecnych czasach nie jest to już żaden problem, czego dobitnym przykładem jest zmiana strategii na Androida przez serwis My mobile (kosztem Java J2ME).

Kolejne internetowe nowości dotyczą premiery pakietów Internet Non Stop L o wielkości 600 MB w cenie 15 PLN. Druga opcja nosi nazwę Internet Non Stop XL o pojemności 1,2 GB za 25 PLN. W pierwszym wariancie mamy więc koszt 0,03 PLN/1 MB (czyli nie aż tak znowu korzystny), zaś w drugim jest to suma 0,02 PLN/1 MB. Ona również jest standardowa co dobitniej potwierdza nasze notowanie pakietów internetowych. Wszystkie rozwiązania mają lejek transferu, niestety jego wartość 16 kb/s prawdopodobnie pozostanie nie zmieniona. Szkoda ponieważ zarówno Play, Red Bull Mobile i Plus oferują już 2x lepszą prędkość spowalniacza na poziomie 32 kb/s.

Ma to kolosalne znaczenie zwłaszcza w tak małych wartościach. Przyszłość Heyah zapowiada się mimo tej drobnej niedogodności całkiem interesująco. Darmowa aplikacja Freeyah będzie faktycznie przełomem, w którym klienci dostaną bezpłatne rozmowy telefoniczne w technologii VoIP. Trzeba będzie jednak spełnić jeden warunek, konieczne będzie posiadanie inteligentnego telefonu komórkowego. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że dalej zostaną w Heyah bezpłatne SMSy w sieci. Darmowe rozmowy przez Internet w komórce będą bardzo mocnym atutem w podkategorii wartość dodana w najbliższym notowaniu My mobile RANKING (edycja 03/2012).

(fot. Heyah/Telepolis Forum/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11524 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “Darmowe rozmowy VoIP w Heyah przez komunikator Freeyah”

 1. Arek Odpowiedz

  czy taki przełom? Ja posiadam smartfona HTC i poprzez program fring (program podobny do skype) rozmawiam przez internet ze znajomymi, którzy tez maja taki program w swoim telefonie. Wystarczy mieć sieć wifi w swoim domu (obie rozmawiające osoby) i można rozmawiać ze znajomymi nawet zza granicy, jakość dźwięku jest nawet lepsza niż przez tradycyjne telefonowanie. Nie testowałem tego jeszcze na mobilnym internecie, ale kto wie, moze również taki sposób działa, aczkolwiek szkoda transferu, tym bardziej, że po co go tracić jak mam wifi w domu, a rozmawiam glównie wieczorami jak w nim jestem.

 2. Kamil Odpowiedz

  Przełom jest, bo transfer jest zapewne spory (choć mniejszy niż na YT). To wszystko mamy za darmo i zawsze pod ręką po sieci 2G/3G Heyah, a szukanie Wi-Fi jest mało komfortowe. Puszczamy wędkę do drugiej osoby, która już wie o co kaman i sobie rozmawiamy za friko. Moim zdaniem ta mobilna idea jest kapitalna

 3. Daniel Odpowiedz

  pakiety internetowe w koncu sa jakies wieksze ale ta usluga tak sobie mi sie podoba poniewaz w Polsce w wiekszosci miejsc nie dochodzi zasieg 3g ja w swojej miejscowosci nie mam 3g t mobile a na 2g pewnie kiepska jakosc bedzie itp.

 4. leoo Odpowiedz

  Jestem w heyah od kilku lat. Różnie bywało,raz lepiej innym razem gorzej. W ostatnich miesiącach nie oferowali nic nadzwyczajnego. Postanowiłem uruchomić numer tel. w PlayFresh, z myślą o rezygnacji z Heyah. Z pierwszych informacji o nowych ofertach w Heyah nie spodziewam się dla siebie niczego lepszego.Głównie korzystam z internetu(smartfon z androidem) Internet mają bardzo wolny a po wyczerpaniu pakietu jest beznadziejny. Lepiej było by żeby popracowali nad zasięgiem swojej sieci(3G).

 5. Robert Odpowiedz

  rozmowy za free dzięki technologi voip to kapitalna sprawa ale te pakiety internetowe żadna rewelacja i jeszcze ten lejek 16 kb/s , Kamil jednak heyah nie zamiesza w rankingu a szkoda bo gdyby heyah poszła dalej wprowadzając lejek 32 kb/s to może rozpoczeło by to wojne na rynku mobilnego internetu a wtedy może mój RB MOBiLE wyskoczył z 64 kb/s było całkiem miło.

 6. oli Odpowiedz

  hahaha….  jeśli będzie to wyglądało tak że te rozmowy i smsy będą tylko w zasięgu komunikatora na miejscu Heyah nie spodziewałbym się jakiegoś pospolitego ruszenia do ich sieci ! Gdyby jednak poprzez komukator mógłbym sms-ować i dzwonić do innych sieci na telefon to jest to bardzo dobre rozwiązanie !!!!!!!!!!!!

 7. oli Odpowiedz

  Wspomną tylko że Play ma cos  podobnego jak TelePlay . Jest to co prawda niedopracowany system bo pobiera fundusze z naszego konta i trzeba mieć połączenie z internetem oraz brak aplikacji .apk ! Ale Heyah poszło o krok dalej niz Play !

 8. Aserco Odpowiedz

  Poszli dalej i co najważniejsze nie ograniczyli się tylko do jednego operatora co też ma duże znaczenie dla przyszłości komunikatora, zresztą darmowe rozmowy w hyeah po doładowaniu zostały także kto będzie chciał to skorzysta z nowej aplikacji…

 9. Rafał Odpowiedz

  tak czytam czytam i aż nie wierze, że coś takiego wyciekło przed oficjalnym ogłoszeniem oferty. Z jednej strony fajnie, z drugiej kiszka, że tylko na Androida, nie każdy przecież ma telefon z takim systemem, ale za parę lat wszyscy będa takie mieli ;] Ja mam, także Freeyah jest jak najbardziej dla mnie, trzeba to bedzie przetestować 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt