Rozmowy przez mobilny Internet możliwe

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

155rozmowy_internetowe

Rynek komunikatorów mobilnych staje się powoli coraz bardziej popularny. Tylko w naszym serwisie polecaliśmy około dziesięciu takich aplikacji, choć jest ich zdecydowanie  jeszcze więcej. Jednak z uwagi na jakość serwisu nie prezentowaliśmy ich wszystkich, tylko te najlepsze w przeglądzie komunikatorów mobilnych. Niestety żaden z nich nie zaoferuje nam prawdziwych rozmów przez mobilny Internet na zasadzie VoIP, czyli przesyłania sygnału głosowego przez IP (np: w technologii EDGE czy 3G).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Mimo iż są już do tego stworzone specjalne aplikacje, np: mobilny Skype czy Fring to nie pozwalają one na normalne i darmowe rozmawianie przez sieć www jak ma to miejsce na komputerze. Zarówno Skype jak i Fring umożliwiają taką funkcję ale tylko dla bardziej zaawansowanych urządzeń z systemami Symbian czy też Windows Mobile. Co najważniejsze wcale nie zużywamy dużej ilości pakietów pszesłanych danych podczas takiej rozmowy. Minuta rozmowy wykorzystuje około 200 kb danych, natomiast godzina około 10 MB.

Tak więc nie są to aż tak duże transmisje danych jakby się mogło początkowo wydawać. Niestety pominięty został zatem zdecydowanie najpowszechniejszy rynek użytkowników słuchawek, wypsażonych w technologię Java. Na szczęście są aplikacje, które pozwalą nam przesyłanie transmisji głosowych przez Internet. Istota ich działanie polega na nagraniu sekwencji dźwiękowej (podobnie jak na dyktafonie) i przesłanie go od razu do innego użytkownika komunikatora, oczywiście tego mobilnego. Doskonałymi przykładami takich aplikacji są: Instango, Nimbuzz oraz Palringo.

Co prawda dźwięk nie jest przesyłany na żywo, ale zdecydowanie lepsze jest takie rozwiązanie niż żadne. Taka usługa w powyższych programach nosi nazwę Push to Talk, czyli naciśnij i mów. Opcja z pewnością znajdzie znakomite zastosowanie zwłaszcza w sytuacji gdy użytkownik posiada małe środki na koncie, w przeciwieństwie do np: niewykorzystanych KB danych dostępncy jeszcze w pakiecie internetowym. Dzięki czemu taka osoba będzie miała możliwość przeprowadzenia takiej rozmowy.

My mobile poleca korzystanie z opcji Push To Talk dostępnej w wyżej wymienionych komunikatorach mobilnych, tym bardziej że umożliwiają one również komunikowanie tekstowe z użytkownikami najpopularniejszej sieci Gadu-Gadu, czego nie można powiedzieć o mobilnym Skype oraz Fring. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że wkrótce i na platformę Java J2ME prawdziwe rozmawianie przez mobilny Internet będzie możliwe.

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt