Facebook Messenger wprowadza funkcję rozmów VoIP, która od 4 lat była dostępna w aplikacjach Java

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

facebook-messenger-wprowadza-funkcje-rozmow-voip-ktora-od-4-lat-byla-dostepna-w-aplikacjach-javaDzisiaj cały telekomunikacyjny świat (bez wyjątków, z uwzględnieniem nawet polskiej części internetu) obiegła informacja o innowacyjnej funkcji aplikacji Facebook Messenger. Był to dedykowany program do prowadzenia rozmów w formie chatu na najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie.

Teraz produkt oferuje możliwość rozmów głosowych VoIP na zasadzie nagrania krótkiej sekwencji dźwiękowej i wysłania jej do innych użytkowników. Co jednak najśmieszniejsze, identyczna funkcja zachwalana dosłownie na całym globie od dokładnie 4 lat była dostępna na zwykłych telefonach komórkowych ze wsparciem takich aplikacji Java J2ME jak Instango, Nimbuzz czy Palringo.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Tak więc poczciwe feature phony wcale nie były aż tak mocno ograniczone w stosunku do swoich inteligentnych kuzynów (smartfonów). Wspominaliśmy o tym fakcie nawet w obszernym artykule o nazwie rozmowy przez mobilny Internet możliwe (choć jeszcze daleko im było do prawdziwej konwersacji jaką znamy chociażby z połączeń głosowych). Co ciekawe, całkiem niedawno podobną rzeczą chwalił się Research In Motion w swoim zaktualizowanym produkcie BlackBerry Messenger 7. Tak więc jak widzimy, wcale nie jest to aż taka duża innowacja Facebooka. Jest to jedynie kopia wcześniej znanych już bardzo dobrze na rynku rozwiązań technologicznych.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że program Facebook na Androida miał wbudowany chat. Niestety jego możliwości były zdecydowanie bardziej ograniczone w stosunku do samodzielnej i jednocześnie dedykowanej aplikacji Facebook Messenger. W tej chwili najnowsza wersja tytułu umożliwiająca rozmowy przez VoIP jest dostępna na smartfony z systemem operacyjnym Android oraz iOS stosowanym wyłącznie w urządzeniach firmy Apple. Więcej szczegółów na temat tej pozycji możemy znaleźć na oficjalnej podstronie producenta www.facebook.com/mobile/messenger.

(fot. The Verge/Facebook/My mobile studio)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Facebook Messenger

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Google Play (ikona białej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Facebook Messenger
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.orca
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 12976 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “Facebook Messenger wprowadza funkcję rozmów VoIP, która od 4 lat była dostępna w aplikacjach Java”

 1. Przemo Odpowiedz

  A Bada w Samsungu? gg długo nie miało aplikacji na Bada dziś jest lecz nie z Play, czyli pobierana jest opłata za ilość danych.. a Skype do dziś nie ma..

 2. Kamil Odpowiedz

  No i funkcja rozmów VoIP na zasadzie przesyłania krótkich wiadomości głosowych pojawiła się również w aplikacji Facebook 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt