Opera Mobile 12 i nowości w Opera Mini Next

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Największe targi telekomunikacyjne świata, Mobile World Congress to idealny czas na prezentowanie swoich nowych wersji aplikacji. Tak właśnie było w przypadku Opery Software. Ta norweska firma zaprezentowała światu najnowsze wydanie Opery Mobile 12. Mobilna przeglądarka sprawdza się idealne na szybkich połączeniach internetowych typu 3G lub Wi-Fi.

Opera Mobile 12 zyskała wiele nowych funkcji. Zaliczyć możemy do nich wsparcie grafiki 3D (WebGL), technologii internetowej HTML5. Możliwe będzie również używanie kamery wewnątrz samej aplikacji. Obsługa serwisów lokalizacyjnych również została poprawiona. Teraz można dodawać tak dużo witryn na głównej stronie Speed Dial jak tylko chcemy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wcześniej było to ograniczone liczbą 9-ciu pozycji. Bardzo łatwo można też organizować ich kolejność (metodą przeciągnij i upuść na wzór przeciągania ikon w menu systemu mobilnego Android). Co ciekawe producent zmienił w ostatnim czasie nawet filozofię oraz zasadę działania Opery Mini i Opery Mobile. Kiedyś Opera Mobile z włączoną funkcją Turbo była niemal idealną kopią Opery Mini. Gdy ta opcja była wyłączona to nie dochodziło do przetwarzania stron na serwerach Opery, przez co pobieraliśmy pełny pakiet danych w mobilnym internecie (bez efektu kompresji). Teraz na łączności Wi-Fi domyślnie korzystamy z pełnego przeglądania witryn internetowych (bez przetwarzania serwerów Opery).

Jeżeli natomiast jesteśmy na łączności EDGE, 3G, 4G to ponownie w użyciu są serwery Opery (lub funkcja Turbo). W tym miejscu trzeba również wspomnieć o nadchodzących nowościach Opery Mini. Tylko mobilna wersja przeglądarki na proste telefony typu feature phone zyskają w niedalekiej przyszłości funkcję Smart Page. Dzięki niej w sposób błyskawiczny zyskamy dostęp z poziomu strony głównej do portalów społecznościowych Facebook czy Twitter. Tym samym produkt zmieni nazwę na Opera Mini Next. Taka strategia Opery będzie miała związek z ujednolicaniem aplikacji.

Opcja Smart Page nigdy nie pojawi się w wersji smartfonowej. Jej wielkość jest aż 15x razy większa od Opery Mini. Dla porównania Opera Mobile waży aż 15 MB, zaś Opera Mini tylko 1 MB (w przybliżeniu). To tylko doskonale potwierdza fakt, że mamy do czynienia z dużo bardziej zaawansowanym produktem. Wszystko za sprawą możliwości przetwarzania (renderowania) witryn internetowych już we wnętrzu smartfona. Na pocieszenie użytkownicy systemu Android otrzymają możliwość jeszcze szybszego i płynniejszego surfowania po sieci dzięki wsparciu akceleratora grafiki. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie  www.opera.com/mobile/new.

(fot. Opera)

NOWOŚCI W OPERA MOBILE 12 I OPERA MINI NEXT

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Opera Mobile 12

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Android Market (ikona szaro-zielonej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Opera Mobile 12
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://market.android.com/details?id=com.opera.browser
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9669 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “Opera Mobile 12 i nowości w Opera Mini Next”

 1. Adam Odpowiedz

  Kamil wiesz może czm sie różni opera mobile 12.1 apk waży jedna 9.32MB a druga ta sama wersj waży już 15.41MB. Czym te dwie sie różnią wiesz może bo nie wiem którą zainstalować?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt