Opera Mini Next zwana także jako Opera Mini 7.0 to przyszłość według Norwegów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 5,00 na 6)
Loading...

Opera Mini Next to nowa propozycja Norwegów, dzięki której klienci już teraz mogą poznać funkcje mające swoje premiery dopiero w przyszłości. Aplikacja Opera Mini Next w ustawieniach jest także nazywana jako Opera Mini 7. W tym miejscu warto przypomnieć nowości Opery Mini Next. Zaliczyć możemy do tego nową stronę Smart Page z dodatkowymi elementami społecznościowym (tylko dla zwykłych feature phonów).

Swoim wyglądem przypomina ona nam Nokię Ovi Browser. Widać wyraźnie, że twórcy brali właśnie stamtąd swoją inspirację. Dzięki Opera Mini Next, telefony komórkowe nie będą sprawiały wrażenia tak ograniczonych w porównaniu ze smartfonami. Dodatkowo możliwa będzie szybka zmiana kolejności elementów strony głównej Speed Dial za pomocą metody przeciągnij i upuść. Możliwe będzie również dodawanie większej ilości elementów niż tylko 9-ciu standardowych miniaturek witryn.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Postanowiliśmy w praktyce przetestować wersję Opera Mini Next, która pełni rolę przymiarki do finalnej Opera Mini 7. Trzy rzeczy są w niej na duży plus. Po pierwsze jest lepsza czcionka. Jej krój jest zdecydowanie bardziej czytelny (bez efektu pikselozy, większy przy wyborze opcji średnia wielkość). Druga sprawa to mniejsze zużycie zasobów pamięci RAM telefonu (w przybliżeniu jest to wartość około 12 MB RAM, podczas gdy Opera Mini 6.5 generuje zużycie 18 MB RAM). Trzecia opcja to możliwość dodania przycisku zakończ w interfejsie menu.

Ten problem był już nawet szerzej opisywany w artykule o nazwie Opera Mini na Androida nie da się zamknąć z poziomu menu. Aby tej sztuki dokonać powinniśmy udać się w następującą sekcję Menu > Ustawienia > Zaawansowane > Przycisk zamykania > Włącz. Od tego momentu guzik Zakończ będzie dostępny (jako ostatni na samym dole) w podstawowym menu aplikacji. Jednym słowem nadchodzące wielkimi krokami wydanie jest znacznie lepsze. Już sam wygląd Speed Dial prezentuje się dużo czytelniej niż wcześniej.

Teraz jest on w formie 2 wierszy po 4 miniaturki (na poziomym ekranie smartfonów np: z ekranem 320×240 px). Wcześniej mieliśmy dużo większy chaos (w jednym wierszu 5 zaś w drugim 4, ułożenie nie było już symetryczne) i większe rozmycie czcionki. Teraz jeszcze lepiej ona współgra z systemem. Do tego Opera Mini uczy się tego co lubimy i z czasem automatycznie pokazuje więcej interesujących nas materiałów. Szczegóły o tej specyficznej wersji aplikacji znajdziemy na www.opera.com/mobile/next.

(fot. Opera)

Dostępność:

Platforma Android Java Symbian iPhone Windows Phone BlackBerry
Aplikacja:
Opera Mini Next

Instalacja:

 1. Wejdź w telefonie do Android Market (ikona szaro-zielonej torby na zakupy)
 2. Wyszukaj produkt Opera Mini Next
 3. Model telefonu zostanie automatycznie rozpoznany, a tym samym wersją aplikacji będzie optymalna
 4. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 5. Gotowe

Instalacja niestandardowa (przy pomocy Wi-Fi lub sieci komórkowej operatora):

 1. Wpisz w przeglądarce komputera PC poniższy adres lub kliknij na link: https://market.android.com/details?id=com.opera.mini.next.android
 2. Włącz Wi-Fi w telefonie
 3. Pobierz aplikację (wymagane wcześniejsze zalogowanie się)
 4. Aplikacja automatycznie zacznie się pobierać na telefon
 5. Postępuj według instrukcji wyświetlanych na ekranie
 6. Gotowe

Przygotowane przez

jest autorem 9668 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

9 komentarzy do “Opera Mini Next zwana także jako Opera Mini 7.0 to przyszłość według Norwegów”

 1. Kamil Odpowiedz

  Wiem wiem, ten blad juz zostal zapisany w mojej liscie GTD na notatkach. Jak tylko bede mial dostep do komputera to wszystkie bugi zostana niezwlocznie poprawione 😉

 2. Robert Odpowiedz

  mam wrażenie że strony ładują się szybciej o jakieś 20% w porównaniu z 6.5 a śmigam na lejku red bull mobile 32 kb/s.

 3. Kamil Odpowiedz

  Ja już całkowicie się przestawiłem na Opera Mini Next. Czcionka dużo lepiej wygląda na Galaxy Pro i już nie jest taka mała na pozycji średnia. Trochę pod względem skali przypomina mi ona nawet wersję Java z Nokii C3 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt