Android najbardziej zawirusowaną platformą

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mobilny system operacyjny stworzony przez Google o nazwie Android w ostatnich trzech latach osiągnął oszałamiający sukces. Niestety nie w każdym aspekcie jest on najlepszy. Nie tak dawno wspominaliśmy o bardzo ciekawym fakcie, który mówił o największej awaryjności słuchawek z Androidem. BlackBerry zaś okazały się najmniej zawodnymi telefonami.

Teraz do tej negatywnej listy możemy dopisać kolejny znaczek przysłowiowego minusa. Chodzi oczywiście o podatność na wszelkiego rodzaju wirusy i złośliwe oprogramowanie. Zwłaszcza w Android Market możemy spotkać wiele takich aplikacji. Niestety amerykański gigant nie panuje w 100% nad zawartością swojego sklepowego podwórka.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Ten fakt doskonale wykorzystują twórcy i developerzy mający niezbyt dobre intencje. Produkują oni masowo programy, których jedynym celem jest oszukiwanie nieświadomego użytkownika. Jak pokazuje praktyka, większość z nich ma tylko podstawową wiedzę na temat bezpieczeństwa smartfona.

Przy okazji zezwalają oni na dostęp aplikacji do zasobów internetu czy telefonu. W ten sposób wysyłane są np: drogie SMSy na numery premium. Do takich interesujących wniosków doszła firma McAfee produkująca oprogramowanie antywirusowe. Najbardziej bezpiecznymi smartfonami są telefony iPhone Apple. W tym wypadku restrykcyjna polityka zezwalania dostępu do App Store ma swoje ogromne plusy.

Kontrolowana jest tzw. ciemna strefa przez administratorów sprawdzających każdą wpuszczaną aplikację do sklepu. Co ciekawe platforma Java J2ME jest drugą pod względem małego bezpieczeństwa. Widzimy więc, że nawet zwykłe i proste telefony komórkowe (tzw. feature phone) nie są wolne od wirusów w formie programów Java.

(fot. McAfee)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt