To już koniec Bolt Browser

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie tak dawno informowaliśmy o końcu aplikacji Snaptu, a już śpieszymy donieść kolejną smutną nowinę. Bolt Browser oficjalnie ogłosił zakończenie świadczenia swojej usługi. Główna przyczyną takiego stanu rzeczy były aspekty ekonomiczne i finansowe, które nie pozwoliły przeglądarce dalej działać w sposób darmowy.

Strata jest naprawdę duża. W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Bolt Browser był najbardziej realistyczną przeglądarką. W większym stopniu odwzorowywała ona prawdziwe strony niż słynna już na cały świat Opera Mini. Druga bardzo ważna zaleta przysłowiowego pioruna to możliwość oglądania teledysków znanych grup medialnych typu VEVO.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Niestety na innych przeglądarkach nie zobaczymy już teledysków takich artystów jak Eminem czy Kanye West. Wszędzie oczywiście problemem są prawa autorskie, tak jak patenty w telekomunikacyjnym świecie. Na pocieszenie możemy jeszcze dodać, że produkt może być jeszcze dostępny w mniej oficjalnych źródłach. To jednak niewiele zmienia, ponieważ firma nie będzie już utrzymywać swoich serwerów, które kompresują ogromne ilości danych. Informuje o tym komunikat na www.boltbrowser.com.

To będzie niestety oznaczać brak jakiejkolwiek opcji na sprawne korzystanie z Bolt Browser. Swoją drogą to naprawdę szkoda, że zabrakło w nim jakiegoś modelu biznesowego na wzór współpracy przeglądarki Firefox z Google. Gigant z Kalifornii płaci fundacji Mozilla za ustawienie swojej przeglądarki jako domyślną w opcjach wyszukiwania aż 300 milionów dolarów rocznie na mocy ostatniej umowy.

To z kolei dalej przekłada się na rosnący ruch internetowy dla Google i jeszcze większe zyski. Bolt Browser z pewnością nie miał aż tak dużej liczby użytkowników, co było największym problemem w celu pozyskania tak dużego partnera. Podobny los spotkał już wiele aplikacji opisywanych w naszym serwisie np: Belysio, JBenchmark ACE, Yahoo Go, przeglądarka TeaShark. To tylko potwierdza fakt, jak trudno jest osiągnąć sukces w branży internetowej.

(fot. Bolt Browser/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “To już koniec Bolt Browser”

 1. Marcin Odpowiedz

  Czyli pozostał jeszcze tylko UC Browser, który może stwarzać choć odrobine zagrożenia dla Opery Mini. Szkoda bo im więcej tego typu przeglądarek, to i twórcy szybciej uwijają się z problemami i, serwują nowe pomysły. Dziś miałem okazję sprawdzić UC i spodobały mi się w niej jedynie skórki, szczególnie nocna. Reszta już nie bardzo. Problemy z otwarciem niektórych stron czy brakujące elementy na stronie. Za to otwiera strony takie jak chcę i bez białego tła. Opera powinna przywrócić skórki i uporać się wreszcie z bugami.

 2. Marcin Odpowiedz

  A od wczoraj opera działa mi wolno i nie wyświetlają się propozycje w google po wpisaniu litery. Pewnie pomoże jedynie reinstall ale jeszcze ją pomęcze.

 3. Patryk Odpowiedz

  Ja też mam operę mini, też wolno działa, bo POŻERA PAMIĘĆ RAM!, dlatego przesiądę do Bolt Browser, właśnie to jest dobra przeglądarka, dzisiaj chciałem zobaczyć czy jest dostępna nowa wersja, a tu nagle koniec współpracy, mi SZKODA! Mógł trochę zarobić wystarczy niewielką kwotę nawet 50 gr z VAT, i pobrać aplikacje tak jak aplikacjegsm.pl.

 4. Kamil Odpowiedz

  Nawet za taka malo kwote nie byloby chetnych. U nas niestety panuje stereotyp, Internet rowna sie cos darmowego…

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt