Androidy z QWERTY da się obsługiwać niemal w 100% bez dotykania ekranu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich osób, które nigdy nie przyzwyczają się do używania wyłącznie ekranów dotykowych z touchpadem, a chcą postawić na słuchawkę z systemem operacyjnym np: z Androidem na pokładzie. Po kilku dniach testów śmiało możemy powiedzieć, że menu interfejsu tego najpopularniejszego na świecie systemu mobilnego da się obsługiwać niemal w 100% za pomocą strzałek klawiatury QWERTY.

Możliwe jest nawet wysunięcie górnej belki informacyjnej, choć z początku wydawało się to zupełnie niemożliwe. Wystarczy tylko wybrać przycisk opcji (pierwszy z czterech guzików funkcyjnych liczony od lewej strony). Następnie za pomocą strzałek przechodzimy do opcji powiadomienia. Celowo użyliśmy tutaj słowa niemal 100%, ponieważ są minimalne wyjątki.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Pierwszy z nich dotyczy rozmieszczania ikon, skrótów na pulpicie. Tutaj już trzeba sunąć palcem po ekranie, podobnie jest też z odblokowaniem ekranu w momencie dłuższej bezczynności. Do reszty zadań śmiało możemy używać strzałek na klawiaturze i całkiem sprawnie zarządzać telefonem z Androidem. Zupełnie inną kwestią są zaś zewnętrzne aplikacje, gry. Doskonałym przykładem jest chociażby kultowa gra Angry Birds, gdzie proces wykonywania strzału z procy nawet trudno sobie jest wyobrazić za pomocą klawiatury, a nie dotykowego ekranu.

Część zewnętrznych programów nawet się nie dostosowuje do poziomego wyświetlacza (przykład HBO GO). W efekcie musimy przechylać słuchawkę o 90 stopni w momencie nawigowania menu, choć same filmy już działają w pozycji horyzontalnej. Taka interesująca przypadłość występowała w modelu Samsung Galaxy Pro. Co ciekawe ten telefon, który stylizowany jest na BlackBerry także posiada ergonomiczne rozmieszczenie przycisków z cyframi 1-9+0 po lewej stronie. To tylko potwierdza fakt wzajemnej inspiracji jednych producentów od drugich, gdzie pewne rozwiązania technologiczne się wzajemnie przenikają.

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt