Android mocno się inspiruje iOS od Apple

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Po kilku tygodniach pracy na smartfonie z Androidem na pokładzie, można śmiało powiedzieć, że system promowany zielonym robocikiem posiada naprawdę wiele wspólnych rzeczy z iOS. Oprogramowanie te można oczywiście spotkać nie tylko w iPhone, ale także w iPadzie firmy Apple. W obydwu przypadkach występuje bardzo podobny system powiadomień.

Niech za przykład posłuży tutaj bardzo ciekawy wizualnie efekt z cyferką (w kółeczku), która wyświetla w prawym-górnym rogu ikony danej aplikacji, liczbę otrzymanych wiadomości SMS lub też Email. W urządzeniu marki Samsung występuje niemalże identyczne rozwiązanie, które wymyśliło Apple w iOS.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jest to naprawdę subtelny dla oka sposób informowania użytkownika o ilości nadesłanych korespondencji. Już w przeszłości Apple blokowało sprzedaż Samsunga za zbytnie kopiowanie pomysłów. To jednak nie jest jedyna podobna rzecz, jaką spotkać można nie tylko w samym Androidzie, ale głównie w nakładkach na niego tworzonych przez samych producentów.

W Androidzie wszystkie powiadomienia (nowy SMS, poczta Email) również można przeglądać w formie rozwijanego górnego paska z tzw. belki informacyjnej. Pełni on rolę prezentowania wyłącznie samych nagłówków, czy też tematów. Po kliknięciu na nią przechodzimy już dalej do właściwej aplikacji ją obsługującej. Mogą to być chociażby programy pocztowe czy też zwykłe skrzynki wiadomości tekstowych SMS/MMS.

(fot. Apple/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Android mocno się inspiruje iOS od Apple”

  1. bartolinio Odpowiedz

    co to ma być??? drugą pozycję, czyli rozwijany pasek notyfikacji jest w androidzie od zawsze, to apple skopiowało to rozwiązanie z androida i to całkiem niedawno, w jednej z ostatnich (jeśli nie w ostatniej) aktualizacji systemu!!!!!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt