Wojna na lejki się zaostrza

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Niespełna dwa miesiące czasu wystarczyło, aby do walki o jak największy wskaźnik lejka transferu włączył się nowy (i jednocześnie stary) operator. Play, bo o nim mowa postanowił podwoić wartość swojego spowalniacza transferu z 16 kb/s do 32 kb/s, który występuje po wykorzystaniu podstawowej paczki danych.

Dzięki temu zmianie uległa nasza grafika prezentująca aktualną sytuację na rynku. Z przysłowiowej czerwonej chmurki (oznaczającej nieco gorsze warunki – kolor czerwony) fioletowy gracz trafił pod zielony obłok (ten analogicznie oznacza lepszą sytuację – barwa zielona).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W chwili obecnej rynek na kartę zatem wygląda następująco. Operatorzy Play, Red Bull Mobile i Plus mogą się dumnie chwalić wolnym internetem o jakości 32 kb/s. W T-Mobile, Heyah i Orange jest już dużo gorzej, ponieważ tam lejek ma wielkość tylko 16 kb/s. Pomarańczowy operator taką opcję oferuje wyłącznie w rozwiązaniach abonamentowych, co jest mało atrakcyjne dla posiadacza oferty Pre-paid. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że również i operator posiadający największą liczbę klientów w Polsce pójdzie w tej materii po rozum do głowy. W ostatnim czasie to własnie on wprowadził generalne porządki w swojej ofercie.

Dzięki temu zajął najwyższą pozycję w historii My mobile RANKING (edycja listopad 2011). Konkurencja w postaci Play jednak nie śpi i już bardzo mocno atakuje. Ciekawe jak będzie wyglądała sytuacja w najbliższym miesiącu, gdzie zacznie się prawdziwą gorączka Świąt i szału zakupów. Może, któryś z graczy da nam przełomowy lejek GPRS w jakości 64 kb/s. Takie rozwiązanie pozwoli już nam na w miarę normalne surfowanie na ekranie komputera (telefon może być modemem Bluetooth, hot-spotem Wi-Fi). W dodatku taki modem GPRS jest do wytrzymania dla zwykłego internauty.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Wojna na lejki się zaostrza”

  1. daro Odpowiedz

    play ma te zalete, ze ten pakiet dziala zarowno w aobnamentach jak i prepaidach. orange np. dalo za 9zl najlepszy tego typu pakiet na rynku, ale dziala on tylko w abonamentach. I drugiej strony w prepaidzie jest OFnK, gdzie nie da sie bonusu zuzyc.

  2. Kamil Odpowiedz

    No niestety w OFnK cala masa rzeczy nie dziala. Co najgorsze, nawet promocje typu darmowe rozmowy w sieci. Duza wada jest tez brak lejka, nie kazdy przeciez siedzi non stop na notebooku…

  3. Piotr Odpowiedz

    Niestety tak na prawdę ten lejek „32kb/s” jest oszukany i na prawdę jest „16kb/s” co skutecznie ubija mi abonament do końca okresu rozliczeniowego. W końcu płacę za dostęp do internetu, a po takim cięciu ledwie idzie zalogować się na Gadu-Gadu, a co tu mówić o stronach, jedyne rozwiązanie na lejku w kompie to jechać przez fasTun na najwyższej kompresji, konwersją gif < jpeg i optymalizacji kodu strony.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt