Słabnące GaduAIR ciągle jest najlepsze

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Jednoznaczny wybór najbardziej korzystnego operatora komórkowego na kartę to zadanie niesłychanie trudne. Z pomocą przychodzi serwis My mobile, który jako jedyny na rynku publikuje co miesiąc unikalny ranking najlepszych sieci Pre-paid. Być może choć trochę nakreśli on aktualną sytuacje na polskim rynku telekomunikacyjnym.

Najnowsze, lipcowe notowanie potwierdza wciąż jednego lidera w tej dziedzinie. Mowa oczywiście o GaduAIR, który boryka się z ogromnymi problemami i jego przyszły los stoi pod dużym znakiem zapytania. Co ciekawe sieć uszczupliła w ostatnim czasie swoją ofertę o kilka promocji. Nie przeszkodziło to jednak jej w odniesieniu kolejnego już zwycięstwa.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To tylko dobitnie potwierdza fakt, że jeżeli faktycznie zakończy swoją działalność to będzie to naprawdę duża strata dla całego rynku. Póki co tak jeszcze się nie dzieje. W zestawieniu My mobile debiutuje nowy gracz, mianowicie sieć wRodzinie, która zdobyła swoje pierwsze punkty. Analizując ranking trzeba potwierdzić zasadę, że w jego kolejności panuje już od dłuższego czasu prawdziwa stagnacja. Operatorzy zasiedziali (tak właśnie ich nazywa UKE) nie śpieszą się, nawet z drobną obniżką cen za minutę rozmowy, czy wiadomości SMS wysłanej do wszystkich sieci.

(fot. My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę (również do Play)

2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

3. TuBiedronka 1 pkt. / 0,25 PLN za minutę (15 sekundowe naliczanie)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie, do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych. Niestety skupiamy się tutaj tylko na sieciach głównych, ponieważ są zawsze duże rozbieżności cenowe w przypadku nowych sieci wirtualnych (zazwyczaj nieco drożej dzwonimy i SMS-ujemy do Play mobile, CenterNet, Mobyland).

1. GaduAIR – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów internetowych w ofercie na kartę znajdziemy w artykule Orange awansuje w pakietach internetowych.

1. Plus (bez limitu w jakości 32 kb/s, 150/500 MB w jakości 7,2 Mb/s – 0,06/0,03 PLN/1 MB)

2. T-Mobile (bez limitu w jakości 16 kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN/1 MB)

2. Heyah (bez limitu w jakości 16 kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN/1 MB)

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (pakiety danych)

Mit drogiego internetu w telefonie to na szczęście przeszłość. Dzisiaj coraz więcej osób przekonuje się do wygodnego czytania swoich ulubionych portali www za pomocą telefonu. W dobie pakietów internetowych staje się to możliwe. Oczywiście powinny być one sprawiedliwe rozliczane za pomocą jednostki taktowania 1 kB. Niestety wciąż jest to rzadkością w przypadku większości dużych operatorów komórkowych.

1. GaduAIR – 3 pkt. / 1 kB

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

3. Orange – 1 pkt. / 50 kB

Ważność połączeń wychodzących

Nikt nie lubi być zaskakiwany blokadą połączeń wychodzących zwłaszcza w momencie, gdy są dostępne środki na koncie. Czasem taka sytuacja faktycznie może się zdarzyć. Problem dotyczy sieci, w których 50 PLN przedłuży nam konto o trzy miesiące. Wielu osobom może ta suma wystarczyć na znacznie dłuższy okres np: 4 miesięcy. Nowością w tej kategorii jest pojawienie się wRodzinie.

1. FreeM – 3 pkt. / bezpłatne obejrzenie bloku reklamowego przedłuża nam konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie przedłuża nam konto aż o 2 lata

3. Play – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

Wartość dodana (unikatowość)

Tym razem przedstawimy oryginalne rozwiązania telkomów, które nie ma konkurencja tzw. wartości dodane. W tym miesiącu wzięliśmy pod uwagę ilość wprowadzonych nowych ofert i postanowiliśmy promować sieci aktywnie działające w tej materii. To właśnie dlatego na pierwsze miejsce awansował Play, który wprowadził chociażby jako jedyny w segmencie Pre-paid unikatową usługę BIS dla BlackBerry. GaduAIR zaś stopniowo wyłączał swoje promocje, dlatego spadł w tym aspekcie na drugą pozycję. Na szczęście kluczowe elementy oferty pozostały niezmienione.

1. Play – 3 pkt. / All Inclusive Internet (nieograniczony dostęp do internetu po doładowaniu), bezpłatny dostęp do serwisu Facebook Zero, darmowe korzystanie z aplikacji Java Facebook, dostępność usługi BIS (BlackBerry Internet Service) dla terminali BlackBerry w ofercie na kartę, coraz liczniej występujące bezpłatne transmisje meczów piłkarskich (ostatnio dwa mecze Ligi Europejskiej UEFA)

2. GaduAIR – 2 pkt. / Darmowy dostęp do aplikacji mobilnej Gadu-Gadu (bez abonamentu i opłaty GPRS), najlepsze bonusy występujące po doładowaniu (darmowy Internet, wybór pomiędzy opcjami darmowe rozmowy i wiadomości SMS w sieci lub stawka 2 grosze do wszystkich sieci i połączenia za 19 groszy), Poczta GG, powiadomienia SMS z prywatnego komputerowego komunikatora GG, darmowe gry multiplayer

3. FreeM – 1 pkt. / Cały darmowy Internet w zamian za oglądanie reklam. Niestety limit dzienny wynosi tutaj 10 MB co w skali miesiąca daje nam 300 MB. Możliwa jest także płatna opcja zdjęcia tego ograniczenia, jednak w ciągu 30x dni nie możemy dalej przekroczyć transferu 1 GB danych. Większości osobom powinna i tak w zupełności wystarczyć ta pierwsza wartość

Ogólna klasyfikacja

Znacząca większość operatorów pozostała na swoich miejscach. Czołówka zaś bardzo mocno się do siebie zbliżyła, a ich wyniki się znacząco spłaszczyły (różnica zaledwie jednego punktu). Prowadzą tradycyjnie już GaduAIR, MBank Mobile oraz Play. Spadek o jedną lokatę w dół zanotowały Orange i TuBiedronka. Serwis My mobile gratuluje kolejnego zwycięstwa sieci MVNO GaduAIR. W środku stawki nadal są FreeM, Plus, T-Mobile, Heyah, Carrefour Mova, czy też wRodzinie.

Oznacza to, że w kilku aspektach ich oferty powinny pojawić się wreszcie jakieś pozytywne zmiany. Na szarym końcu rankingu od dłuższego czasu plasuje się Orange, TuBierdonka i tradycyjnie już Mobilking. Co ciekawe wysokie lokaty w naszym zestawieniu zajmują sieci wirtualne (pierwsze, drugie, czwarte miejsce). Niestety wciąż mają one łącznie razem niespełna milion użytkowników. Wynika to z faktu małej świadomości wśród zwykłych klientów. Z dużych operatorów jedynie Play dzielnie walczy w czołówce.

Ranking najlepszych operatorów Pre-paid (notowanie 07/2011):

1. GaduAIR 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
2. MBank Mobile 7 pkt. (3, 1, 0, 3, 0, 0)
3. Play 6 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 3)
4. FreeM 4 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 1)
5. Plus 3 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 0)
6. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 0)
Heyah 2 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 0)
Carrefour Mova 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)
WRodzinie 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
10. Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)
TuBierdonka 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)
12. Mobilking 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt