Sieci MVNO GaduAIR i mBank mobile wygrywają w ofercie na kartę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Pierwszy dzień lutego to doskonały czas aby przedstawić najnowszą edycję naszego rankingu, w którym staramy się wybrać najlepszą sieć w ofercie na kartę. Oczywiście mamy tutaj na myśli jej całokształt, czyli tanie rozmowy, wiadomości SMS, Internet itd. W zestawieniu wzięliśmy pod uwagę 3x nowe sieci wirtualne: Carrefour Mova, tuBierdonka oraz bardzo mało aktywny ostatnio Mobilking.

Co ciekawe pierwsze dwa miejsca zajęły sieci MVNO. GaduAIR obronił pozycję lidera dosłownie o włos . Jednocześnie z GaduAIR fotel lidera przypadł także sieci mBank mobile, zaś drugie Play mobile. W przypadku remisu punktowego zastosowaliśmy sportową zasadę, że wygrywa ten który miał mniej tzw. przysłowiowych dziur (zer). Dzięki temu ma on zdecydowanie bardziej wyrównaną ofertę bez jakiś większych braków w kilku dziedzinach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Premierę ma również nowa podkategoria o nazwie Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie. Kiedyś również przełomem było wprowadzenie sekundowego naliczania do połączeń głosowych, przez co opłaty były naliczane w zdecydowanie bardziej sprawiedliwy sposób. Teraz to jednak Internet w telefonie skutecznie wypiera ilość prowadzonych rozmów. Wspominaliśmy również o tym, przy okazji artykułu Transmisja danych jest już popularniejsza od głosu.

Wracając jednak do rankingu trzeba zaznaczyć, że GaduAIR już od dłuższego czasu utrzymuje się w czołówce.  Wygrał on notowanie styczniowe (razem z Play mobile), w grudniu był wiceliderem, w listopadzie zwycięzcą, a także w debiutanckim październikowym rankingu My mobile najlepszej sieci na kartę. W sumie zanotował on już liczbę 4x zwycięstw. Niespodzianką jest zaś bardzo wysoka lokata mBank mobile, który nie ma jakiejś większej wartości dodanej. W tym przypadku wystarczyła jedynie dobra cena połączeń głosowych, wiadomości SMS, pakietów oraz 1 kb-towego sposobu jego rozliczania.

Zasada działania konkursu tradycyjnie już pozostała bez zmian. W każdej dziedzinie bierzemy pod uwagę wyłącznie podium, czyli miejsca od 1 do 3. W ten sposób przyznajemy punkty (za pierwsze miejsce 3 punkty, za drugie 2 punkty i trzecie 1 punkt). Ta sieć, która uzyskała najlepszy sumowany wyniki wygra nasze końcowe zestawienie.

(fot. My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie.

1. Mbank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

3. TuBiedronka 1 pkt. / 0,25 PLN za minutę (15 sekundowe naliczanie)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie, do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych. Niestety skupiamy się tutaj tylko na sieciach głównych, ponieważ są zawsze duże rozbieżności cenowe w przypadku nowych sieci wirtualnych (bardzo drogo dzwonimy i SMS-ujemy do Play mobile, CenterNet, Mobyland).

1. GaduAIR – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów internetowych w ofercie na kartę znajdziemy w artykule Orange awansuje, Era ciągle liderem. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez pół roku pozycja Ery pozostaje na tym polu zupełnie niezagrożona.

1. Era – 3 pkt. / bez limtu w jakości 16 Kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN za 1 MB

2. Play – 2 pkt. / 0,02 PLN za 1 MB

3. GaduAIR – 1 pkt. / 0,03 PLN za 1 MB

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (pakiety danych)

Mit drogiego internetu w telefonie to na szczęście przeszłość. Dzisiaj coraz więcej osób przekonuje się do wygodnego czytania swoich ulubionych portali www za pomocą telefonu. W dobie pakietów internetowych staje się to możliwe. Oczywiście powinny być one sprawiedliwe rozliczane za pomocą jednostki taktowania 1 kB. Niestety wciąż jest to rzadkością w przypadku większości krajowych operatorów komórkowych.

1. GaduAIR – 3 pkt. / 1 kB

1. MBank mobile – 3 pkt. / 1 kB

3. Orange – 1 pkt. / 50 kB

Ważność połączeń wychodzących

Nikt nie lubi być zaskakiwany blokadą połączeń wychodzących zwłaszcza w momencie, gdy są dostępne środki na koncie. Czasem taka sytuacja faktycznie może się zdarzyć. Problem dotyczy sieci, w których 50 PLN przedłuży nam konto o trzy miesiące. Wielu osobom może ta suma wystarczyć na znacznie dłuższy okres np: 4 miesięcy.

1. FreeM – 3 pkt. / bezpłatne obejrzenie bloku reklamowego przedłuża nam konto

2. Play – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

3. MBank Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5-49 PLN przedłuża nam konto o 60 dni, zaś doładowanie 50-500 PLN przedłuża nam konto o 180 dni (pół roku)

Wartość dodana (unikatowość)

Tym razem przedstawimy oryginalne rozwiązania telkomów, które nie ma konkurencja tzw. wartość dodaną. Oczywiście zwycięży ta sieć, która ma bardziej znaczące atuty (np: serwis z tanią i legalną muzyką w sklepie on-line bez opłat za transport pliku). Późniejsze lokaty są zarezerwowane dla tych operatorów, którzy posiadają zdecydowanie mniejszą ich różnorodoność lub ilość. W przypadku remisu wygrywa ten o większym znaczeniu promocji lub jej bezpłatności. Ponadto dotyczyć muszą one telekomunikacji i wykorzystania telefonu.

1. Plus/36i6 – 3 pkt. / Muzodajnia.pl – muzyka już od 8 groszy (0,08 PLN) za utwór, darmowy portal wap.plus.pl, dostęp do mobilnej dedykowanej wersji Wykopu, Pracuj.pl, najszybszy mobilny Internet (nawet do 21 Mb/s)

2. FreeM – 2 pkt. / Darmowy dostęp do kilkunastu wybranych mobilnych serwisów internetowych (Facebook, Twitter, eBuddy, Filmweb, Nokaut, Eurosport, Wikipedia, Ściąga, Foursquare, m.Gazeta.pl, m.Wyborcza.pl, m.Plotek.pl), bezpłatne korzystanie z aplikacji Palringo (klient sieci GG)

3. GaduAIR – 1 pkt. / Darmowy dostęp do aplikacji mobilnej Gadu-Gadu (bez abonamentu i opłaty GPRS)

Ogólna klasyfikacja

Najnowsze zestawienie wyraźnie potwierdza zasadę, że najlepszą ofertę na rynku mają operatorzy wirtualni MVNO. Co ciekawe pierwsza dwójka korzysta z infrastruktury Plusa, który sam nie błyszczy jakoś specjalnie w naszym rankingu. Stabilną formę zanotował FreeM (pozostał na trzecim miejscu). GaduAIR obronił pozycję lidera, mBank mobile awansował aż na pierwszą lokatę, zaś Play mobile spadł na drugą. Co ciekawe dolna część tabeli nie uległa jakiejś większej zmianie. W środku stawki już od dłuższego czasu są sieci określane mianem W3, czyli Plus, Orange, Era posiadające własną infrastrukturę.

Ranking najlepszych operatorów pre-paid (notowanie 02/2011):

1. GaduAIR – 8 pkt. (0, 3, 1, 3, 0, 1)

1. MBank Mobile – 8 pkt. (3, 1, 0, 3, 1, 0)

2. Play – 6 pkt. (0, 2, 2, 0, 2, 0)

3. FreeM – 5 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 2)

5. Plus/36i6 – 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)

5. Era – 3 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 0)

7. Carrefour Mova – 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)

8. Orange – 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

9. TuBierdonka – 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)

10. Heyah – 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0)

10. Mobilking – 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.16 komentarzy do “Sieci MVNO GaduAIR i mBank mobile wygrywają w ofercie na kartę”

 1. Pawel Odpowiedz

  Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci:
  1. Mbank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

  2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

  2. TuBiedronka 2 pkt. / 0,25 PLN za minutę

  przecież w Careffour Mova i tu Biedronka jest inna stawka do Play i Cyfrowego Polsatu więc jak to sięm a do tego, że w rankingu jest to uzwględione jako „do wszystkich sieci”???

 2. Pawel Odpowiedz

  Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci:
  1. Mbank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

  2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

  2. TuBiedronka 2 pkt. / 0,25 PLN za minutę

  przecież w Careffour Mova i tu Biedronka jest inna stawka do Play i Cyfrowego Polsatu więc jak to sięm a do tego, że w rankingu jest to uzwględione jako „do wszystkich sieci”???

 3. Robert Odpowiedz

  ad. 2. TuBiedronka 2 pkt. / 0,25 PLN za minutę – z naliczaniem co 15 (piętnaście) sekund, gdzie wszyscy mają standardowo co 1 (jedną) sekundę

 4. Robert Odpowiedz

  a’propos połaczeń do Pleja to najkorzystniejszy jest MBank Mobile ze stawką 0,19 zł/min i (oczywiście oprócz Pleja dającego 0,29 zł/min do samego siebie): Gaduair ze stawką w standardzie: 0,29 zł/min DO PLAY.

 5. Pawel Odpowiedz

  widać, że ten kto robi te zestawienia nizbyt sie przykłada do tematu lub robi je dośc mocno tendencyjnie 🙁

 6. Kamil Odpowiedz

  W artykule chodzilo o polaczenie do wszystkich glownych sieci (czyli Era, Orane, Plus). Niestety prawie w kazdym przypadku tak jest, ze polaczenia do Play, Centernet itd. sa nieco drozsze od pozostalych. Pozytywnym wyjatkiem jest chyba jedynie mBank mobile

  Cytuję fragment artykułu:
  Niestety skupiamy się tutaj tylko na sieciach głównych, ponieważ są zawsze duże rozbieżności cenowe w przypadku nowych sieci wirtualnych (bardzo drogo dzwonimy i SMS-ujemy do Play mobile, CenterNet, Mobyland).

 7. sum1 Odpowiedz

  Wartość dodana (unikatowość) – a co z wypasioną i darmową usługą rozmów GaduChat SMS?
  Przecież to są darmowe wiadomości z GG na komórkę za free – tego nie ma nikt inny !!! 😉

 8. darek Odpowiedz

  ważność konta w mBank Mobile to 60 dni przy doładowaniu za 5 zł, chyba, że liczycie ważność konta na połączenia przychodzące, jeśli tak to w play jest 455 dni. ten ranking to jakaś niejasna, popaprana żenada.

 9. Kamil Odpowiedz

  @Robert @darek

  Dzięki za czujność sprawdziłem przed momentem cenniki w PDF i faktycznie tuBiedronka niemile zaskakuje, już poprawiłem nieco ocenę tej sieci (spadła na 3 miejsce z uwagi na gorsze naliczanie opłat). Odnośnie ważności konta, faktycznie musiała zostać wprowadzona jakaś zmiana do regulaminu PDF (choć wcześniej było inaczej), już zostało to poprawione w artykule. Ważność konta w przypadku mBank mobile i tak jest minimalnie lepsza od tego co oferuje w tej materii GaduAIR, w nim doładowanie 10-30 PLN przedłuża nam konto o 90 dni, zaś doładowanie 50-100 PLN przedłuża nam konto o 180 dni (pół roku)

 10. Robert Odpowiedz

  do: Arkadiusz: Gaduair ze stawką w standardzie: 0,29 zł/min DO PLAY – 0,49. Zgadza się. Jednak za sprawą: http://media1.gaduair.pl/pdf/regulamin_FAIR_PLAY.pdf mamy stawkę 29gr/min do Play niejako automatycznie, z urzędu, bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika, bez potrzeby pilnowania terminów, doładowywania konta. Ma to taki sam skutek, jak oferta standardowa. Jeśli w mBank Mobile: http://www.mbankmobile.pl/regulaminy/archiwum/regulamin_promocji_plaski_starter_20101108.pdf stawkę 19gr do wszystkich, ograniczoną czasowo (ostatnio do 30 czerwca 2011) traktuje się na jako ofertę standardową to i w Gaduair, bezterminową, bez konieczności doładowywania ofertę Fairplay (29gr do Play) powinno się traktować jako standard. Nie upieram natomiast się przy cenie 19 gr http://media2.gaduair.pl/regulaminy/PROMOCJA_WSZECHDOSTEPNI_W_GADUAIR.pdf
  gdyż to wymaga cyklicznego doładowywania, np. 30zł/30dni.

 11. Kamil Odpowiedz

  @sum1

  Wartość dodana (unikatowość) – a co z wypasioną i darmową usługą rozmów GaduChat SMS?
  Przecież to są darmowe wiadomości z GG na komórkę za free – tego nie ma nikt inny !!! 😉

  Z tą wypasioną funkcją SMS GaduChat to rzeczywiście fajna sprawa, choć mi ona nie działa (mimo, że aktywowana krótkim kodem – być może dlatego, że mam GG 7.7, a nie najnowsze). Jesteśmy niedostępni i wszystkie zaległe wiadomości lądują do naszej skrzynki SMS i od razu wiemy, że warto włączyć mobilne GG (w całości darmowe). Dzięki temu nie przegapimy żadnej ważnej wiadomości.

  Fajna też jest oferta w mBank mobile, w starterze płaskim. Co 1 miesiąc dostajemy za darmo pakiet internetowy 50 MB naliczany co 1 kB. W niektórych przypadkach pakiet 20 MB (taktowany co 1 kB) jest bardziej korzystny niż pakiet 100 MB (taktowany co 100 kB) 😉

 12. Derick Odpowiedz

  @Kamil – Dlaczego lecisz na starym GG? Przecież najnowsze możesz odchudzić ze wszystkich banerów, reklam, okienek i innych przeszkadzaczy. Wystarczy wrzucić plik bannerkillera 2 w katalog z GG i odpalić, lub kompletnie wyczyścić gadulca ze wszystkich zbędnych rzeczy GG Tunerem. Ja tak mam i sobie chwalę, bo wciskanie rzekomych prezentów i innych szajsów do wyciągania kasy każdego może zezłościć. Takim formom upierdliwego marketingu trzeba się przeciwstawić „siłom i godnościom” :PP Żeby korzystać z wszystkich usług, to trzeba mieć gg10 i basta, ale nie jako słup reklamowy. 😉 http://bk2.sputnik-sat.info/news.php

 13. Derick Odpowiedz

  Kamil – Też yłem konserwatystom,.. póki nie zmusili mnie do dziesiątki, ale kombajny do wyciągania kasy na kompie nie toleruje to i mam tak samo goły komunikator ja wersja7.7. Ściągasz jeden malutki plik z BK2 wrzucasz w GG, odpalasz, wsio – minuta pracy i reklamy myt. Bez GG10 nie zadzwonisz za darmo z numeru GG na numer GG i stacjonarne (aktywna promocja wszechdostępni), co jest możliwe tylko w gg10. Jeśli mam coś większego do omówienia to już prawie nic nie pisze a tylko rozmawiam,.. wygodne. 😉

 14. Adrian Odpowiedz

  Warto również zaznaczyć że w sieci Play pojawiają się różnego rodzaju problemy techniczne np. problem z wysyłaniem SMS z zagranicy do Polski, brak możliwości otrzymywania powiadomień SMS z kalendarza Google (SMS z kodem weryfikacyjnym nie przychodzi na numer z Play, z tego też względu nie możemy zweryfikować swojego telefonu w kalendarzu – Play znajduje się w liście sieci wspieranych przez Google – „P4 Sp. z o.o”), czasami gdy dzwonimy z VoIP do Play, numer wyświetla się jako „Nieznany” – nie mylić z zastrzeżony, brak sygnału dzwonienia z Play do VoIP „NaGłos”. Wszystkie te problemy nie występują w innych dużych sieciach takich jak Orange, Era albo Plus. Dlatego też po sprawdzeniu problemów związanych z Play wybrałem GaduAIR.
  Pozdrawiam.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt