GaduAIR wraca na szczyt sieci Pre-paid

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Operator wirtualny GaduAIR po raz kolejny został najlepszą siecią na kartę. Tym razem wpływ na taką sytuację miała naprawdę duża wartość dodana sieci sygnowanej logiem żółtego słoneczka. Liczba takich wyróżników marketingowych jest naprawdę spora. Oczywiście chodzi nam tutaj nie tylko o aplikację mobilną komunikatora Gadu-Gadu, ale także szereg innych ciekawych usług.

Z całą pewnością można stwierdzić, że swoją atrakcyjnością przebijają one nawet bezpłatny dostęp do kilku witryn wap (tak właśnie jest w przypadku Plusa i FreeM). To właśnie GaduAIR posiada najlepsze bonusy, które klienci otrzymują automatycznie przy okazji doładowania. W nich możemy otrzymać pakiet internetowy o wielkości nawet 500 MB (rozliczany z dokładnością 1 kB), darmowe minuty VoIP w liczbie sięgającej 100 minut.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Do tego wszystkiego użytkownicy zasilający swoje konto mają jeszcze do dyspozycji wybór pomiędzy darmowymi rozmowami i wiadomościami SMS w sieci lub niską stawkę 2 groszy za SMS do wszystkich dużych sieci i 19 groszy za minutę połączenia. Ten dodatek jest ważny jednak 30 dni. Wymienione przykłady dotyczyły doładowania konta słuchawki w GaduAIR. Teraz wymienimy inne ciekawe usługi, które znajdziemy wyłącznie w tej sieci MVNO.

Oprócz wcześniej wspomnianych najkorzystniejszych bonusów przy doładowaniu warto jeszcze wspomnieć o innych praktycznych rozwiązaniach. Kolejną są bezpłatne powiadomienia SMS nadchodzących wiadomości na nasz prywatny numer komunikatora komputerowego GG. Dzięki temu będziemy idealnie wiedzieli kiedy włączyć aplikację w telefonie i odpowiedzieć na wiadomość. Następną opcją jest wbudowana poczta Email w komunikator mobilny Gadu-Gadu. Dzięki temu użytkownicy poczty GG zyskują bezpłatny dostęp do kolejnej usługi. Warto też dodać, że tylko w GaduAIR mamy dostęp do darmowych gier w trybie multiplayer. Są to między innymi Tetrix, Mokra Robota, Dzidek.

Zasada działania konkursu tradycyjnie już pozostała bez zmian. W każdej dziedzinie bierzemy pod uwagę wyłącznie podium, czyli miejsca od 1 do 3. W ten sposób przyznajemy punkty (za pierwsze miejsce 3 punkty, za drugie 2 punkty i trzecie 1 punkt). Ta sieć, która uzyskała najlepszy sumowany wyniki wygra nasze końcowe zestawienie. W przypadku remisu punktowego zastosowaliśmy sportową zasadę, że wygrywa ten który miał mniej tzw. przysłowiowych dziur (zer). Dzięki temu ma on zdecydowanie bardziej wyrównaną ofertę bez jakiś większych braków w kilku dziedzinach.

(fot. My mobile studio/Iconfinder)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

Na samym początku weźmiemy pod lupę koszt minuty rozmowy do innych sieci w standardzie (czyli bez zbędnego kombinowania). Nie interesują nas specjalne pakiety minut, których zadaniem jest zmniejszenie kosztów. Klient powinien mieć już na samym wejściu konkurencyjne ceny i nie powinien bawić się w kupowanie hurtem wybranej liczby minut w niższej cenie.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę (również do Play)

2. Carrefour Mova – 2 pkt / 0,25 PLN za minutę

3. TuBiedronka 1 pkt. / 0,25 PLN za minutę (15 sekundowe naliczanie)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Kolejną sprawą będzie koszt niesłychanie popularnej w Polsce wiadomości tekstowej SMS. Podobnie jak w poprzednim przykładzie nie bierzemy pod uwagę wszelkich pakietów, czy też paczek kupowanych hurtowo w niższej cenie, do wykorzystania we wszystkich sieciach komórkowych. Niestety skupiamy się tutaj tylko na sieciach głównych, ponieważ są zawsze duże rozbieżności cenowe w przypadku nowych sieci wirtualnych (zazwyczaj nieco drożej dzwonimy i SMS-ujemy do Play mobile, CenterNet, Mobyland).

1. GaduAIR – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj nie będziemy się zbytnio rozpisywać, ponieważ prezentowanie okresowych artykułów na temat najlepszych dostawców mobilnego internetu to już tradycja serwisu My mobile. Więcej szczegółów o najnowszym rankingu pakietów internetowych w ofercie na kartę znajdziemy w artykule Play nie zamieszał w rankingu pakietów internetowych. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze długi okres czasu pozycja Ery pozostaje na tym polu zupełnie niezagrożona. Choć wydawało się, że oferta Play Fresh All Inclusive Internet bez limitu danych mogła jej w tym zagrozić. Niestety nie weszła ona do normalnych pakietów internetowych.

1. Era – 3 pkt. / bez limtu w jakości 16 Kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN za 1 MB

1. Heyah – 3 pkt. / bez limtu w jakości 16 Kb/s, 100 MB w jakości 1 Mb/s – 0,07 PLN za 1 MB

3. Play – 1 pkt. / 0,02 PLN za 1 MB

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie (pakiety danych)

Mit drogiego internetu w telefonie to na szczęście przeszłość. Dzisiaj coraz więcej osób przekonuje się do wygodnego czytania swoich ulubionych portali www za pomocą telefonu. W dobie pakietów internetowych staje się to możliwe. Oczywiście powinny być one sprawiedliwe rozliczane za pomocą jednostki taktowania 1 kB. Niestety wciąż jest to rzadkością w przypadku większości dużych operatorów komórkowych.

1. GaduAIR – 3 pkt. / 1 kB

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

3. Orange – 1 pkt. / 50 kB

Ważność połączeń wychodzących

Nikt nie lubi być zaskakiwany blokadą połączeń wychodzących zwłaszcza w momencie, gdy są dostępne środki na koncie. Czasem taka sytuacja faktycznie może się zdarzyć. Problem dotyczy sieci, w których 50 PLN przedłuży nam konto o trzy miesiące. Wielu osobom może ta suma wystarczyć na znacznie dłuższy okres np: 4 miesięcy.

1. FreeM – 3 pkt. / bezpłatne obejrzenie bloku reklamowego przedłuża nam konto

2. Play – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża nam konto o 1 rok

3. MBank Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5-49 PLN przedłuża nam konto o 60 dni, zaś doładowanie 50-500 PLN przedłuża nam konto o 180 dni (pół roku)

Wartość dodana (unikatowość)

Tym razem przedstawimy oryginalne rozwiązania telkomów, które nie ma konkurencja tzw. wartość dodaną. Oczywiście zwycięży ta sieć, która ma bardziej znaczące atuty. Późniejsze lokaty są zarezerwowane dla tych operatorów, którzy posiadają zdecydowanie mniejszą ich różnorodność lub ilość. Ponadto dotyczyć muszą one telekomunikacji i wykorzystania telefonu. Jej liczne przykłady zostały przedstawione w naszej specjalnej infografice (v2.0).

1. GaduAIR – 3 pkt. / Darmowy dostęp do aplikacji mobilnej Gadu-Gadu (bez abonamentu i opłaty GPRS), najlepsze bonusy występujące po doładowaniu (darmowy Internet, darmowe rozmowy VoIP, wybór pomiędzy opcjami darmowe rozmowy i wiadomości SMS w sieci lub stawka 2 grosze do wszystkich sieci i połączenia za 19 groszy), Poczta GG, powiadomienia SMS z prywatnego komputerowego komunikatora GG, darmowe gry multiplayer

2. 36i6 – 2 pkt. / Muzodajnia.pl – muzyka już od 8 groszy (0,08 PLN) za utwór + darmowy transfer pliku muzycznego, darmowy portal wap.plus.pl, Pracuj.pl, najszybszy mobilny Internet (nawet do 21 Mb/s) + Chill Bill (usługa zasilająca nawet przy zerowym stanie konta w zamian za wysłuchanie bloku reklam, lecz bez jego przedłużenia), darmowy Internet po doładowaniu

3. Plus – 1 pkt. / Muzodajnia.pl – muzyka już od 8 groszy (0,08 PLN) za utwór + darmowy transfer pliku muzycznego, darmowy portal wap.plus.pl, Pracuj.pl, najszybszy mobilny Internet (nawet do 21 Mb/s)

Ogólna klasyfikacja

Najnowsze notowanie najlepszych sieci na kartę wyłoniło po raz kolejny zwycięzcę w postaci sieci wirtualnej GaduAIR. Posiada ona naprawdę imponujący wachlarz usług dodatkowych, o czym świadczy jej długa lista w pozycji unikatowość (wartość dodana). Jako ciekawostkę możemy jeszcze dodać, że w pozostałych podkategoriach zupełnie nic się nie zmieniło. Mamy tutaj na myśli podstawowe stawki minuty rozmowy i wiadomości SMS do wszystkich sieci, mobilnego internetu, jednostki naliczania opłat, a także ważności połączeń wychodzących.

Oznaczać to może stagnację w kwestii konkurowania wyłącznie ceną. Teraz dochodzimy już do takiego poziomu, poniżej którego operatorom naprawdę trudno jest zejść. W ten sposób zaczyna się walka o klienta usługami dodatkowymi jak profity przy doładowaniu konta, darmowymi transmisjami telewizyjnymi, grami wieloosobowymi. Oczywiście takich promocji marketingowych jest cały ogrom i naprawdę trudno je wszystkie wymienić. Serwis My mobile gratuluje już trzeciego zwycięstwa w tym roku sieci GaduAIR.

Ranking najlepszych operatorów Pre-paid (notowanie 04/2011):

1.  GaduAIR – 9 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 3)

2.  MBank Mobile – 8 pkt. (3, 1, 0, 3, 1, 0)

3.  Play – 5 pkt. (0, 2, 1, 0, 2, 0)

4.  Era – 3 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 0)

4.  Heyah – 3 pkt. (0, 0, 3, 0, 0, 0)

4.  FreeM – 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)

7.  36i6 – 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)

7.  Carrefour Mova – 2 pkt. (2, 0, 0, 0, 0, 0)

9.  Plus – 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)

9.  Orange – 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)

9.  TuBierdonka – 1 pkt. (1, 0, 0, 0, 0, 0)

12.  Mobilking – 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt