MBank promuje mobilną bankowość wersją lajt

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Od jakiegoś czasu możemy zauważyć mocną promocję wersji lajt chyba największego polskiego internetowego banku, czyli mBank. Taka sytuacja jest chociażby na samej stronie głównej, gdzie możemy zobaczyć reklamę najnowszego produktu. Jego istotą jest oczywiście promowanie magicznej już idei mobilności.

Niestety rozwiązanie mBanku nie jest do końca dobre. Tak naprawdę poza stworzeniem lżejszej wersji lajt serwisu pod kątem telefonów komórkowych klient nie ma możliwości wykonywania operacji na rachunku jak np: przelewu. Wielu osobom same sprawdzenie salda, czy też informacji od banku może po prostu nie wystarczać.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co ciekawe już lepszym rozwiązaniem będzie wejście na normalną wersję strony. Gdy mamy słabszy telefon (a co za tym idzie wbudowaną przeglądarkę) wystarczy tylko zainstalować Operę Mini. Dodatkowo, gdy nasza słuchawka posiada opcję chociażby multitaskingu dla aplikacji Java to z dużym powodzeniem będziemy mogli wykonywać przelewy bankowe.

Wystarczy tylko przełączyć się na widok tzw. SMSa w celu odczytania hasła jednorazowego, a następnie wpisania go w oknie przeglądarki mobilnej Opera Mini. Wielokrotnie już tak robiliśmy nawet na zwykłym telefonie marki Sony Ericsson W660. Ten przykład znakomicie potwierdza fakt, że czasami nowe rozwiązania mobilnej bankowości są gorsze od starych sprawdzonych rozwiązań dostarczonych przez zewnętrznych producentów.

(fot. mBank/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 10579 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt