Alternatywy dla TrackID, Shazam i SoundHound

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

TrackID to niezwykle praktyczne funkcja (służąca rozpoznawaniu muzyki), która do niedawna była dostępna na wyłączność jedynie w telefonach marki Sony Ericsson. Teraz możemy ją spotkać domyślnie także w urządzeniach innych, konkurencyjnych producentów. Doskonałym przykładem jest chociażby Samsung oraz Nokia.

W pierwszym przypadku w wybranych modelach Samsunga mamy dostępną funkcję o nazwie rozpoznawanie muzyki. Jest ona wbudowana w oprogramowanie (menu) słuchawki podobnie jak TrackID Sony Ericssona. Oczywiście korzystanie z niej jest zupełnie bezpłatne. Nie wliczamy tutaj dodatkowych kosztów związanych z transferem danych w mobilnym internecie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Telefony Nokii bardzo często mają domyślnie instalowaną aplikację o nazwie Shazam. Jej zadaniem także jest rozpoznawanie muzyki. Niestety ma ona dwie poważne wady. Pierwsza z nich to taka, że produkt jest płatny. Użytkownik otrzymuje jedynie 30 dni pełnego i bezpłatnego korzystania z aplikacji, a po tym okresie mamy nakładany limit. Polega on na rozpoznaniu zaledwie 5x utworów miesięcznie. Więcej szczegółów znajdziemy na witrynie dostawcy www.shazam.com.

Choć i ten limit może nie być dla większości osób żadnym problemem, pod warunkiem jednak, że niezbyt często korzystają z tej funkcjonalności. Warto jeszcze wspomnieć o kolejnej, konkurencyjnej aplikacji dla Shazam. Nosi ona nazwę SoundHound i jest ona zdecydowanie bardziej rozbudowana. Jej zasada działania do niedawna była bardzo podobna. Istniała wersja płatna (bez ograniczeń) i darmowa z możliwością rozpoznania, maksymalnie 5x utworów miesięcznie.

Nie  mieliśmy jednak tutaj darmowego okresu próbnego wynoszącego 30 dni, czyli jeden okrągły miesiąc. Jednak w ostatnim czasie producent całkowicie zniósł limity w darmowej wersji aplikacji. Dotyczy to wersji na platformę Android. Oficjalna strona producenta to www.soundhound.com.

Niestety programów Shazam ani SoundHound nie znajdziemy w formie aplikacji Java. To oznacza, że posiadacze dużo prostszych modeli nie będą mogli korzystać z tej naprawdę przydatnej funkcjonalności. Nie mówimy tutaj oczywiście o nieudolnych podróbkach, których na forach znajdziemy całe mnóstwo. Co ciekawe, aplikacja TrackID w takiej formie oddzielnego programu Java jest dostępna w kilku naprawdę prostych modelach marki Sony Ericsson np: R300 Radio i R306 Radio.

Pozbawione zostały one jednak funkcji rozpoznania muzyki z radia telefonu (gdy korzystamy ze słuchawek, pełniących rolę anteny). Mimo tej drobnej niedogodności, znacznie lepiej mieć uproszczoną wersję TrackID, niż po prostu żadnej. Warto jeszcze zaznaczyć, że produkty Shazam i SoundHound są dostępne na niemal każda nowoczesną platformę typu: Android, Symbian, Windows Mobile (Phone), BlackBerry.

(fot. Shazam/SoundHound)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt