Ekrany 240×320 to dziś absolutne minimum

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Obserwując rynek telekomunikacji możemy odnieść wrażenie, że telefony posiadające małą rozdzielczość ekranu coraz częściej mogą spotkać się z pewnymi niedogodnościami. Dobrym przykładem są aplikacje Java, które mogą kiepsko wyglądać na słuchawkach z wyświetlaczami poniżej 240×320 px. Takimi przykładami mogą być chociażby Opera Mini 5, czy też mobilny Śledzik wydany przez twórców Naszej Klasy.

Sam wygląd nawet na ekranach 176×220 (niegdyś uważanych za bardzo komfortowe i duże) może prezentować się mało atrakcyjnie. Czcionki są zbyt duże, a elementy menu są wręcz upchane na przecież nie aż tak znowu małym wyświetlaczu. Aż strach pomyśleć jakie wrażenia mają właściciele telefonów komórkowych w rozdzielczościami mniejszymi np: 128×160 px, czy 128×128.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Korzystanie z wielu przydatnych aplikacji musi być dla nich nie lada udręką, czy też wyzwaniem. To właśnie dlatego zalecamy wybór telefonów komórkowych z rozdzielczością ekranu minimum 240×320. Już w momencie zakupu urządzenia będziemy mieli pewność, że wiele ciekawych aplikacji będzie dobrze i bezproblemowo prezentować się na ekranie naszej nowej słuchawki. Choć z drugiej strony starsze produkty, jak Opera Mini 4.2 może działać wyśmienicie nawet na telefonach 128×160 px, o rozdzielczości 176×220 już nawet nie wspominając. Niestety taka sytuacja jest już jedynie przeszłością i musimy nastawiać się na coraz to większe rozdzielczości.

(fot. Sony Ericsson)

Tagi:

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt