Wielki sukces Huawei
|
|
|
- wtorek, Lipiec 31, 2018, 23:51
- News
- Dodaj komentarz

Wielki sukces Huawei stał się faktem. Według firmy analitycznej IDC na światowy rynek smartfonów trafiło w 2Q/2018 aż 342 miliony smartfonów (to o 8 milionów więcej na tle minionego kwartału). Jednak co niezwykle ważne, Huawei awansował na drugie miejsce pod względem ilości sprzedawanych inteligentnych telefonów komórkowych z liczbą 54 miliony sztuk.
| Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
|
  |
|
Przegonił tym samym giganta w materii, czyli Apple (z wynikiem 41 milionów sprzedanych smartfonów). Co jak co, ale firma ze słonecznego Cupertino w zasadzie od zawsze mogła się poszczycić pozycją wicelidera. Na czele peletonu i to chyba nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem jest od lat jest Samsung (jego rezultat to około 72 milionów słuchawek na liczniku). Czwarte jest zaś Xiaomi (32 miliony) oraz Oppo (29 milionów).
Jak wiÄ™c widzimy, Huawei odjechaÅ‚ nie tylko Apple, ale i również innemu graczowi. Chodzi o Xiaomi, które zapowiadaÅ‚o jego pokonanie. Tymczasem Huawei szturmuje rynek polski najnowszÄ… promocjÄ…, w której po zakupie modeli (tych z notchem) P20 oraz P20 Lite klienci bÄ™dÄ… mogli liczyć na bonus w postaci darmowego tabletu. Szkoda tylko, że 7 calowy dodawany do taÅ„szego telefonu jest tak sÅ‚abej specyfikacji (ten z 10 calami jeszcze daje radÄ™) z ekranem o rozdzielczoÅ›ci 1024×600 px jak Samsung GALAXY Tab 3 7.0 Lite, czyli z niepeÅ‚nym podstawowym HD (720p).
(fot. Huawei/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
Skomentuj






