Pizza Portal

Wyświetlanie ikonki 3G tylko przy aktywnej sesji w Androidzie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...Loading...

System mobilny Android ma masę zwolenników, którzy zgodnie uważają go za najlepsze oprogramowanie na telefony komórkowe. Niestety ta platforma ma także kilka podstawowych wad, które odkryjemy podczas codziennego używania smartfona z systemem sygnowanym logiem zielonego robocika.

Irytującą rzeczą jest fakt wyświetlania ikonki 3G tylko przy aktywnej sesji internetowej. Jeżeli w danym momencie nie korzystamy w ogóle z internetu to niestety nie uświadczymy żadnego sygnału na ekranie. Tym samym nie wiemy czy jesteśmy w zasięgu szybkiego 3G, czy też może trochę wolniejszego 2G.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Tego denerwującego problemu nie ma od lat w zwykłych słuchawkach marki Sony Ericsson. Ikona 3G tam dumnie się prezentuje na tapecie nawet, gdy nie korzystamy z sesji (nie ma graficzki małego globusa). Dzięki temu świetnemu rozwiązaniu od razu wiemy, że możemy wykonać wideorozmowę, czy też połączyć się szybką siecią web.

Najlepiej jednak ta tematyka została rozwiązana w terminalach BlackBerry. Tam nawet w momencie braku sesji internetowej wyświetlana jest praktyczna informacja odnośnie zasięgu EDGE, GPRS, a nie tylko 3G jak to jest w Sony Ericssonach z autorską platformą A200. W przypadku japońsko-szwedzkiego dostawcy ikona E oznaczająca EDGE oraz G jak GPRS jest emitowana tylko w momencie startu oraz aktywności sesji. Ten ciekawy przykład tylko dodatkowo potwierdza, że Android też nie jest idealny i ma wiele niedociągnięć.

Oczywiście w Android Market są dostępne aplikacje rozwiązujące problem wyświetlania zasięgu technologii, w jakiej obecnie się znajdujemy. Jednak takie widgety są często dodatkowo płatne, w dodatku wymagają już od użytkownika pewnego wysiłku. Nie jest też żadną tajemnicą, że Android ma w nawyku ciągle aktywne połączenie z internetem. Wtedy faktycznie problem nie występuje. Niestety nasza bateria też będzie krócej pracować, a niektórzy użytkownicy wręcz nie lubią mieć ciągle aktywnego internetu w telefonie (nawet jak z niego aktywnie nie korzystają w danym momencie).

(fot. Samsung/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 6877 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarzy do “Wyświetlanie ikonki 3G tylko przy aktywnej sesji w Androidzie”

 1. www Odpowiedz

  Bzdura,zasię 3G jest pokazywany w systemie android w czasie spoczynku,przechodzi tylko w H jako aktywna transmisja danych HSDPA,lub przebywając w 2G pokazuje G jako GPRS.
  Dodam jeszcze że aktywne połączenie transmisji w obu przypadkach pokazują strzałki pod ikoną zasięgu.

 2. Kamil Odpowiedz

  @Banan

  Nikt nie szuka tutaj taniej sensacji na siłę, myślę że temat warty artykułu, tym bardziej że nawet feature phone Sony Ericssona takie (podstawowe) rzeczy mają od dawna. Być może te rozbieżności wynikają z faktu używania różnych wersji Androida. Testowałem dwa różne modele i niestety na obu występował ten problem. W jednym nawet nie dało się wgrać plików muzycznych mp3 do pamięci telefonu (warunkiem koniecznym było niestety kupno karty pamięci, choć telefon miał 180 MB na pokładzie). Takie właśnie denerwujące rzeczy ma wszech-uwielbiany Android 😐

 3. Banan Odpowiedz

  @Kamil

  To może być blokada producenta telefonu, a nie samego androida poza tym wypadało by zawrzeć w tym tekście dokładne modele telefonów i wersje androida.

Skomentuj


9 × dziewięć =

  My mobile © 2008-2015. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści i grafik bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt