Przy wczytywaniu witryny, 5G od 4G jest szybsze zaledwie o 20%

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Standard 5G już na dobre zadomowił się w kraju nad Wisłą. Oczywiście znakomicie sprawdza się on podczas szybkiego pobierania gier na konsoli czy w streamingu dużych produkcji z Hollywood w jakości 4K. Jednak nie wszędzie takie prędkości mobilnego internetu dają dużo korzyści. Wystarczy nadmienić szybkość wczytywania witryn w sieci web.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Według niezwykle mocno cenionego, aczkolwiek globalnego oddziału Speed Test różnica w tej ostatniej materii wynosi zaledwie 20% szybciej dla 5G względem 4G. Powiedzmy sobie szczerze, ale są to mało znaczące detale. Morał tej historii jest prosty. Jeśli ktoś używa swojego smartfonu głównie do przeglądania ulubionych stron www to lepiej niech nawet nie włącza 5G. Raz, że jego bateria popracuje zdecydowanie dłużej.

Dwa, zasięg LTE jest większy. W największym skrócie można powiedzieć, że wynosi on prawie 99% na tle 66% dla 5G. Relacja 3/3 na rzecz 2/3 brzmi przecież korzystniej. Jeśli natomiast często pobieramy duże aplikacje z sklepu Google Play lub oglądamy na inteligentnym telefonie komórkowym filmy wideo to śmiało ustawmy dostęp 5G jako główny. Wtedy faktycznie poczujemy dosyć dużą różnicę w działaniu.

(fot. Orange/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13130 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt