PREMIERA: Google znowu może zniszczyć biznes YouTuberów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielu popularnych twórców internetowych tzw. YouTuberów oparło całe swoje biznesowe życie o jedną platformę, mianowicie YouTube. To piekielnie niebezpieczne zagrożenie. Wystarczy bowiem, że Google coś zmieni i biznes budowany przez lata legnie w gruzach. Niestety, ale taka jest cena za darmowe zasięgi od giganta z Mountain View w Kalifornii.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście zdecydowanie trudniej jest je osiągnąć na własnej domenie internetowej. Po tym jak pojawiły się informacje o usunięciu linków w YouTube przez Google, w sieci web zawrzało. Teraz według kolejnych doniesień, magnat internetu chce zlikwidować przycisk pomiń reklamy. Widz będzie miał tylko jedną opcję na YouTube, oglądać reklamy niczym w telewizji TVN czy Polsat. Może to oznaczać duże spadki oglądalności.

Mało komu będzie się bowiem chciało czekać, aż skończy się maraton reklamowy dajmy na to o długości minuty czy dwie. W efekcie wyłączy dany klip wideo całkowicie. Taka już natura wiecznie zniecierpliwionego internauty. To będzie oznaczać drastyczne spadki zasięgów dla YouTuberów, którzy w Polsce nie mają szans na utrzymanie się z spotów marketingowych Google Ads (w większości przypadków na tle bogatszego USA). Google sprytnie przyzwyczaja masy do usług, a potem może zrobić z nimi dosłownie wszystko.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12780 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt