PREMIERA: Google może zniszczyć biznes YouTuberów usunięciem linków w sekundę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Blady strach kilka dni temu padł na YouTuberów. Otóż koncern Google ogłosił, że od pierwszego dnia września z tzw. krótkich filmów YouTube Shorts znikają linki występujące zarówno w opisie filmu jak i komentarzach. Ma to być element walki giganta z Mountain View przeciwko fali spamu zalewającą tę właśnie platformę. Wyjątkiem są tylko zwykłe odsyłacze bez żadnych skrótów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jeśli w przyszłości Google ogłosi koniec wszystkich linków na całym YouTube to może nastąpić upadek popularnych twórców internetowych. W Polsce bowiem trudno jest przeżyć z samych reklam Google Ads, gdzie zarabiają jedno zero mniej od dostawcy usługi. Dlatego tak ważne są partnerstwa z firmami oraz promocja ich produktów z sklepów właśnie w opisach. Na krajowym podwórku YouTuberów wspierają X-Kom i Komputronik.

Najprawdopodobniej mało który sprzedawca zostałby z YouTuberami, gdyby linki połączone z badaniem konwersji sprzedaży zostałyby usunięte. Aspekty wizerunkowe to za mało dla promowania marki. Trzeba też aktywnie wspierać zakupy lub chociaż pozycjonować domenę. Akurat ta ostatnia jest ważniejsza od publikowania na gotowej platformie. Mamy bowiem pełną niezależność, o czym boleśnie przekonują się właśnie twórcy Twitcha otrzymujący zakaz reklamowania hazardu w formie skrzynek z paczkami dla graczy.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12878 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt