PREMIERA: Zaskakujący awans Orange i NJU Mobile w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Ostatni wieczór lutego, niezwykle mroźny (z temperaturami rzędu -6 C, stąd zamarznięte logo My mobile) to doskonały czas na kolejne notowanie najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Niespodzianek w zestawieniu nie brakowało, począwszy od awansu Orange i NJU Mobile wskutek liderowania w kwestii prędkości mobilnego internetu a skończywszy na tzw. rykoszetach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Są to operatorzy, którzy niczym szczególnym się nie wykazali. Mimo to jednak mieli zwyżkę formy w tabeli przez przetasowania innych graczy. Wystarczy tutaj nadmienić chociażby takie podmioty jak Heyah czy Lajt Mobile. Swoją drogę to kto wie czy kiedyś doczekamy się wzrostów na sam szczyt Plusa w pomiarach Speed Test z uwagi na fakt posiadania najszybszego 5G. Być może zbyt mocno spowalnia go przeciążone 4G.

To dlatego na łączności LTE w Plusie mamy tak fatalne transfery rzędu 10 Mb/s w popołudniowych godzinach szczytu i zaledwie 20-30 Mb/s wymęczone w środku nocy. Dla porównania kiedyś w Red Bull Mobile (dostawca Play) przekraczano magiczną barierę 100 Mb/s. Tego dowiemy się niebawem. Ponadto różnice są minimalne i dosłownie wszystko może się zdarzyć. Oczywiście dokładniejsze szczegóły prezentowane są poniżej.

(fot. Orange/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto na fotel lidera wskoczył świeży gracz Sztos.

1. NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Sztos – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W podkategorii mieliśmy naprawdę dużą zmianę. Wszystko przez kapitalną promocję Plusa i Plusha z 1500 GB bez limitu czasowego. Jest ona rewelacją zwłaszcza w dobie najszybszej technologii 5G oferowanej przez Polkomtel. Z pewnością 100 GB na miesiąc znakomicie się przyda w takim szybkim surfowaniu po sieci web z realnymi prędkościami rzędu 500 Mb/s. W dobie mocno zapchanego LTE (4G) jest jak znalazł. Jak to zostało nadmienione wyżej, do gry z 100 GB za free włączył się Virgin Mobile.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s)

2. T-Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/39 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Play (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 35/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Plus/Plush (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30/40 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Orange (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

2. Virgin Mobile (darmowe 100 GB miesięcznie do pakietu za 30 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości)

3. Heyah (kapitalny pakiet 50 GB za 19,99 PLN, 0,00039 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie Orange wraz z submarką NJU Mobile wskoczyli na pozycję lidera kosztem Play. O wszystkim zadecydowała wartość 0,2 Mb/s. Natomiast dokładnie 0,3 Mb/s brakuje Plusowi do historycznego wejścia na podium od niepamiętnych czasów. Ma on bowiem średni transfer 41,2 Mb/s względem 41,5 Mb/s od T-Mobile. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/internet-mobilny#styczen-2023.

1. Orange/NJU Mobile (około 43,4 Mb/s) – 3 pkt.

2. Play/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 43,2 Mb/s) – 2 pkt.

3. T-Mobile/Heyah/TuBiedronka (około 41,5 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. Głównym bohaterem podkategorii był duet Plus z Plush. Za 30 PLN miesięcznie bowiem oferuje klasyczny No Limit połączony z gratisowymi 100 GB. Daje to całkiem przyjemną mieszankę wybuchową z kumulacją GB-tów ważną przez lata. Stąd spadek Orange z ostatniego punktowanego miejsca.

1. T-Mobile (No Limit z 100+40 GB za 39 PLN, ale połączony z nielimitowanym VOD w jakości HD) – 3 pkt.

2. Plus/Plush (No Limit z 100 GB+30/40 GB za 30 PLN, kumulacja ważna przez lata) – 2 pkt.

3. Play (No Limit z 100+40 GB, potem lejek transferu 1 Mb/s za 35 PLN) – 1 pkt.

Wartość dodana (VAS)

Na szczyt podkategorii dołączyło wcześniej A2Mobile za oferowanie 5G połączone z nowymi pakietami No Limit (szkoda tylko tego wolnego lejka 32 kb/s na tle 0,5 Mb/s w technologii 4G). Oby za jego przykładem poszli inni operatorzy wirtualni MVNO tak, abyśmy mieli komplet. Nareszcie Mobile Vikings zyskało ten standard zdecydowanie szybszego mobilnego internetu. Nie ma bowiem ucieczki od technologii 5G-eneracji na tle zapchanego LTE. Wcześniej NJU Mobile awansował na pierwsze miejsce, ponieważ ma ją dla karciarzy.

1. Play/Plus/Plush/Orange/T-Mobile/Klucz Mobile/A2Mobile/Heyah/NJU Mobile/Mobile Vikings – 3 pkt. / Play ma ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), również dochodzi włączenie pierwszy raz w historii polskiej telekomunikacji w Pre-paidzie 5G (pod warunkiem rzecz jasna posiadania telefonu z odpowiednim wsparciem) czy rekordowy na rynku lejek 1 Mb/s (jeszcze wyższy od 0,5 Mb/s w A2Mobile), Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, dodatkowo mamy liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz włączenie 5G do oferty na kartę, Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), również dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami czy ostatnie uruchomienie 5G dla klientów na kartę, w T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych w jakości HD z 5G włącznie dla Pre-paid, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, do tego dochodzi 5G i nowe atrakcyjne pakiety No Limit z lejkiem 1 Mb/s, A2Mobile wprowadziło nareszcie 5G, ponadto ma w garści No Limit na rynku na wszystko w cenie 19,90 PLN zawierający nielimitowane rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy (z MMSami włącznie), w Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, jest nowe rozwiązanie Heyah 01 i powiększone bonusy GB-tów po zasileniu oraz paczka danych 50 GB za 19,99 PLN, NJU Mobile dodało nareszcie 5G do oferty na kartę, a ponadto wciąż oferuje tanie wiadomości SMS za 0,09 PLN, Mobile Vikings oferuje w końcu 5G i technologię VoLTE z Wi-Fi Calling,

2. Virgin Mobile/Lajt Mobile/Lycamobile – 2 pkt. / Virgin Mobile po przeniesieniu numeru dodaje gratis 100 GB oraz ma nowe pakiety typu 100 GB za 10 PLN na 30 dni, Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu nowe paczki No Limit, Lycamobile postanowiło przedłużyć liczne rabaty na pakiety typu No Limit aż do roku

3. TuBiedronka/WRodzinie – 1 pkt. / TuBiedronka ma bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, do tego dochodzi pakiet 15 GB (po wykorzystaniu rekordowy lejek 512 kb/s) dodatkowo dostępny w formie pojedynczego produktu za 12,90 PLN, ponadto mamy darmowy pakiet społecznościowy (Facebook i Messenger) użytkowników

Ogólna klasyfikacja

Lutowy My mobile RANKING stał pod znakiem awansów zaledwie czterech sieci komórkowych. Były to odpowiednio NJU Mobile, Orange oraz nieco bardziej na zasadzie przypadku Heyah wraz z Lajt Mobile. Aż dziewięciu operatorów nie zmieniło swojej pozycji. Zaliczają się do tego licznego grona A2Mobile, T-Mobile, Klucz Mobile i zamykające stawkę kolejno TuBiedronka, WRodzinie, Sztos, Lyca Mobile, W Naszej Rodzinie czy FM Group Mobile. Z kolei siódemka podmiotów miała tak nielubiane spadki. Są to Play, Mobile Vikings, Plus, Plush, Virgin Mobile, Izzi Mobile z Fakt Mobile. Może wreszcie za miesiąc ktoś pokona odwiecznych liderów.

My mobile RANKING (02/2023) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 11 pkt. (3, 2, 3, 0, 0, 3)
2. T-Mobile 9 pkt. (0, 0, 2, 1, 3, 3)
3. NJU Mobile 9 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 3)
4. Play 8 pkt. (0, 0, 2, 2, 1, 3)
5. Orange 8 pkt. (0, 0, 2, 3, 0, 3)
Mobile Vikings 8 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 3)
7. Plus 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
Plush 7 pkt. (0, 0, 2, 0, 2, 3)
9. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 0, 2, 2, 0, 2)
10. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 3)
11. Heyah 5 pkt. (0, 0, 1, 1, 0, 3)
12. Izzi Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
13. Lajt Mobile 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
14. Fakt Mobile 4 pkt. (2, 0, 0, 2, 0, 0)
15. TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 1, 0, 1)
16. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 1)
17. Sztos 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
18. Lyca Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
19. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.43 komentarze do “PREMIERA: Zaskakujący awans Orange i NJU Mobile w My mobile RANKING”

  • Kamil

   Szok 😱 Orange 2 TB tez ma oficjalnie 5G Pass w ofercie na karte via My mobile RESEARCH 🙂

  • Adam

   Ale to nie jest coś typu 5G pass. Nie trzeba kupować żadnego pakietu ani nie ma terminu ważności.

   To jest raczej koniec „5G block” u pierwszego operatora. Ja nie jestem zaskoczony. Przeczuwałem, że nadchodzi koniec ograniczonego dostępu do 5G w Plusie. Oni przecież muszą ratować zapchane LTE i przerzucić jak najwięcej ruchu na 5G.

  • Kamil

   Sprytne zagranie… Wygraja Speed Testy i awansuja na lidera My mobile RANKING po upadku A2Mobile 😉

  • asd

   Co do plusa to faktycznie ma wolniejsze LTE w mojej lokalizacji ale nie jest aż tak tragicznie w nocy. W dzień to różnie to chodzi na pewno wolniej od play, czy orange/t-mobile.

  • Kamil

   U mnie osoba w rodzinie ma Plus i sobie chwali pakiet 1200 GB za free, mnie tez kusi prawdziwe 5G do kompletu aka speedy gonzalez 🚀

  • Adam

   Nie masz tam czasem w rodzinie czy wśród kolegów kogoś z telefonem 5G?

   Bo wiesz – zaraz będą trzy lata od uruchomienia 5G, a tutaj ciągle czytamy u ciebie „kusi mnie 5G”. To chyba słabo kusi, że tyle czasu nie skusiło.

   MyMobile – innowacyjne medium. Tak innowacyjne, że autor całkowicie przegapił rozwój sieci i zatrzymał się na LTE. Co gorsza, ciągle na LTE narzeka.

  • Kamil

   Wiesz doskonale, ze 5G to sciema u tzw. W3. Stad nie spieszno mi. Ponadto w domu mam 5G via Wi-Fi na Sony Xperia 10 oraz Apple iPhone SE (2016) z predkosciami rzedu 300 Mb/s (!) Poza chmura Xbox Cloud Gaming w Game Pass Ultimate wcale mi to nie jest potrzebne az taki speed

   PS, ciezko znalezc idealny model telefonu komorkowego na wzor Sony Xperia 5 III

  • Adam

   Wiem, że ściema u W3, ale akurat w a2mobile ściemy nie ma. Jest za to przeskok z najgorszego LTE na najlepsze 5G.

  • Kamil

   W A2Mobile po wlaczeniu 5G tracisz calkowicie lejek (0,5 Mb/s) i normalnie placisz, taka sytuacja aka haczyk

  • Adam

   Na tym lejku z roku na rok możesz robić coraz mniej.

   Jak bym nie wytrzymał. Poczta ledwo działa, a strony z obrazkami ładują się w nieskończoność…

  • Kamil

   Rzadko dochodze do niego, jak juz to mam 1 Mb/s lejek. Na nim Google Chrome dzialaja ok strony www, gorzej z zdjeciami w appkach ciezkich…

 1. Tmobile bez VOD Odpowiedz

  Inowacyjne mendium chyba my mobile pl Kamilu kurde weź zaktualizuj to bo nie ma już VOD w tmobile. Nie wiem czy to trzeba dokupić czy co

  • Kamil

   Ulalala, szok 😐 Cos mi sie przewinelo podczas My mobile RESEARCH

  • Tmobile bez vod

   I co z tym t-mobile Kamilu? Wiadomo jak tam sprawa wygląda z tym nielimitowanym YouTube itd?

  • Radek

   W nowych taryfach chyba już nie ma, ale jak zostaniesz na starej, czyli będziesz cyklicznie doładowywał, to będziesz dalej mógł korzystać z tego

  • Vod

   No właśnie a nie ma możliwości włączenia tego na nowej taryfie i płacenia z 5zł lub 15 dodatkowo za ten super video net hd?

  • Kamil

   W nowych taryfach nic nie zrobisz. Bedzie ciekawy material o tym w cyklu My mobile EXTRA. Koniec Hollywood bez limitu w telefonie stal sie faktem 🙁

 2. marco Odpowiedz

  Flex ma pierwszy no limit na internet w Orange za 80 zł z 4 kartami. To przełom bo można mieć kartę w domowym routerze i w telefonie. Wszystko działa w jednym czasie.

  • Vod

   Tylko trzeba mieć spyware od Orange czyli ich aplikacje Orange Flex.
   Nie wiem czy jest to bez umowy ale raczej tak.
   Wole już dopłacić do tmobile te sto pare zł a nie mieć spyware na telefonie.

  • Kamil

   Czy przypadkiem kiedys T-Mobile nie mialo podobnego rozwiazania, o ile dobrze pamietam (oczywiscie bez lejka)?

  • Kamil

   Juz nie moge doczekac sie produkcji marcowego zestawienia, z tego co widze na symulacji bedzie zazarta walka na szczycie

 3. Janek Odpowiedz

  „W A2Mobile po wlaczeniu 5G tracisz calkowicie lejek (0,5 Mb/s) i normalnie placisz, taka sytuacja aka haczyk”

  Autor pierdoli. Wprowadzili już nawet w 5G ten lejek, który jest w 4G. Portal z dupy.

  • Kamil

   Źródło? My mobile nigdy nie było dziadowskim portalem aka klepacz newsow tylko opiniotwórczym medium jak juz 👌

  • Cfg

   Janek wydaje mi się że my mobile pl nie pierdoli bo nie chce mi się sprawdzać ale na pewno nie ma tego dziadowskiego lejka po za tym nie opłaca się brać ofert na kartę jak chcesz mieć nielimitowany internet.

  • Janek

   @Janek (ten inny Janek) @Kamil @CFG – W zasadzie oboje macie racje/jestescie w bledzie na raz. To zalezy od konkretnego pakietu z 5G. W najtanszych pakietach 45GB i 55GB jest lejek po staremu 1Mbp/512kbps, a w najwyzszych pakietach 65GB i 120GB jest ten nowy lejek slaby 32kbps, wiec (pod katem uzytecznosci w praktyce) w zasadzie jakby go nie bylo

  • Kamil

   No to super, A2Mobile wciaz zatem wymiata 🙂 Wiesz to z regulaminu?

  • Janek

   @ Kamil – Nke trzeba az wchodzic w regulamin. Uwzglednione jest to normalnie przy prezentacji oferty w dziale „pakiety”, tylko trzeba kilknac w „szczegoly” ponizej opisu danego pakietu, gdzie jest kilka dodatkowych informacji.

  • Kamil

   Wlasnie robie My mobile RESEARCH i faktycznie maja dziwna polityke, czemu nie we wszystkich pakietach dali lejek 0,5 Mb/s. Byc moze jest to efekt zmian, bo nieco inna jest strona internetowa A2Mobile

 4. Kamil Odpowiedz

  Orange bedzie mial duze spadki z tego co widze po symulacji marcowego wydania My mobile RANKING 🏆 #soon

 5. xDD Odpowiedz

  Co tutaj wymiata? Nie chce tutaj reklamować nic ale w ofertach na kartę to jest lipa.
  Oferty „No limit” (czy aby na pewno?) mają:
  T-Mobile Nielimitowana L za 95zł po 6 miesiącach 105zł (bez frajerskich zgód marketingowych)
  Szpiegująca aplikacja Orange Flex za 80zł w modelu zbieramy tyle danych o tobie ile się da.
  Czy są jakieś inne oferty „No limit”? Jak są to chętnie przeczytam.
  Nie mówię tu też o Plusie który ma No limit tylko 5G i umowę na 24 miesiące.

  • Kamil

   My mobile RANKING 🏆 zajmuje sie ofertami na karte, nie abonamentem 👌

  • xDD256bit

   Ale czy ty człowieku nie widzisz że te oferty na kartę nadają się dla może jakiś seniorów?
   Skoro mówimy o ofertach na kartę to jak sytuacja wygląda z t-mobile supernet video?
   Czy obejmuje to streaming tylko z np. oficjalnej szpiegującej aplikacji youtube czy też ze strony youtube.com?

  • Derick

   To witryna dla prepaidowców i tak ma zostać, więc szoruj stąd laczki!
   Podać ci adresy gdzie znajdziesz to czego się domagasz, czy sam potrafisz?

  • xDD256bit

   @Derick śmiało podaj gdzie mógłbym iść. Prepaid się nadaje chyba tylko jak co miesiąc zmieniasz karty czy też jak masz włączone jakieś promocje 100GB aczkolwiek wykorzystać 100GB przez kilka godzin to też jest pikuś.

  • Kamil

   Przeciez jest masa ciekawych ofert Pre-paid…

 6. GaduAir Odpowiedz

  Derick. PrePaid poprzez subskrypcję PayPalel lub zapisaną kartą bankową też się winno wliczać LECZ to Kamilo ustala zasady 😀

  • Kamil

   Raczej nie, bo jak podpiszesz umowe w Vectra to po miesiacu sie nie zawiniesz jak w Amazon Prime Video po obejrzeniu hitow na Disney+, a po roku jak juz. Taka drobna roznica 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt