My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Zembedowane filmy YouTube na stronach z jeszcze większą kompresją

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To dopiero jest ciekawa historia. Jedna z najbogatszych marek świata, mianowicie Google mocno oszczędza w ostatnim czasie na serwerach. Widać to dobitnie podczas oglądania filmów zembedowanych z YouTube na zewnętrznych witrynach internetowych. Tak właśnie było podczas procesu drugiego sprawdzania treści na tzw. miniResearchu w przeglądarce Safari z iOS na pokładzie.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Kiedyś ich jakość była wysoka, bo odtwarzana z automatu w standardzie HD (720p). Teraz gołym okiem widać pikselozę, co jest efektem potężnej kompresji sygnału koncernu Google. Do tego dochodzi domyślny wariant zaledwie 360p z bardzo trudno dostępną opcją ręcznej zmiany na wyższą. W zasadzie nie da się tego wyklikać w okienku klipu w środku strony umieszczonego przez programistów czy deweloperów.

I pomyśleć, że kiedyś materiały wideo z YouTube oglądało się z czystą przyjemnością na własnej witrynie. Teraz seans przypomina dramat. YouTube pakuje reklam więcej niż na Polsacie, w dodatku wprowadza podwyżki ceny za płatne subskrypcje na zagranicznych rynkach. Jakby tego było mało, dosłownie na dniach wycofał się z płatnego oglądania w 4K tłumacząc to tylko testami. Nie wygląda to wszystko dobrze aż chciałoby się powiedzieć.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Zembedowane filmy YouTube na stronach z jeszcze większą kompresją”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt