PREMIERA: Zembedowane YouTube nie wyświetla reklam

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

To dopiero jest zaskakująca sprawa. Bardzo wielu użytkowników narzeka na ogromną ilość reklam w serwisie YouTube. Wszak największy na świecie portal wideo musi na czymś zarabiać. Jednak ilość spotów coraz częściej przypomina klasyczną telewizję rodem z stacji typu TVN czy Polsat. Średnio na dziesięć prób uruchomienia teledysku aż osiem czy nawet dziewięć kończy się włączeniem reklamy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Rozwiązaniem problemu jest co prawda YouTube Premium, ale coraz mniej użytkowników chce płacić za pogarszające się treści na tej platformie nawet pozbawione spotów promocyjnych. Nie oszukujmy się. Amatorskie filmy wideo nie mają startu z produkcjami rodem z Hollywood dostępne na platformach streamingowych Netflix, Amazon Prime Video lub HBO GO (wkrótce HBO Max). Koszty ich wyprodukowania jednak robią swoje.

My mobile przy okazji embedowania filmów YouTube odkryło ciekawą rzecz. Dokładnie te same klipy umieszczone w formie okna nie wyświetlają reklam zupełnie tak jak płatne YouTube Premium. Tak wypadają testy zarówno na komputerze z Windows 8.1 jak i Androidem 10 czy iOS 12. Oczywiście wszędzie nie jest zainstalowane oprogramowanie do ich blokowania, które przy okazji okrada twórców treści z ich ciężkiej pracy.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11698 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Zembedowane YouTube nie wyświetla reklam”

 1. Derick Odpowiedz

  Blokuje zyski hegemonom a nie okrada twórców. Chcesz tworzyć, to tak jak ty własna domena. Wszyscy którzy dla zarobku podłączają się pod szpiegujących i profilujących gigantów internetu są guzik warci i razem powinni iść na dno.

  • Kamil

   Otoz to. Taki Nieantyfan czy Pisarski Tech (promowany mocno przez kolege Nieantyfana) raczej mieliby bardzo trudno wybic sie w Google na tle YouTube

  • Derick

   Osadzone wideo z wszelkich serwisów wygodnie ogląda się w wyszukiwarce DuckDuckGo, w sekcji wideo na ich odtwarzaczu, bo cały ekran wypełniony jest propozycjami, bez śmieci Google.
   Na Android TV znalazłem kompleksowe rozwiązanie. Instrukcja tutaj:
   https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

  • Derick

   To nie bug, tak jest od zawsze, forma reklamy rozpowszechniająca markę a taka strategia doskonale się sprawdziła, doprowadzając do hegemoni. U innych udajesz szczodrego wujka a jak przyjdziesz do nas, to cię sprofilujemy, sprzedamy profil reklamodawcom i razem z partnerami dokumentnie skroimy, bo koszta działalności całego łańcucha są zawarte w cenie reklamowanych towarów. Jeszcze nie załapałeś jak działa kapitalistyczny rynek? Im więcej konsumujesz, tym szerszy konglomerat cwanych pijaw finansujesz.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt