PREMIERA: Światłowód od kuchni robi duże wrażenie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wiemy już jak fascynującą drogę ma zwykła wiadomość wysłana do drugiego użytkownika telefonii komórkowej. Równie interesująco wygląda budowa infrastruktury sieci światłowodowej. Nie dość, że trzeba fizycznie wykopać rowy w ziemi to jeszcze poprowadzić super nowoczesne kable z wiązkami światła. Do tego dochodzą te kilometry kabli przewożone tirem na jakiś wielkich kołowrotkach.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Doskonale obrazuje ten proces powyższe zdjęcie samochodu ciężarowego. Budową fizyczną zajmują się różni podwykonawcy dla wielkich telekomów jak chociażby Emitel. Orange ostatnio dumnie się chwali kolejnymi przyłączonymi 100 tysiącami klientów do światłowodu na blogu firmowym www.biuroprasowe.orange.pl/blog/kolejnych-100-000-gospodarstw-domowych-ma-swiatlowod. Morał tej historii jest prosty.

Zanim zaczniemy narzekać na wysoką cenę usługi (wynoszącą około 100 PLN miesięcznie) szybkiego internetu 1 Gb/s czy jego przyłączenia do domu, spójrzmy jak wiele pracy trzeba było wcześniej do tego celu wykonać. Zdaniem My mobile kablowy światłowód jest zdecydowanie cenniejszy od komórkowej technologii 5G, ponieważ zawsze mamy kapitalny transfer. Nie ma żadnych humorów czy zawirowań w zależności od kaprysów dajmy na to pogody za oknem jak to jest w przypadku sieci mobilnej.

(fot. Orange/My mobile)

ŚWIATŁOWÓD JEST ZDECYDOWANIE LEPSZY OD TECHNOLOGII 5G

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12167 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt