PREMIERA: Programistyczny bałagan w Google TV

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Duży, programistyczny bałagan w Google TV napędzającym Chromecast 4. Takie nasuwają się wnioski po wielu intensywnych dniach testów tej kapitalnej multimedialnej przystawki. Idealnie ten bałagan (braku występowania sztywnych wytycznych zapewne w API dla programistów) widać w pasku przewijania na materiałach wideo. Dosłownie każda aplikacja ma go inny.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dla porównania, konkurencyjne Apple TV ma większą spójność w tej materii. Pasek postępu zarówno w Netflix, Amazon Prime Video, klonowanym obrazie w AirPlay na HBO GO czy YouTube zawsze jest taki sam. Natomiast w Google TV, TVP VOD, HBO GO czy Canal+ Online ma go inny. Jakby to powiedział klasyk, każdy robi go po swojemu. Jeden ma funkcję podglądu miniatury (YouTube lub HBO GO), jeszcze inny nim nie dysponuje.

Na koniec mała ciekawostka. Aplikacja Amazon Prime Video w Google TV jest tak naprawdę żywcem wyjętą kopią z wersji internetowej www. Nie czuć dosłownie w żaden sposób natywności jak to jest chociażby w kliencie na Apple TV. Tam to jest dostępny nawet duży slider z promowanymi treściami do obejrzenia od Amazon Prime Video zupełnie tak jak na Androidzie lub iOS w smartfonie. Niestety, zabrakło go całkowicie w Google TV.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt