Opera startuje z własnym serwisem VOD Loomi

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Opera Loomi to nazwa nowego serwisu VOD, który ma przedstawić producent cenionej niegdyś przeglądarki mobilnej. Dziś Opera Mini jest na dobrą sprawę niepotrzebna, ponieważ 99% konsumentów i tak używa domyślnego tytułu do surfowania po sieci web na Androidzie. Nie bawią się oni w żaden sposób na testowanie alternatywnych pozycji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Zdaniem My mobile nowa platforma VOD Opera Loomi nie ma najmniejszych szans na rynku. Jest on dziś mocno zapchany i zdominowany przez trzech graczy premium. Chodzi o usługi Netflix, Amazon Prime Video oraz HBO GO. Nawet Viaplay radzi sobie na nim zapewne przeciętnie z jakością obrazu w podstawowym HD (720p), choć absolutnym minimum technologicznym dla transmisji sportu jest standard Full (1080p),

Każdy klient z nowym telewizorem chce konsumować obraz coraz częściej w technologii 4K. Aktualnie nawet średniej klasy smartfony mogą się pochwalić rejestrowaniem filmów w tej wysokiej rozdzielczości z stabilizacją włącznie (jak chociażby Sony Xperia 10). Być może ważną innowacją Opera Loomi będzie możliwość wspólnego oglądania czy komentowania materiału jak na grafice produktu www.opera.com/pl/vod.

(fot. Opera/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Opera startuje z własnym serwisem VOD Loomi”

 1. Derick Odpowiedz

  Opera Mini jest i dziś potrzebna, bo przepisana na silnik Chromium udostępnia funkcje extremalne kompresji danych na Androidzie, co jest bardzo przydatne do surfowania na niskich lejkach 32kb. Trzeba tylko wiedzieć że na extremalnej kompresji jest wyłączona JavaScript, więc nie wszędzie będą wyświetlać się komentarze i wtedy trzeba zmniejszyć kompresję na Wysoka. Dzięki temu można np. dzieciakowi wstawić prepaida z rokiem ważności, z natywnym darmowym lejkiem i może sobie czytać neta i pisać na społecznościówkach. Kasy z konta na rozmowy nie zje mu włączona komórkowa transmisja danych. Tyle że trzeba mieć trochę wiedzy tele informatycznej, której nie uczą w szkołach a nabyć we własnym zakresie, czego tobie Kamil brakuje.

  • pucha

   Gdybyy kamilek zaprosił pasjonatów do tworzenia wartościowego kontentu, to ten parodystyczny serwis by nabrał jakiegoś sensu.
   Ale nie, kamilek woli te swoje urojenia i klepanie jakichś bzdetów dla botów google, którymi się tak podnieca że wchodzą na jego komiczny serwis.

  • Kamil

   Derick, lejki 32 kb/s to były dobre dekade temu. Teraz minimum 1 Mb/s jak w Play. W A2Mobile straszna kaszana lejek 0,5 Mb/s czuc roznice na tle 1 Mb/s jak mi spada

  • Derick

   Kamil, nie wyczuwasz podtekstu mojego przekazu. Zafiksowany jesteś na komercyjnym aspekcie rynku i branży. Ja tu sugeruje, że nikt, nawet biedna rodzina, zbieracz butelek na śmietniku, może nie być wykluczony cyfrowo o ile przeważnie pośrednio, dotrze się do takich z odpowiednią wiedzą. Można mieć, chociaż do prostych usług typu, wymiana poczty email, pogody, czytania e-booków, witryn, pisania na forach i komentarzach, ale jednak internet za cenę rocznego kosztu utrzymania karty, czyli 5 PLN a na to stać nawet notorycznie bezrobotnego.
   Wykluczeni cyfrowo instnieją przez brak poprawnej edukacji informatycznej a nie z powodu biedy. Gdyby wszyscy mieli moją wiedzę i umiejętności, to wystarczy znaleźć starego smartfona na śmietniku, odpalić za koszt w skupie torby butelek, przeczyścić system, wyłączyć zbędnym aplikacjom transmisję danych w tle, wejść do sklepu Google Play, bo działa po scachowaniu na lejku 32kb bezproblemowo, prawie bez czekania na doczyt. Ściągnąć, zainstalować, skonfigurować właściwą przeglądarkę a za chwilę w szałasie w lesie, na dwóch kreskach zasięgu mamy bezproblemowo działający internet w podstawowym zakresie. Tyle że wtedy telekomy poszły by z torbami a Ty Kamil razem z nimi. 😂

 2. Krzysiu Odpowiedz

  Panowie jaoś mało mnie interesuje Wasze starcie. Lubię My-Mobile i czytam go od dawna. Jeśli chodzi o ten serwis, to nie powiedziałbym, że nie ma szans, póki nie zobaczę:
  – treści tam wrzucanych
  – cen abonamentów, może będzie wersja darmowa????
  – funkcjonalności – może serwis będzie adresowany nie do klientów z telewizorami 4K? Ktoś tu wspominał Operę Mini, na której jadą miliony użytkowników w Afryce czy Indiach, gdzie 1 MB transferu jest naprawdę inaczej postrzegany niż w Europie. Polska może jest wybrana tylko jako odniesienie do dojrzałego rynku.
  – jakości streamingu.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt