PREMIERA: Dochód gwarantowany 1.200 PLN to oczywistość

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Bardzo przygnębiający reportaż mogliśmy oglądać wczoraj na antenie telewizji informacyjnej TVN24. Opowiadał on historię o przedsiębiorcach, którzy wskutek pandemii zmuszeni byli zamknąć restauracje. W efekcie część bohaterów była zmuszona do wyjazdu do Niemiec w celu poszukiwania lepszego (normalnego) życia, którego nie otrzymali w Polsce podobnie jak pomocy zapewniającej godność człowieka.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

I teraz jak na dłoni powraca temat dochodu gwarantowanego, który powinien być oczywistością nawet w kraju nad Wisłą. Pozwalałby w trudnych czasach kryzysu na zaspokojenie podstawowych potrzeb socjalnych. Ponadto likwidacja machiny biurokratycznej je obsługującej zrównoważyłaby koszty dochodu gwarantowanego według opinii ekonomistów. Ponad połowa Polaków popiera go w kwocie 1.200 PLN dla każdego dorosłego oraz 600 PLN na dziecko (przy okazji usuwana jest biurokracja związana z 500+).

W dobie gigantycznego rozwoju technologicznego pogłębiają się też dysproporcje społeczne. Specjaliści zarabiają nawet 10.000-20.000 PLN, zaś osoby pracujące w mniej elitarnych zawodach zaledwie 2.000-3.000 PLN. Ponadto nie każdego da się przeszkolić do bardzo wymagającej pracy przy komputerze dajmy na to w środowisku IT z programami do obsługi serwerów czy edycji kodu źródłowego. Nawet Solidarność podjęła temat na www.solidarnosc.org.pl/…/20204-dochod-gwarantowany-koniecznosc-czy-zagrozenie.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.10 komentarzy do “PREMIERA: Dochód gwarantowany 1.200 PLN to oczywistość”

 1. GaduAir Odpowiedz

  Niech wyjeżdżają, na co nam tacy co dokładają 20 lat do „interesu” a nie mogą wytrzymać przysłowiowych 2 tygodni czy miesiąca czy nawet roku, (niestety mała w nich jednostka uczciwych, prawdziwych pracodawców), system wychował głównie Januszy w Polsce lub Hansów zza miedzy.

  Wszystko zależy od sytuacji lecz większość tych co tak biadoli to Janusze Byznesu lub faktycznie brakuje im na nowe zabawki a nie na życie, więc mają rację, komfort im upadł XD ale jeszcze nie na stopy.
  Oczywiście szkoda ludzi którzy są na etatach i są potrzebni lecz reszta tj. politycy czy Urzędnicy Państwowi, potrzebna im od lat jest redukcja w personelu.

  Dochód gwarantowany to najłatwiejsze wyjście i może najlepsze, lecz najpierw aktualizacja prawa, podatków a nie „darmowy” dodrukowany hajs.

  Niestety wiemy jak jest, tworzenie prawa/podatków sprzecznych ze sprawiedliwością, baa…Odbiegającego od realiów i działających TYLKO i WYŁĄCZNIE na niekorzyść FIRMY Polsko…Taki mamy stan od ponad 30 lat.

  Pedałeny i inne TVPimpoWiadomości wraz z reklamówkowym Polsatem w Polsce nie pomagają a tylko podsycają konflikty. NIC nie wyjaśniać TYLKO ściemniać ciągnąc w swoją stronę gdzie są i TAK SAMI przegrani.

  • Kamil

   Ciekawe spojrzenie na sprawe ich zlego managementu, dzieki za pro comment 👌

  • GaduAir

   Komentarz niestety zbyt długi co nie zachęca do przeczytania lecz w dwóch zdaniach ciężko ująć Stan Pospolitej Rzeczy jaką jest Polska XD :-/

  • Kamil

   Moim zdaniem Polska upadnie i taki będzie final 😢

  • Nikttaki

   Moim zdaniem ściemmobile upadnie i taki będzie finał.

  • Król bazaru

   Nie moze upaść coś co nigdy nie powstało..
   Ciężkie czasy nadeszły dla premium kontener

  • Kamil

   Premium #original_content nigdy nie upadnie jak HBO Max, Netflix czy Amazon Prime Video na tle TVN lub Polsat #skumaj_przekaz

 2. OperatorzyZwrócąPiniądzePrePaid Odpowiedz

  6h godzinny tryb pracy by się przydaU…Niech i o te 1/4 „wynagradzanie” miało spaść to i tak dla Rzeszy Ludzi jak nie prawie wszystkich, takie rozwiązanie TYLKO wyszłoby na DOBRE.

  Rozwój by przyśpieszył oraz strefa życia prywatnego.

  Niestety to mrzonki.

  • Kamil

   Kiedys ludzie jaskiniowcy pracowali tylko 3h dziennie na polowaniu i tez bylo ok, teraz masz niewolnictwo aka marksizm czy znieolwolenie. Liczy sie efekt pracy a nie przesiedzone godziny

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt