PREMIERA: Tylko 10 metrów od nadajnika i 40 Mb/s, czyli nie ma reguły

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wcale nie jest powiedziane, że bliskość nadajnika BTS oznacza automatycznie ogromne prędkości przesyłania danych. My mobile postanowiło zrobić prosty test. Zaledwie 10 metrów od masztu sieci komórkowej Plus. W przypadku operatora wirtualnego A2Mobile (MVNO działające pod skrzydłami Polkomtela) osiągnięto słaby wynik 40 Mb/s, choć oczekiwania były co najmniej 100 Mb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Najprawdopodobniej przyczyną był przeciążony albo intensywnie używany nadajnik przez liczne terminale toruńskiego osiedla Rubinkowo I w okolicy (prestiżowej nieco) Szkoły Podstawowej numer 8. Natomiast mapę masztów BTS sami możemy sobie dowolnie sprawdzać. To właśnie dzięki niej dowiemy się wielu niezwykle mocno interesujących rzeczy z włączeniem wspieranych standardów technologii od 3G przez 4G po 5G.

I tak dowiadujemy się w ten iście magiczny sposób, że nadajnik Play na ulicy Jodłowej w linii prostej znajduje się zaledwie 500 metrów od miejsca zamieszkania. To może (lub nie na bazie powyższej historii) oznaczać kapitalne transfery. Wszak technologia 5G nie jest jeszcze tak powszechna wśród mieszkańców. W dodatku trzeba mieć odpowiednią taryfę oraz smartfon. Według pracowników salonu Play w Galerii Copernicus, w dzielnicy Rubinkowo miasta Toruń sieć Play osiąga realnie aż 400 Mb/s.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11859 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “PREMIERA: Tylko 10 metrów od nadajnika i 40 Mb/s, czyli nie ma reguły”

 1. marco Odpowiedz

  Mnie najbardziej zadziwia pomiar w moim miejscu zamieszkania. Gdy sprawdzam pomiar u mnie na 10 piętrze (na balkonie!) to mam max 70 Mb/s a pod blokiem ok 160 Mb/s (Orange). Na logikę na 10p zasięg powinien być lepszy a jest odwrotnie i transfer dwukrotnie lepszy.

  • Kamil

   Jak to sie mowi, kolejna udana produkcja oryginalna tylko w My mobile 🏆

  • szotyi

   @Marco No własnie zrobiłęś ten sam bład co Kamil pod nadajnikiem bedzie słaby zasięg . Trzeba wziąć pod uwage wysokośc nadajnika , ustawienia sektorów.( może to być na granicy sektorów w tej odległości) Nawet ja nadajnik widzisz w linii prostej. W dodatku na dol sygnał jest wzmacniany bo nastepuja odbicia od ziemi i bloków. Także nie mierz tak blisko bo sygnał z danego nadajnika zaczyna sie od odległosci 2Xwysokośc nadajnika np. nadajnik na bloku wysokosci 55 metrów to jego zasieg poczatkowy bez przeszkód terenowych zacznie sie od 110 metrów od nadajnika. Na poczatku zasiegu sygnał jest słaby.Ale w przykładzie już przy 150 metrach powinien oddawać realne moce nadajnika. Wolne łacze wynka tez z o]bciążenia. Ja mam taki nadajnik że 470 -500 m daje 100 mbps ale kilka metrów dalej przy optycznej widocznosci predk9śc mocno spada.

 2. Daniel Odpowiedz

  Nie wiem czy wiesz ale często jest tak że właśnie ci dalej od nadajnika maję lepszą prędkość np km 🙂

  • szotyi

   On nie wie . jakby wiedział o azymucie , izoalacji sektorów , interferencjach to by zrobił prawidłowo test.

 3. szotyi Odpowiedz

  Dziś 40 mega to słabo dla Kamila a kilka dni temu 25 mbps wydawało mu sie odpowiednie.
  A co net monitor w smartonie co do parametrów pokazywał?

  • Kamil

   Teraz masz inny punkt widzenia, nie streaming 4K 👌

  • szotyi

   Hahaha. Ty już nawet nie wiesz co piszesz. Poza tym zrób test wg : odległość = ponad dwa razy wysokośc umieszcenia nadajnika. Wtedy powinno być lepiej.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt