PREMIERA: Awans Plus i Plush w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (5 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Spektakularnymi awansami sieci komórkowych Plus oraz Plush zakończył się majowy My mobile RANKING, czyli zestawienie najlepszych operatorów na kartę w Polsce. Oczywiście dalej liderem stawki jest Orange. Jednak niesamowicie duży ścisk innych telekomów możemy obserwować w środku tabeli. Chodzi dokładnie o szóste miejsce zajmowane aż przez ośmiu graczy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Teraz są to odpowiednio Play, Red Bull Mobile, Plus, Plush, Virgin Mobile, WRodzinie, Mobile Vikings czy Izzi Mobile. Co warto nadmienić, jeszcze raz trzeba przypomnieć sukces marek Polkomtela. Plus bowiem poszybował w górę z odległej osiemnastej pozycji, z kolei Plush z trzynastej. Teraz toczą oni bój jak równy z równym z gasnącymi ofertowo w Pre-paidzie brandami P4, czyli Play i Red Bull Mobile. Niesamowicie gorąco jest w stawce.

Rozstrzał punktowy jest zażarty, ponieważ dwa oczka różnicy mogą spowodować plasowanie się między czwartą a siedemnastą lokatą. Wystarczy spojrzeć na pięć punktów NJU Mobile z Klucz Mobile na tle trzech okupujących dolne rejony notowania T-Mobile z Tijara Mobile. Gdyby tylko magentowy podmiot usunął uciążliwy lejek w transmisji danych 15 Mb/s to z marszu z sześcioma oczkami wskoczyłby na czwarte miejsce. Tak to wszystko jest interesujące. Więcej szczegółów jak zawsze znajdziemy poniżej.

(fot. Plush/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna pozycja z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii mieliśmy spore zamieszanie. Plus i Plush wcześniej dzięki oferowaniu atrakcyjnego przelicznika 0,50 PLN za 1 GB zajmują ostatnie punktowane miejsce. Jakby tego było mało, Orange z T-Mobile także poprawili oferty. Teraz mają oni przelicznik 1 PLN za 1 GB. Niestety to za mało, aby zdobyć punkt w dedykowanej podkategorii (no może z wyjątkiem Orange z uwagi na połączenie do tego No Limitu na rozmowy z wiadomościami). Progres zawsze mile widziany jest na rynku.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. Orange (kapitalny pakiet 15 GB za 15 PLN, w cenie No Limit na rozmowy i wiadomości) – 2 pkt.

3. Plus/Plush (kapitalny pakiet 20 GB za 10 PLN, 0,00048 PLN/1 MB, potem lejek transferu 32 kb/s) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy rewolucję. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycji lidera zabrakło T-Mobile wspólnie z Heyah z uwagi na stosowanie dyskryminującego lejka 15 Mb/s dla karciarzy. Ponadto wskutek być może gasnącej pandemii mobilny Internet znowu przyspieszył o średnio 2 Mb/s. Więcej szczegółów znajdziemy na dedykowanej podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/kwiecien-2020.

1. TuBiedronka/Tijara Mobile (około 24,26 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 23,67 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 20,18 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku jak zawsze postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane. Co ciekawe, Lycamobile powiększyła pakiet z No Limitem do 35 GB o kolejne 5 GB w tej samej cenie.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 35 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W maju sporo się działo. Dzięki uruchomieniu 5G przez Plusa nie sposób wyróżnić równie mocno towarzyszącego mu Plusha. Gracza MVNO o nazwie Otvarta nie wliczamy z uwagi wyłącznie na abonamentowy charakter działania. Jeśli ktoś ma nowoczesny smartfon oraz mieszka w wybranej dzielnicy miasta (dajmy na to Mokotów) z zasięgiem Polkomtela to może już teraz cieszyć się super szybkim dostępem do mobilnego internetu 5G. Lycamobile też miło zaskoczyło rabatami dla nowych klientów, gdzie za No Limit z 50 GB zapłacimy jedynie 12,50 PLN.

1. Orange/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile/Plus/Plush – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi GB czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji, Plus wzrostami w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą liczne bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz te występujące po doładowaniu oraz włączeniem 5G

2. Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Plus/Plush – 2 pkt. / W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta

3. Lajt Mobile/Lycamobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo, Lycamobile udostępniło aplikację do zarządzania kontem, liczne promocje czy na dokładkę 5 GB więcej do standardowego pakietu No Limit z rozmowami (naprawdę sporo się u niego dzieje)

Ogólna klasyfikacja

W majowym My mobile RANKING co prawda lider się nie zmienił, ale było niezwykle interesująco zwłaszcza w środku stawki. Aż osiem sieci komórkowych miało awanse i są to odpowiednio Play, Red Bull Mobile, Plus, Plush, WRodzinie, Mobile Vikings, Izzi Mobile czy chwalone przed chwilą Lycamobile. Pięć podmiotów nie zmieniło zaś pozycji. Zaliczają się do tego grona Orange, A2Mobile, TuBiedronka, Virgin Mobile oraz W Naszej Rodzinie. Siedem operatorów miało tak przecież nielubiane spadki formy. Są to NJU Mobile, Klucz Mobile, Lajt Mobile, Fakt Mobile, T-Mobile, Tijara Mobile i Heyah. Ciekawe czy za miesiąc ktoś zagrozi ciągle rosnącej dominacji Orange z A2Mobile.

My mobile RANKING (05/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Orange 10 pkt. (0, 0, 2, 2, 3, 3)
2. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 0)
3. TuBiedronka 6 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 2)
4. NJU Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 0)
Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
6. Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Plus 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Plush 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
14. Lajt Mobile 3 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 1)
15. Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 1)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
17. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Tijara Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
19. Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
20. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.49 komentarzy do “PREMIERA: Awans Plus i Plush w My mobile RANKING”

 1. Kamil Odpowiedz

  No i hejterzy nie maja sie do czego przyczepic z #original_content jak w Netflix czy HBO GO z Apple TV+ na czele

  • adiko

   bo tu nie czego komentować, jak ciągle ten ranking tak samo wygląda.

  • Kamil

   Jak ma wygladac jak Orange #1 wciaz liderem zgodnie z ich komunikacja marketingowa? Takie fakty sa. Nie ma lepszej sieci na karte w Polsce na ten moment

  • Kamil

   Na Telepolis i Onet też masz zero

   #mega_lol 😂😂😂

 2. Derick Odpowiedz

  Kamil szykuj newsa, Orange od 1 Lipca uruchamia 5G na 1600 stacjach bazowych w czestotliwosci 2.1 Ghz, ktore oczywiscie tak jak Plus zabierze z LTE. Odwolali przetarg a opy maja dosc czekania na pasma z zakresu powyzej 3,4 Ghz.

  • Kamil

   No i rakieta T-Mobile 5G rowniez wystartowala (!) Zapowiada sie znowu jakze ciekawy rok w technologiach

 3. Kamil Odpowiedz

  W nawiązaniu do trzeciej kategorii ktoś może potwierdzic, że promocja (ważna do maja) już nie działa z tymi pakietami 20 GB za 10 PLN?

 4. Kamil Odpowiedz

  PS, w nastepnym notowaniu w podkategorii VAS bedzie mocno premiowany fakt dostepnosci 5G w danej sieci komorkowej, takze do roboty polskie telekomy 😉

 5. Derick Odpowiedz

  Czyli bedziesz premiowal zabieranie pasma z 4G, aby telkomy mialy nowy lep na lemingii? W sumie po tobie nie ma co sie spodziewac trzezwego ogladu sytuacji, bo raz piszesze ze telkom zrobil ci zawod a za chwile bedziesz to premiowal.

  • Kamil

   Raczej te prawdziwe z prędkościami 600 Mb/s, a nie 150 Mb/s. Trzeba to zrobić z jajem

  • Kamil

   PREMIERA: Marketingowy cyrk z 5G rozpoczety (aluzja do filmu Dumbo z HBO GO)

   W weekend fajna produkcja się szykuje 😉 Podsumujmy zatem:

   *Plus 5G – 600 Mb/s
   *T-Mobile 5G – 200 Mb/s
   *Orange 5G – 150 Mb/s
   *Play 5G – brak danych

  • Derick

   TM i tak to pseudo 5G da tylko do planu z abonamentem, wiec nawet nie ma po co tytaj o tym wspominac.

  • Kamil

   Na ten moment tylko Plus ma „normalne” 5G, wiadomo cos jaka predkosc Play 5G bedzie oferowalo?

  • Kamil

   Eee tam, nie bedziemy czekac. Produkcja rusza dzis wieczorem!

   PS, T-Mobile 5G jednak wedlug regulaminow ma oferowac zawrotne 300 Mb/s jednak

   zrodlo: My mobile RESEARCH

  • Derick

   Nom to od razu pisalem ze jak ktos chce koniecznie 5G to tylko od Plusa, lub jego wirtualnego operatora o ile w ogole dadza 5G w prepaid, co moim zdaniem jest malo prawdopodobne a wiec nie moze byc wasu z 5G.

  • Kamil

   Support Plush na karte mówi, że działa 5G w Pre-paid, zapewne to samo jest w Plusie 🚀

  • Derick

   Jak tak twierdza to moze dziala, ale czemu Plus to ukrywa? Nie na reke im aby prepaidowcy kupowali sprzet na wolnym rynku a nie od nich w abonamencie?
   Tak zwodniczo dzialaja nasze opy? 🙂

  • Kamil

   Z tego co pamietam to Orange i T-Mobile rowniez maja 5G tylko w abo (bez klikania w My mobile RESEARCH), a jak jest jest z Play?

 6. marco Odpowiedz

  Tak przy okazji warto byłoby poruszyć temat działa 5G w sieciach na kartę, gdzie jest dostępne? W przypadku startu LTE nie pamiętam aby były jakieś ograniczenia a raczej przeciwnie (DIL w Red Bull mobile promował LTE). W przypadku 5G tym bardziej nie powinno być ograniczeń choćby ze względu na na znikomą ilość sprzętu w rękach abonentów.

  • szotyi

   to chyba trzeba sprawdzić ale u nas to 5G na razie nie ma prawdziwego bo jeden operator ma na 2100 inny ma na 2600 . Trzeba miec taryfy odpowiednie , trzeba miec urzadzenie obsługujace 5G na konkretnych pasmach . na razie mimo że uruchomiono to nie jest 5G a do 5G NA brakuje dużo czasu.

  • Kamil

   W Plush na karte chyba dziala 5G, co do Play nie wiem. PR fioletowych aka P4 mi nie odpowiedzial na pytanie. Generalnie rzadko odpisuja, a skrzynke mi zapychaja milionami Emaili od slynnej Domaniewskiej. Niestety My mobile nie robi newsow, a glownie #original_content autorskie tresci premium 😉

  • Kamil

   PS, stawiam ze wirtualny gracz MVNO lajt mobile na karte szybko wprowadzi 5G wzorem Plusa

 7. riki Odpowiedz

  Ja jestem w sieci Otvarta, oni działają na nadajnikach Plusa. Nie narzekam, nie dość, ze usługi są stabilne to jeszcze ceny abonamentów czy to za telefon czy internet mobilny są mega konkurencyjne.

  • Derick

   @RIKI
   Ta witryna informuje co sie dzieje w swiecie pre-paid, wiec nie reklamuj tu abonamentow. Jestem wrogiem nr.1 abonamentow i nie znosze ich samych jak i marketingowcow udajacych konsumenta.

  • Kamil

   Tylko w rankingu dodajmy, jak jest ciekawe abo to zawsze warto je opisac na lamach My mobile

 8. Kamil Odpowiedz

  Czekamy goraco na 5G rowniez dla karciarzy! Sieci komorkowe, ktore go wprowadza z marszu maja pozycje lidera w podkategorii VAS oraz 3 pkt. wiecej w bonusie na My mobile RANKING 😉

 9. szotyi Odpowiedz

  Riserczerze kontenera premjóm czy dostarło do cieboe że w plusie możesz mieć za 30 zł no limit z 30 GB ( jak dóładujesz za 30 zł dostajesz 15 GB i 15 GB kolejne po aktywacji pakietu no limit za 30 zł) a dodatkowo w plushu jeszcze 10 GB na tiktok i YT oprócz tego co w plusie . Ponadto w plusie i plushu możesz właczyć za 15zł pakiet 60 GB podzielony na 20 GB co miesiąc . Czyli w plusie masz 50 GB za 35 zł a plushu 50 GB i 10 GB na tiktok i YT. Z praktycznie darmowym RWK i całodobowa obsługą klienta. A dodatkowo w plushu -nowym plushu(choć on już stary jest) gdy masz aktywną jakakolwiek promo no limit z internetem to możesz właczyć pakiet 5GB za 5 zł na 30 dni . co jest lepsze od od pakietu 5GB za 5 zł na 5 dni . Stary pakiet 5gb na 30 dni za 5 zł nadal funkcjonuje.
  Czy riszerczer kontenerowy zrozumiał? Oczywiście riszerszesze wybrane pakiety podpobnie jak w orąż działają w roamingu regulowanym i podobnie jak w orąż nie działają w roamingu regulowanym pakiety bonusowe po doładowaniu . Generalnie plus , plush i orąż sa podobnie ofertowo więć skoro podobjie to powinny być wysoko jak orąż .
  Riserczer zrozumiał przekaz czy za trudne?

 10. szotyi Odpowiedz

  Kamil napisz mi czy zrozumiałeś co napisalem w poście wyżej. Choc pewnie zaburzy to twoje tezy nowej „produkcji ” kontenera premjóm.

 11. szotyi Odpowiedz

  Kamil play w pakiecie karta za 35 zł daje dostęp do 5G , internet w play na miesiąc tez daje dostęp do 5G. W plusie mówią że tez niby dają dla karty ale to są przypuszczenia. Patrząc na komunikaty i działania np. plush abonament ma dostęp do 5G od 18 czerwca . I cały czas piszą o klientach abonamentowych plusa i plusha . Więc nie wiadomo jak z kartą. W play to oficjalne.

  • Kamil

   Skąd to wiesz, jakies zrodlo? Jak dla mnie to przelom! Dziala też 5G w MVNO P4? 5G jest już włączone czy dopiero w styczniu? 🚀

  • szotyi

   Skąd wiem że play ma 5G w pakiecie solo XL lub necie na karte za 49 zł? Po prostu uzywam internetu na desktopie a nie męcze sie z malutkim ekranikiem smartfona.5G juz działa chyba od 5 czerwca w wybranych miastach. Działa to na 2100MHz -trzeba miec tel obsługujący 5G. Jest nawet mapa zasiegu 5G w Toruniu . Co ci po 5G jak pakiety małe i telefony drogie. Najtańszy znalazęłm 1600zł. To za drogo . 488.64 zł to była by odpowiednia cen a tak za drogo. Poza tym niedługo ruszy 1.07 orange z nadajnikami podpietymi do szkieletu łaczem 10Gbps , play ma podpiecie tylko 1Gbps.

 12. szotyi Odpowiedz

  Kamil co ci po 5G jak mało i drogie telefony a zasięg mocno ograniczony i pakiet internetu mały.
  Pewnie nie zwróciłeś uwangi na duże pakiety inyernetowe w plusie i plushu ktre nie mają 5G ale co ci po 20 GB w 5G ? No bedzie internett 1 Mbps po 20 GB ale bedzie w 5G? hahahaha

  • Kamil

   Podczas My mobile RESEARCH widzialem juz telefony z 5G za okolo 1.200 PLN, takze bedzie tanio zwlaszcza na Huawei HMS devices

  • szotyi

   Ty cały czas symulujesz . Rzeczywistośc jest inna.

  • szotyi

   Oho . Juz Kamil symuluje że a2mobile właczy 5G. Długo czekac nie musiałem . Zaledwie minęło kilka godzin i juz nasz symulant zrobił symulację.

 13. marco Odpowiedz

  Jak na razie to tylko Play oficjalnie udostępni 5G w ofercie na kartę w taryfie Solo XL odNowa w cenie 35 zł gdzie oprócz pełnego no limitu mamy do dyspozycji 20 Gb. Szału nie ma ale jak na razie to jedyny operator który to potwierdza oficjalnie. Plus nigdzie nie pisze o udostępnieniu na kartę 5G.

  • Kamil

   W Plusie nie ma na 100%, odpisal mi czlowiek z PR. Na call center pracuja ludzie z lapanki, dlatego podaja bledne informacje, nie pasjonaci. Jaka jest max predkosc 5G w Play, tez 600 Mb/s jak w Plus GSM? PS, My mobile RANKING przed momentem zakodowany, alez to bedzie ciekawe wydanie i spore roszady, plus najnizsza pozycja od lat Red Bull Mobile, ale poki co wiecej spoilerow nie zdradze

 14. szotyi Odpowiedz

  HAhahaha . Plus najniższa pozycja? W red bulll nie ma 5G. Ty wogóle nie rozumiesz rynku. Tworysz jakies dziwne historie . Trzeba ci podac na tacy a i tak nie zrozumiesz.

  • Kamil

   Bede pisac te albumy, beda mowic na ulicach. Sie Nie Orrraj – Tede / Karmagedon. Wlasnie mi gra piekny kawalek NWJ w Winamp 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt