PREMIERA: Nowy, stary lider i ciąg dalszy spadków Play w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Mamy spore zmiany w marcowym notowaniu My mobile RANKING najlepszych sieci na kartę. Na fotel lidera powrócił dawny król A2Mobile. Przez co zakończyła się znakomita passa Orange (kto wie, może jeszcze ona powróci). Dalej trwa zaś seria spadkowa Play. Fioletowy operator chyba najlepsze lata ma już dawno za sobą. Stąd odejścia ważnych członków załogi, które przecież budowały potęgę charakterystycznego bąbla.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Najnowszy My mobile RANKING to także szereg usprawnień (akurat o tym szerzej będzie mowa w dedykowanych podkategoriach, których zmiany dotyczą). W zasadzie to można powiedzieć, że mało który telekom pozostał na tej samej pozycji co dawniej. To tylko zapowiada większe emocje na przyszłość. Dzięki temu walka o miano najlepszej sieci 2020 roku będzie ciekawsza. W tej chwili bój toczy Orange z A2Mobile.

Kto wie, może do gry włączy się ktoś trzeci, zupełnie inny. Mamy przecież dopiero początek roku, a dokładniej mówiąc zamknięcie pierwszego kwartału. Wszystko jeszcze może się zmienić, co w dobie mocno niepewnych czasów jest jak najbardziej realne (wystarczy nadmienić globalny zjazd sprzedaży smartfonów wskutek pandemii, choć chińskie miasto Wuhan z nią wygrało). Dokładniejsze szczegóły najnowszego zestawienia najlepszych sieci na kartę jak zawsze prezentowane są poniżej.

(fot. Play/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już dawno zaszły zmiany. A2Mobile ze nową, lepszą stawką 0,10 PLN zdobywa aż trzy oczka, które wskutek efektu domina straciły później razem tacy operatorzy jak Fakt Mobile czy Lajt Mobile. Oczywiście trójka sieci komórkowych jest identyczna jak wcześniej. Tak więc stawka 0,19 PLN przestaje gwarantować nawet symboliczny punkt. Operatorzy muszą się zdecydowanie bardziej postarać.

1. A2Mobile – 3 pkt. / 0,10 PLN za minutę

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Zmiany w tym aspekcie są efektem rezygnacji z krzywdzącej zasady sportowej, która w przypadku zajmowania dwóch lokat jednocześnie pomijała następne miejsce w zestawieniu (para sieci na drugim miejscu oznaczała brak punktacji dla trzeciej pozycji). W efekcie niezależnie od ilości podmiotów na danej lokacie występowała kolejna pozycja z dostępem do punktów. W ten sposób WRodzinie z A2Mobile nie wykluczało trzeciego miejsca jak poprzednio. Te zajmują teraz wspólnie Lajt Mobile oraz TuBiedronka. Ponadto Play z Red Bull Mobile stracili ważne trzy oczka.

1. Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie/A2Mobile – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

2. Lajt Mobile/TuBiedronka – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii wskutek zakończenia promocji Orange z bardzo tanim No Limitem połączonym z 15 GB za 15 PLN wypadł z punktowanego podium. Oczywiście znalazło to przełożenie w poniższej podkategorii. Jak wcześniej nadmieniało My mobile, wszyscy operatorzy z przelicznikiem 1 GB w cenie 1 PLN są traktowani jako równi bez patrzenia na lejki rzędu 64 kb/s czy 16 kb/s, które w dobie technologii 5G wydają się być co najwyżej zabawną historią telekomunikacji.

1. A2Mobile (rewelacyjny pakiet 15 GB za 12,90 PLN, 0,00064 PLN/1 MB, potem lejek transferu 512 kb/s) – 3 pkt.

2. NJU Mobile/Lajt Mobile/Klucz Mobile/Virgin Mobile/Plush/Heyah (kapitalny pakiet z przelicznikiem 1 GB za 1 PLN, lejek odchodzi do lamusa) – 2 pkt.

3. Plus (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0013 PLN/1 MB) – 1 pkt.

Jakość sieci komórkowej

W tym aspekcie mieliśmy rewolucję. Wskutek braku priorytetyzacji sieci komórkowych, gdzie wirtualni operatorzy mają takie same prędkości (na przykładzie testów Plusa, A2Mobile oraz Lajt Mobile) zdecydowano się jak najbardziej uwzględnić ten fakt. W efekcie zrezygnowano z stosowania handycapów dla tzw. W4 budującej maszty BTS. Na pozycji lidera zabrakło T-Mobile wspólnie z Heyah z uwagi na stosowanie dyskryminującego lejka 15 Mb/s dla karciarzy. Więcej szczegółów znajdziemy na podstronie www.speedtest.pl/ranking/mobile/wojewodztwo-kujawsko-pomorskie/bydgoszcz/luty-2020.

1. TuBiedronka/Tijara Mobile (około 24,99 Mb/s)  – 3 pkt.

2. Orange/NJU Mobile (około 23,06 Mb/s) – 2 pkt.

3. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Fakt Mobile (około 22,55 Mb/s) – 1 pkt.

No Limit

W miejscu nieco archaicznej kategorii czas ważności konta postawiono wcześniej na nowoczesne porównanie No Limitu na wszystko w ofertach Pre-paid. W drodze wyjątku w tym miesiącu postanowiono nagrodzić Orange. Wyróżnienie jest spowodowane bardzo dużym zestawem internetu w skali miesiąca, gdyż aż 86 GB. Są to wartości wręcz niemożliwe do wykorzystania na ekranie telefonu. Podczas testów My mobile i nielimitowanego LTE w Red Bull Mobile z trudem dochodziło się bowiem do zużycia 30 GB z pełną mobilną wolnością bez patrzenia na dane.

1. Orange (No Limit z 86 GB za 30 PLN, płatne z góry za rok 360 PLN)

2. Lycamobile (No Limit bez MMS z 30 GB, potem lejek transferu 16 kb/s za 20 PLN)

3. A2Mobile (No Limit z 15 GB, potem lejek transferu 512 kb/s za 19,90 PLN)

Wartość dodana (VAS)

W marcu znowu nie mieliśmy ważnych promocji (z wyjątkiem rozdawania darmowych GB-tów w związku z nauką zdalną wskutek koronawirusa). Były to jednak w przeważającej większości małe paczki nie licząc Orange Flex, gdzie mieliśmy do dyspozycji 200 GB na dwa miesiące, aczkolwiek jest to oferta znowu abonamentowa. Widać tutaj wyraźnie stagnację na rynku karciarzy, przez co użytkownicy Pre-paid nie mają swojego Jokera jak kiedyś. Te są dostępne coraz częściej tylko i wyłącznie w segmencie Post-paid.

1. Orange/Play/Red Bull Mobile/T-Mobile – 3 pkt. / Orange zaskoczył rynek tanim No Limitem w skali roku z praktycznie nieograniczonym internetem w smartfonie o wielkości prawie 85 GB miesięcznie (mimo podwyżki z 300 PLN na 360 PLN ręcznie), do tego dochodzą inne promocje związane z bonusowymi GB-tami, w Play i Red Bull Mobile jest ciągle aktywny Stan Darmowy (bezpłatne rozmowy oraz SMSy w ramach P4 przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN), do tego dochodzą najnowsze promocje z darmowymi GB (Shake to Play) czy dodanie lejka 1 Mb/s do jednej z ofert rodzinnych w Pre-paidzie o nakrętkowej akcji nie wspominając, T-Mobile mamy dostęp weekendowych bonusów, a ostatnio do atrakcyjnych warunków oglądania treści wideo z wielu popularnych serwisów VOD bez naliczania danych, a także bezpłatny Internet w aplikacji

2. Heyah/Klucz Mobile/TuBiedronka/WRodzinie/Plus/Plush – 2 pkt. / W Heyah po zasileniu minimum 20 PLN także mamy No Limit w sieci do momentu aktywności konta, Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN, co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, zaś bezpłatne rozmowy w sieci po doładowaniu 30 PLN są ważne 60 dni, co daje przelicznik w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), WRodzinie oferuje No Limit za 30 PLN ważny 60 dni (z lejkiem 0,5 Mb/s jak w A2Mobile), a nie miesiąc, ponadto po każdym doładowaniu można się cieszyć u niego 2 letnią ważnością konta, Plus awansem na trzecie miejsce w podkategorii jakość sieci ze znacznym średnim przyspieszeniem mobilnego internetu, co przekłada się również na submarkę Plush, do tego dochodzą bonusy za używanie aplikacji do zarządzania kontem oraz te występujące po doładowaniu

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / Lajt Mobile z kolei znowu zabłysnął nie tylko niezłym przelicznikiem 1 GB za 1 PLN w pakietach internetowych, ale i także całym szeregiem mniejszych promocji typu gra Inoichi Runner, dzięki której zyskujemy dodatkowe bonusowe doładowania za darmo

Ogólna klasyfikacja

Po jakże długich pięciu miesiącach została przerwana dominacja sieci komórkowej Orange przez dawnego lidera A2Mobile. W sumie razem z nim aż dziesięć podmiotów zaliczyło dumnie awanse i są to kolejno Klucz Mobile, Virgin Mobile, TuBiedronka, WRodzinie, Heyah, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Fakt Mobile czy Tijara Mobile. Spadło natomiast siedem telekomów. Oprócz wyżej nadmienionego Orange były nimi Play, Red Bull Mobile, Plus, T-Mobile, Lycamobile i W Naszej Rodzinie, czyli w przeważającej większości duzi gracze. Pozycji zaś nie zmieniła złota trójka, mianowicie ciągle mocne NJU Mobile, Lajt Mobile oraz Plush promowane znanym raperem Lil Wayne. Oby więc za miesiąc było równie ciekawie lub interesująco.

My mobile RANKING (03/2020) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. A2Mobile 9 pkt. (3, 2, 3, 0, 1, 0)
2. Orange 8 pkt. (0, 0, 0, 2, 3, 3)
3. NJU Mobile 7 pkt. (0, 3, 2, 2, 0, 0)
Klucz Mobile 7 pkt. (0, 3, 2, 0, 0, 2)
5. Virgin Mobile 6 pkt. (0, 3, 2, 1, 0, 0)
TuBiedronka 6 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 2)
7. Lajt Mobile 5 pkt. (1, 1, 2, 0, 0, 1)
8. Play 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 3)
Plush 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 2)
Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
Izzi Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 1, 0, 0)
15. Plus 3 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 2)
Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 0, 1, 0, 0)
17. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 3)
Tijara Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)
19. Lycamobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 2, 0)
20. W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10600 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

22 komentarze do “PREMIERA: Nowy, stary lider i ciąg dalszy spadków Play w My mobile RANKING”

 1. adiko Odpowiedz

  No jak zawsze kabarecik się udał.
  Awans za nic – takie rzeczy to tylko u Kamila.

  • Kamil

   Nie za nic, tylko koniec ważnych promocji w Orange 😐

  • Kamil

   Zobaczymy za miesiąc, kto wygra kultowy My mobile RANKING 🏆 #original_content jak w Netflix, HBO GO czy Apple TV+

 2. Kamil Odpowiedz

  Niestety, a moze i stety sporo komentarzy przepadlo, ale od teraz My mobile nareszcie dziala na nowej chmurze obliczeniowej, przez co konsumowanie tresci bedzie jeszcze przyjemniejsze 😉

  • adiko

   Dla ciebie to chyba stety, prawie wszystkie krytyczne wyleciały, wymyślając kolejną wymówkę na to.

  • Kamil

   W tym szarym i smutnym kraju nie dogodzisz wszystkim, sorry, taki mamy klimat 🇵🇱

  • Typ z lądu

   Konsumując treści można dostać rozwolnienia 🤣

  • Kamil

   A jednak wracasz po #original_content jak w Netflix, HBO GO czy Apple TV+, cóż za hipokryzja

  • Typ z lądu

   Otóż czytam tylko tytuły, jakie brednie tym razem wymyśliłeś.

  • uga riki buga tiki

   Tytuły to już duży powód do sraczki

  • Kamil

   Kolego, zmien kulture i ton wypowiedzi, bo sie pozegnamy. Na zawsze

 3. Kamil Odpowiedz

  Woow! My-mobile.pl na nowych serwerach chodzi jak rakieta 🚀💻🖱️, a to dopiero początek rozwoju 🔥 #cloud_computing

 4. von Odpowiedz

  a gdzie FM GROUP MOBILE ,KAMIL juz nawet moje komentarze kasuje bo prawda w oczy kole,..

  • Kamil

   Operator widmo z 0 punktow od dekady, niestety nie starczyło dla niego miejsca w Top 20 😐

 5. von Odpowiedz

  to moze W Naszej rodzinie tez operator widmo ,jak robisz ranking to uwzgledniaj wszystkich a nie wybrancow operator widmo wg CIEBIE a przezył wielu innych ,predzej TIJARA zniknie z rynku niz FM Group Mobile

  • Kamil

   Jak tylko pojawi się nowy gracz to też znika

 6. von Odpowiedz

  Kamil sam zniknij bo juz całkowicie fisiujesz kiedys brałes wszystkich pod uwage a teraz tak sie rozpanoszyłes ze likwidujesz operatorów bez ich wiedzy wstyd

 7. Kamil Odpowiedz

  Brawo Orange! Znowu mamy bowiem przedłużona promke NL + 15 GB za 15 PLN, a Play dalej śpi u karciarzy 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt