Dochód gwarantowany nie zmobilizował do działania

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Miało być piękne życie jak w bajce Disney jakby to powiedział raper Taco Hemingway. Pieniądze rozdawane za darmo od bogatego państwa Finlandia w kwocie około 2.400 PLN miesięcznie na godne życie podczas poszukiwania zajęcia. Niestety eksperyment zakończył się w 2019 roku fiaskiem. Osoby, które otrzymywały bonus nie zwiększyły aktywności zarobkowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Owszem, beneficjenci świadczenia odczuwali lepsze samopoczucie oraz mniejszy poziom stresu. Zapewne wynikał on z braku jakichkolwiek zadań do wykonania tzw. deadlinów z korporacyjnego slangu (dopilnowanie terminów). Aż chciałoby się powiedzieć leserstwo do potęgi. Przecież nic nie robienie jest nudne. Człowiek wstając z łóżka rok bez celu żadnego w życiu ma z marszu ciężką depresję. Ileż bowiem można grać na konsoli Xbox. Dochód gwarantowany w Finlandii nie zdał egzaminu.

Przypomina to nieco polskie świadczenie socjalne 500+. Nawet sam rząd przyznał na konferencji prasowej, iż program nie spowodował wzrostu dzietności w społeczeństwie. Wręcz on spada z roku. Z pewnością drugą ukrytą przyczyną jest klęska mieszkanie+, gdzie młodzi nie mogą liczyć na żadną pomoc w kwestii taniego lokum podobnie jak to było z przydziałami na mieszkanie (za ułamek ich wartości w czasach PRL) po przekształconych hotelach robotniczych dla pracowników wielkich zakładów produkcyjnych.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.1 komentarz do “Dochód gwarantowany nie zmobilizował do działania”

  1. Mike Odpowiedz

    „Człowiek wstając z łóżka rok bez celu żadnego w życiu ma z marszu ciężką depresję. Ileż bowiem można grać na konsoli Xbox. ”

    Powielanie schematów myślenia wpajanych mam przez system. Ja mogę nic do końca życia nie robić i będę szczęśliwy jeśli będę miał zagwarantowane przetrwanie.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt