PREMIERA: Przykry obraz przyszłości z filmu Her [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Technologia szturmem weszła do naszego życia. Dla wielu osób świat wirtualny jest nawet lepszy od tego realnego znajdującego się za oknem. To chyba najlepiej oddaje skalę problemu. Skutki ogromnego wpływu technologii w przyszłości mogą być opłakane. Ludzkość może bowiem się w niej zapomnieć bez reszty. Idealnym przykładem jest naprawdę niezły film Her (Ona).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jego bohater zakochuje się bowiem w asystentce głosowej Samancie. Oczywiście z biegiem czasu dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji uczy się ona coraz więcej. W kulminacyjnym momencie jest wręcz tak bystra, że stara się dać za wszelką cenę cielesne uniesienia swojej sympatii poprzez sprytne zamówienie pod same drzwi surogatki (z umieszczoną kamerą oraz mikrofonem na głowie), aczkolwiek celem nadrzędnym nie jest tutaj rola matki zastępczej.

W ten sposób asystentka głosowa chce poznać lepiej człowieka. Jakby tego było mało, okazuje się że główny bohater filmu nie jest jedynym zakochanym w Samancie. Oprócz niego, obdarzyła uczuciem jeszcze 600 innych użytkowników. Na całe szczęście wszystko dobrze się kończy, ponieważ samotny pisarz na końcu mocno się polubił z sąsiadką z naprzeciwka z jak najbardziej realną osobą. Aczkolwiek morał jest niepokojący. W przyszłości naprawdę ludzie mogą wybierać do wspólnego życia humanoidalne roboty.

(fot. Her/My mobile)

TECHNOLOGIA ZDOMINUJE NASZE ŻYCIE

MATERIAŁ PROMOCYJNY FILMU HER (ONA)

WYWIAD Z HUMANOIDALNYM ROBOTEM

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 12346 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt