PREMIERA: Sprzedali dane osobowe za Cheeseburgera

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielkie korporacje są w stanie zrobić wiele, aby tylko ich aplikacje były zainstalowane w możliwie największej ilości telefonów komórkowych. Oczywiście mowa tutaj o inteligentnych smartfonach. Choć mało osób o tym wie, w przeszłości bardzo ciekawą akcję marketingową przygotował koncern McDonald’s. Otóż oferował on użytkownikom darmowego Cheeseburgera (tego z serem).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W celu jego zdobycia klient instalował aplikację McDonald’s. Trzeba przyznać, że równowartość jakże marnych 4 PLN to niesłychanie niska cena za dane osobowe wliczając w to nawet numer telefonu. Wliczając stosowne regulaminy można go przekazać dalej partnerom handlowym, a stąd już krok od telefonów nachalnych telemarketerów próbujących nam za wszelką cenę coś w sprzedać w jakiejś super promocji.

Wtedy ludzie, zwłaszcza młodzi chętnie oddawali swoje dane osobowe w formie rejestracji konta. Po dziś dzień jest to ważna kwestia dla organizacji. Tylko bowiem zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do zniżek w aplikacji McDonald’s, których nie znajdziemy normalnie za ladą sklepową (na podświetlonym górnym ekranie). Aktualnie dostępna jest podobna akcja z bezpłatnym hamburgerem w zamian za wypełnienie sondy. Taka informacja widnieje na drukowanym paragonie z numerem zamówienia.

(fot. McDonald’s/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10810 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: Sprzedali dane osobowe za Cheeseburgera”

  1. Albert Odpowiedz

    Aktualnie (od przeszło 3 lat) za ankietę jest do wyboru hamburger lub duże lody z polewą. Co do ich apki, to przy rejestracji wystarczy podać ciąg losowych znaków (również mail) i mamy konto założone. Co do numeru telefonu, to przy rejestracji konta nie ma nawet takiego pola do jego wpisywania.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt