PREMIERA: Słaby router Wi-Fi oferujący tylko 60% mocy w drugim pokoju
|
|
- sobota, Grudzień 16, 2017, 20:28
- Praktyczne
- 6 komentarzy
Nie ma co oszczędzać na zakupie routera Wi-Fi do mieszkania, a już domu to w szczególności. Takie nasuwają się wnioski po niezwykle ciekawej historii z urządzeniem cenionej przecież marki D-Link. Okazuje się bowiem, że najtańsze produkty tej firmy chociażby z marketów z elektroniką dostępne w cenie 89 PLN mają problem z dostarczeniem pełnej prędkości sygnału do drugiego pokoju. Przykład z życia wzięty.
Reklama |   |                                                           Czytaj dalej |
|
  |
![]() |
W sypialni, gdzie znajduje się modem przewodowy telewizji kablowej, router bez problemu przesyła sygnał w 100%, czyli o prędkości zgodnej z umową wynoszącej 50 Mb/s. Co jednak najciekawsze, w drugim pomieszczeniu jest to już tylko 30 Mb/s. Nie trzeba być matematycznym geniuszem, by zauważyć spadek transferu internetu o jakże spore 40%. Z pewnością trzyantenowy router Wi-Fi nie miałby tego kłopotu.
Morał tej historii jest prosty. Lepiej dołożyć parę groszy i mieć więcej niż te dwie antenki. Routery takie nie dość, że są mocniejsze (dysponują silniejszym sygnałem sieci bezprzewodowej WLAN) to dodatkowo są cały czas dostępne cenowo. Koszt 150-300 PLN nie jest chyba jakimś koszmarem w porównaniu do irytacji jaka nas czeka później ze znacznym spadkiem prędkości w różnych lokalizacjach ze wskazaniem na większe domy.
(fot. D-Link/My mobile)
Powinny Cię zainteresować również te informacje:
Przygotowane przez
6 komentarzy do “PREMIERA: SÅ‚aby router Wi-Fi oferujÄ…cy tylko 60% mocy w drugim pokoju”
Skomentuj
Witaj. Jaki ruter w takim razie polecasz? Do domu jednorodzinnego z 3 kondygacjami. Pzdr
Wzmacniacz sygnału xiaomi
Ja bym na miejscu autora doczytał trochę więcej bo artykuł, jak wiele innych zawiera błędy merytoryczne.
Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak tłumienie ścian i klatka faradaya? Często nawet 3-antenowe routery nie dają rady dostarczyć dobrego sygnału w całym mieszkaniu, a wynika to z technologii wykorzystanej przy budowaniu ścian. Im ściana więcej trzyma wilgoci (a zawsze trzyma bo inaczej by się rozsypała), im ma więcej w sobie zbrojeń, kabli, rur tym będzie bardziej tłumiła sygnał WiFi. Metal i woda odbijają sygnał radiowy w znacznym stopniu. Zdarzają się mieszkania, gdzie jednoantenowy router dostarcza super sygnał w całym mieszkaniu i takie, gdzie 3 antenowe nie dają rady przez ścianę.
A już napewno nie ma co liczyć, że w całym mieszkaniu prędkość będzie na 100%
Jakbym wstawił router na przedpokój w centralnej czesci to podejrzewam, że wszystko byłoby ok
Do piwnicy wstaw.
Dlatego pociągnąłem kabel do drugiego pokoju i tam podłączyłem drugi router. Kabel jednak kabel.