PREMIERA: Słaby router Wi-Fi oferujący tylko 60% mocy w drugim pokoju

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nie ma co oszczędzać na zakupie routera Wi-Fi do mieszkania, a już domu to w szczególności. Takie nasuwają się wnioski po niezwykle ciekawej historii z urządzeniem cenionej przecież marki D-Link. Okazuje się bowiem, że najtańsze produkty tej firmy chociażby z marketów z elektroniką dostępne w cenie 89 PLN mają problem z dostarczeniem pełnej prędkości sygnału do drugiego pokoju. Przykład z życia wzięty.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W sypialni, gdzie znajduje się modem przewodowy telewizji kablowej, router bez problemu przesyła sygnał w 100%, czyli o prędkości zgodnej z umową wynoszącej 50 Mb/s. Co jednak najciekawsze, w drugim pomieszczeniu jest to już tylko 30 Mb/s. Nie trzeba być matematycznym geniuszem, by zauważyć spadek transferu internetu o jakże spore 40%. Z pewnością trzyantenowy router Wi-Fi nie miałby tego kłopotu.

Morał tej historii jest prosty. Lepiej dołożyć parę groszy i mieć więcej niż te dwie antenki. Routery takie nie dość, że są mocniejsze (dysponują silniejszym sygnałem sieci bezprzewodowej WLAN) to dodatkowo są cały czas dostępne cenowo. Koszt 150-300 PLN nie jest chyba jakimś koszmarem w porównaniu do irytacji jaka nas czeka później ze znacznym spadkiem prędkości w różnych lokalizacjach ze wskazaniem na większe domy.

(fot. D-Link/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Słaby router Wi-Fi oferujący tylko 60% mocy w drugim pokoju”

 1. Tomek Odpowiedz

  Witaj. Jaki ruter w takim razie polecasz? Do domu jednorodzinnego z 3 kondygacjami. Pzdr

 2. ISP Odpowiedz

  Ja bym na miejscu autora doczytał trochę więcej bo artykuł, jak wiele innych zawiera błędy merytoryczne.
  Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak tłumienie ścian i klatka faradaya? Często nawet 3-antenowe routery nie dają rady dostarczyć dobrego sygnału w całym mieszkaniu, a wynika to z technologii wykorzystanej przy budowaniu ścian. Im ściana więcej trzyma wilgoci (a zawsze trzyma bo inaczej by się rozsypała), im ma więcej w sobie zbrojeń, kabli, rur tym będzie bardziej tłumiła sygnał WiFi. Metal i woda odbijają sygnał radiowy w znacznym stopniu. Zdarzają się mieszkania, gdzie jednoantenowy router dostarcza super sygnał w całym mieszkaniu i takie, gdzie 3 antenowe nie dają rady przez ścianę.
  A już napewno nie ma co liczyć, że w całym mieszkaniu prędkość będzie na 100%

  • Kamil

   Jakbym wstawił router na przedpokój w centralnej czesci to podejrzewam, że wszystko byłoby ok

 3. sev3 Odpowiedz

  Dlatego pociągnąłem kabel do drugiego pokoju i tam podłączyłem drugi router. Kabel jednak kabel.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt