Nowości CPU od Qualcomm, MediaTek i Huawei

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

nowosci-cpu-od-qualcomm-mediatek-i-huawei

Mijający tydzień bez wątpienia należał do producentów i ich odświeżonej linii procesorów mobilnych. Na pierwszy ogień warto wziąć pod uwagę tego największego, mianowicie amerykańską firmę Qualcomm. Gigant CPU zaprezentował bowiem trzy nowe procesory Snapdragon 653 (będącego następcą Snapdragona 626), Snapdragona 626 (625) oraz Snapdragona 427 (425).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Całe trio reprezentuje średnią półkę cenową. Ponadto jest szybsze na tle poprzedników o wartość 10%. Wszystkie jednostki wspierają szybki mobilny internet LTE w 7 kategorii. To oznacza transfery pobierania na poziomie 300 Mb/s oraz wysyłania 150 Mb/s. Jest więc całkiem nieźle. Pierwszy z nich dodatkowo może się pochwalić obsługą technologii Ultra HD Voice (ciekawe czy różnica jest minimalna na tle VoLTE). Tajwański MediaTek i jego model procesora Helio P15 to nic innego jak następca popularnego w Polsce Helio P10.

Tutaj również mamy wzrost wydajności o 10%. LTE zaś obsługuję 6 kategorię (300 Mb/s pobieranie i 50 Mb/s wysyłanie). Bez wątpienia najwyższą półkę przedstawił Huawei w swoim Kirinie 960. W przypadku wielordzeniowych operacji jest on najlepszy na świecie. Dla przykładu zapewnia wsparcie dla LTE 12 kategorii z pobieraniem danych o prędkości 600 Mb/s oraz wysłaniem 150 Mb/s. Ponadto GPS cechuje się mniejszym zużyciem energii, przez co dłużej możemy łapać w plenerze stworki w grze Pokemon Go.

(fot. Qualcomm/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt