PREMIERA: Nadajniki 5G będą na Paczkomatach

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Czytając zeszłotygodniowy numer Newsweek Polska można było się natknąć na niezwykle interesującą ciekawostkę. Otóż prezes InPost ma niezły pomysł na biznes. Będzie on polegał na zrobieniu z Paczkomatów rozsianych po całej Polsce nadajników 5G-eneracji. Wszystko sprytnie składa się w logiczną całość za sprawą specyfiki technologii nowej sieci komórkowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Otóż maszty BTS wysokie na kilkanaście metrów nie są zbyt dobrym pomysłem do poszerzania zasięgu 5G jak to było w przypadku poprzedniej generacji 4G (LTE). Optymalne warunki do uzyskiwania możliwie najszybszych transferów to wysokości oscylujące w granicach głowy człowieka, czyli 2-3 metry. Akurat Paczkomaty mają takie gabaryty. Są one wręcz idealne do roli nadajników 5G. Z pewnością InPost zarobi na tym miliony.

Tylko sobie wyobraźmy to wielkie umowy podpisywane z telekomami Play, Orange, T-Mobile i Plus. Zwłaszcza ten ostatni z nich ma sporo do nadrobienia w temacie kulejącej infrastruktury. Może więc lepiej zainwestować w jej rozwój duże środki zamiast do i tak pełnych kieszeni współwłaścicieli operatora telefonii komórkowej. To właśnie on notabene szczycił się kiedyś dumnie hasłem marketingowym lider technologii LTE. Dziś jest cieniem.

(fot. InPost/5G/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11789 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt