PREMIERA: Samsung GALAXY S10 ma lepszy aparat niż Huawei P30 Pro [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

Cały technologiczny świat zachwycał się wysoką jakością aparatu, a dokładniej mówiąc kamery Huawei P30 Pro. Potrafił on bowiem chwytać w kadr kratery Księżyca, co jest wręcz nieprawdopodobną historią za sprawą kosmicznego zbliżenia (tzw. zoomu). Oczywiście sporo też jest w tym wszystkim marketingu. Rzeczywistość (ta praktyczna) nie jest już tak kolorowa.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wystarczy przejrzeć filmy niezależnych, nieco mniejszych YouTuberów na największym na globie serwisie z klipami wideo. Poniższy przykład doskonale pokazuje fakt, iż w codziennym użytkowaniu kiedy nie jest używany kosmiczny zoom to zdecydowanie lepszą jakość ma Samsung GALAXY S10 na tle Huawei P30 Pro. Widać to gołym okiem po nałożeniu dwóch obrazów obok podczas spaceru w nadmorskim, niezwykle urokliwym mieście Gdańsk (choć dla wielu osób to Kraków jest tym najpiękniejszym w Polsce).

Tymczasem według coraz mniej cenionego (z uwagi na pewne kontrowersje w klasyfikacji) w branży rankingu DxOMark liderem jest Huawei P30 Pro. Na drugim miejscu natomiast Samsung GALAXY S10, ale w wersji 5G. Możemy się o tym przekonać odwiedzając podstronę www.dxomark.com/category/smartphone-reviews. Dokładna lista znajduje się po prawej części witryny lub dolnej w przypadku oglądania na urządzeniach mobilnych. Morał tej historii jest jasny. Marketing swoje, a rzeczywistość potrafi zaskoczyć.

(fot. YouTube)

SAMSUNG GALAXY S10 MA LEPSZĄ JAKOŚĆ KAMERY OD HUAWEI P30 PRO

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

3 komentarze do “PREMIERA: Samsung GALAXY S10 ma lepszy aparat niż Huawei P30 Pro [My mobile TV]”

  • Kamil

   Chlopie, toc to sa topowe smartfony! 😱

 1. marco Odpowiedz

  Samsung poszedł w dobrą stronę skupiając się na zdjęciach takich które robimy najczęściej tzn. bez zoomu, z niewielkiej odległości i raczej „w jasności”. Ta wypadkowa to przeważnie ponad 90 % zdjęć jakie robi przeciętny użytkownik.
  Kiedyś czytałem taki artykuł, gdzie porównano zdjęcia zrobione Samsungiem i lustrzanką w warunkach wymienionych powyżej. Wynik był zaskakujący na korzyść Samsunga. Różnica polega na tym że lustrzanka owszem ma lepszą matrycę ale smartfon korzysta z tzw. fotografii obliczeniowej gdzie podczas jednego zdjęcia tak naprawdę wykonuje ich kilka i potem składa. Wszystko zależy od oprogramowania i mocy obliczeniowej. Taki s10 ma kilka aparatów które robią po kilka zdjęć a potem inteligentny program wszystko składa.
  Owszem smartfonem nie można zoomować na duże odległości ale pytanie ile takich zdjęć robimy na co dzień?

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt