Nowe funkcje Androida 10.0 Q

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Prawdziwe kuriozum z tym zielonym robotem. Koncern Google bowiem od prawie pół roku nie publikuje żadnych oficjalnych statystyk fragmentacji z popularnością Androida 9.0 Pie, a już mamy kolejne nowości wydania 10.0 Q. Jakby tego było mało, internetowy gigant zmienił wizualnie podstronę dla deweloperów chcących posiadać wiedzę o popularności kolejnych dystrybucji.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wszystkie szczegóły znajdziemy na www.developer.android.com/about/dashboards. Teraz czas na kolejne nowe funkcje Androida 10.0 Q. Część z nich poznaliśmy nieco wcześniej. Pojawią się odświeżone skróty do widżetów, ustawień oraz udostępniania. Zmiany nie ominą także sekcji zarządzania uprawnieniami. Wystarczy nadmienić zgodę (cały czas, tylko w momencie używania aplikacji lub wcale) usług lokalizacji dla Google Maps.

Ponadto ciemny interfejs trafi wszędzie, wliczając w to sekcję z kartą wiadomości Google Now przystosowanych specjalnie pod nasz profil. To nie wszystko. Tryb desktopowy, czyli widok komputera pojawi się standardowo. Przez to na ekranie tabletu można będzie pracować zupełnie tak jak na notebooku. Pojawi się również natywne wsparcie dla składanych ekranów smartfonów. Zapowiada się zatem więcej niż interesująco.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10726 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt